Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Това какъв калашник е?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това какъв калашник е?

    Някой може ли да определи какво производство са тези АК на снимките?



    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    #2
    На първата снимка не е АК, защото е със щампована цевна кутия и сгъваем приклад, следователно е АКМС. Прилича ми на ГДР-ски MPiK. Обаче специалистите са им затрили дулните наставки.

    На втората не се виждат достатъчно добре за идентификация.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #3
      По какво различаваш АКМС от АКС-47? Аз мислех че е такова.

      И как разбра, че са изпилили цевите?
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #4
        Dinain написа Виж мнение
        По какво различаваш АКМС от АКС-47?
        АКМ/АКМС е с цевна кутия, щампована от листово желязо; цевният блок и др. компоненти са закрепени с нитове и точкови заварки. АК е с цевна кутия, фрезована от кована заготовка. Външно двете кутии също се различават лесно.

        Dinain написа Виж мнение
        И как разбра, че са изпилили цевите?
        Кога пък съм казвал това? Казах, че нямат дулни наставки (при някои модели това са само муфи, при други - компенсатори).
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #5
          Да, като се вгледах и забелязах нитовете. А иначе мислех че със "затрили" имаш предвид "изпилили".
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            #6
            Имайки предвид трите нита в предната част на цевната кутия/на снимката непосредствено до лявата ръка на боеца/ явно става въпрос за АКМС. Само не е ясно защо синовете на пустинята са отстранили компенсаторите, не се вижда да има и муфи.
            СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

            Comment


              #7
              Във всеки случай това не е руски АКМС. Тези на снимките твърде много се различават.

              Comment


                #8
                Не е руски, полски, унгарски и румънски. На севернокорейските прикладът е перфориран, следователно едва ли е и от Северна Корея. С тази полуложа от червен бакелит ми докарва на продукт на ГДР.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #9
                  Ник,при АКМС-а е оребрен капака на цевната кутия.Различава се и отвътре.У нас с него бяха въоръжени чадър-бабаитите и съм го виждал от близко.Съветска направа.Тези от снимката, първата, според мен си е чисто ГДР-ска направа. Пичовете от долната снимка държат,според мен пак германски,но май са от модела МПиКМС.Обърни внимание на полуложата.

                  Comment


                    #10
                    lobo написа Виж мнение
                    Ник,при АКМС-а е оребрен капака на цевната кутия.Различава се и отвътре.У нас с него бяха въоръжени чадър-бабаитите и съм го виждал от близко.Съветска направа.Тези от снимката, първата, според мен си е чисто ГДР-ска направа. Пичовете от долната снимка държат,според мен пак германски,но май са от модела МПиКМС.Обърни внимание на полуложата.
                    хора ставате смешни .... вие гледате и нищо невиждате. Значи е хубаво да погледнете основата на мушката и поточно обърнете внимание на сенника на мушката ......... повече от това здраве му кажете........ Автомата е азиатска изработка бе спецове такива и по точно китайски, а на немските ... няма смисъл да ви ги описвам.

                    Comment


                      #11
                      [QUOTE=Dinain;223417]Някой може ли да определи какво производство са тези АК на снимките?

                      Moмчета, АКМС може да е(но не се вижда 100%) само единият от двата на долната снимка(левият). Вижте ъгъла на тръбичката към газовата камера! Останалите са си АКС всичките. ЛОжи се сменят колкото си искате и както си намерите и пожелаете. Такава варшавска изработка не съм виждал ,така че най-вероятно са азиатски. Вижте ,както др.Цонев отбеляза , мушката!

                      Comment


                        #12
                        Въх, тука става интересно. Чакаме и Ник да се включи. Само да не се окаже самоделка
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #13
                          Dinain написа Виж мнение
                          Въх, тука става интересно. Чакаме и Ник да се включи. Само да не се окаже самоделка
                          нямаше ли производство точно на тези модели в сирия и египет?
                          Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                          Comment


                            #14
                            Сирия доколкото знам не произвежда калашници, а египетския MISR 7.62 е лесно познаваем по пистолетната дръжка и приклада, който се сгъва странично.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #15
                              М-да, на горната снимка са АКС. вероятно серия от 60-те, произведени извън СССР, подобен беше моят в казармата. иначе - не просто ъгълът, а като цяло - газоотводната тръбичка, захващането й към цевта, наставките за захващане на щик-ножа, захващането на сгъваемия приклад към тялото, липсата на оребрен капак на цевната кутия, малко по-големият ъгъл на приклада (макар да не се знае дали дебилът на снимката го е отворил докрай)

                              Comment

                              Working...
                              X