Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ядрени арсенали

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Снимката беше към статията. Сега забелязвам, че са я подменили.

    Линк снимката:



    Линк статията:



    Руснацитв буквално ги водят за носа, а тия мучат като биволи.
    Останах с впечатление, че статията казва същото. Къде е нюанса? Ако си писал на друго място за това, не се повтаряй(линк).
    С уважение контрол_alt.

    Comment


      контрол_alt написа Виж мнение
      Останах с впечатление, че статията казва същото. Къде е нюанса?
      Имам предвид следното: руснаците пускат някакво изявление, ония на запад захапват въдицата и почват да бучат. Първо бучат "експертите", после бучат конгресмените, а администрацията не може да реагира достатъчно гъвкаво, защото е под обществен натиск. А всъщност всеки, който поне малко се е потопил в руската оръжейна тематика, знае, че техните думи са без стойност. Трябва да се гледа не какво говорят, а какво правят.

      Проблема рабира се е системен - презряла демокрация в действие

      Comment


        Проблема рабира се е системен - презряла демокрация в действие
        По това имаме съгласие, ама трябва да го развием в другата тема като "основата на проблема" .

        Comment


          Да, така е. Все пак може би статията не е безполезна. Аз не съм се интересувал в детайли от този въпрос и бях изненадан как стоят нещата точно чрез тази статия. Веднъж вниманието привлечено, следва задълбочаване в проблематика и допълнително информиране. Сигурно има и други като мен.
          С уважение контрол_alt.

          Comment


            gollum написа Виж мнение
            По това имаме съгласие, ама трябва да го развием в другата тема като "основата на проблема" .
            Не знам, аз лично не намирам темата за западната демокрация особено интригуваща сама по себе си. Обикновено изплува покрай другите въпроси - конфликти, военни бюджети и т.н.

            Comment


              МБР имат ли някакъв механизъм за самоунищожение след като са изстреляни? Случайно попаднах на такъв въпрос и май американските поне нямат - слагат им само за учебни пускове.

              Comment


                Нямат.

                Comment


                  Sharana написа Виж мнение
                  МБР имат ли някакъв механизъм за самоунищожение след като са изстреляни? Случайно попаднах на такъв въпрос и май американските поне нямат - слагат им само за учебни пускове.
                  Не имеет смысла система самоуничтожения для МБР.

                  + практически не видно (кроме сюжета фильма про террористов захвативших ракеты)
                  - очевидны. Враг может узнать про эту систему и воспользоваться в самый неподходящий момент.
                  http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                  Comment


                    Eguo написа Виж мнение
                    Не имеет смысла система самоуничтожения для МБР.

                    + практически не видно (кроме сюжета фильма про террористов захвативших ракеты)
                    - очевидны. Враг может узнать про эту систему и воспользоваться в самый неподходящий момент.
                    Спор няма, минуса е много сериозен. Доколкото знам томагавките имат такова ако удара се отмени по време на полет и предположих, че МБР също имат такова в случай на "инцидент". Не че някой терорист ще завземе шахта ами при някоя издънка ала норвежката случка или друга идиотщина да имаш възможността да поправиш прибързано взето решение без да направиш ТСВ
                    Мерси за отговорите

                    Comment


                      Comment


                        Това са бройки оръжия или обща мощност? Предполагам, първото, но така не казва много.

                        Comment


                          Бойни глави са това. Показва горе-долу динамиката на разоръжаването.

                          Comment


                            Аха, благодаря (т.е. да речем, една ракета носител с 12 бойни глави ще присъства като 12 в този списък?).
                            Къде разоръжаване, къде (леко) довъоръжаване. Интересно, дали в близките години ще започнат пак да се въоръжават (говоря за основните играчи). Малко вероятно. Може и да се окажеш прав, че в крайна сметка ще стигнат до момента, когато може и да приемат ограничената атомна война като възможно решение.

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              една ракета носител с 12 бойни глави ще присъства като 12 в този списък?
                              С ракетите е малко по-сложно. По принцип да, но ракетата може да не носи максимален товар (=> по-голям обсег) или максималния товар да включва повечко примамки и по-малко бойни глави.

                              Comment


                                Тази табличка включва и ТЯО. Иначе стратегическите бойни глави на САЩ и Русия са по около 2000. Вижда се и от предишната графика на Кухулин. Знаех че държат на склад много тактически заряди, но не очаква да са толкова много.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X