Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Навремето имаше един колекционер на стари монети. Казваше се Бай Желязко Императора.
    Та същият този Бай Желязко беше решил да се сдобие с пищол за самозащита. Предложили му някакъв с калибър 6.35мм и той го отказал под предлог, че това не е оръжие и нищо не може да направи с него.
    Обаче неведоми са пътищата Господни, няколко месеца по-късно той бе застрелян пред входната си врата именно с пистолет с такъв калибър 6.35мм!
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      Бай Желязко беше култова фигура. Подценил е възможностите на този калибър, а той си е напълно нормален - много модели от т. нар. "дамски" пистолети стрелят именно с 6,35х17 Браунинг. А и доколкото си спомням бай Желязко беше застрелян от упор в тила.
      И да, Ник - непонятно ми удоволствието да притежавам вещи без практическа, историческа, художествена, естетическа, културна или даже субкултурна стойност. Тези пистолети имат някаква историческа стойност сега - но когато са се произвеждали, са я нямали. Да ги купиш за удоволствие тогава - ето това ми е неразбираемо. Но хайде да спрем с пререканията, а?

      Comment


        Куриоз
        Корабче в бутилка не си ли виждал? Има хора, дето ги майсторят с месеци, и други хора, дето ги купуват за луди пари. А практическа стойност нямат. Както и картините, между другото

        Click image for larger version

Name:	Buddelschiff_Titanic.JPG
Views:	1
Size:	316.3 КБ
ID:	538838
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Имат обаче естетическа.
          бтв - корабчета в бутилки съм виждал, ама за пръв път виждам именно "Титаник".

          Comment


            Мисля, че онези микроскопични пищовчета, които виждам за първи път, са точно на място сред други разнокалибрени оръжия. Например колекция от токи или копчета - някакви отделни нищожни образци, нямат сами по себе си някаква практическа стойност, но събрани заедно вече са нещо друго, дори да не са примерно униформени, а най - обикновени, те стават интересни именно с разнообразието от материали, размери, форми и пр. , които по някога са абсурдни, но са любопитни.
            "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

            Comment


              Нали единият комин на "Титаник" е фалшив? Т.е. не би трябвало да излиза дим и от четирите тръби?

              Comment


                Джин геби написа Виж мнение
                Бай Желязко беше култова фигура. Подценил е възможностите на този калибър, а той си е напълно нормален - много модели от т. нар. "дамски" пистолети стрелят именно с 6,35х17 Браунинг. А и доколкото си спомням бай Желязко беше застрелян от упор в тила.
                Там е тя, не се знае какво би станало ако някой гръмне друг от упор с Колибри
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  Писаното от Джина (или пък беше Fat_Jim? ) за дулни енергии и как оръжието било "безсмислено" е меко казано смехотворно. Дали пък конструкторите на "Колибри" и "Ерика" не са били запознати с великата шаячна истина за кинетичната енергия на проектила, а?

                  Освен това има специална тема за "оптималния" калибър при личното оръжие. Що нещо се изписа там по въпроса, темата ще изтърпи и откровенията на Джина.
                  Last edited by Nick; 10-02-2014, 03:32.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    Мястото от където пишеш сравнително добре обяснява детинщините, които вършиш. Не, че ги оправдава.
                    Във форума на GunBG.com досега не съм разменил даже една дума с теб - нито имам намерение, не съм влизал в кавга с никого и не съм нарушил нито една буква от правилата. А ти се държиш като 15-годишен реднек, докопал пушката на баща си и отишъл на училище да отмъщава на някой дето му се бил присмял.
                    Ако не беше еднаквият ми аватар - посмъртно нямаше да свържеш двата профила.
                    Айде, отменяй го, че имам да правя още замени.
                    Last edited by Thorn; 10-02-2014, 23:44.

                    Comment


                      Parabellum написа Виж мнение
                      Там е тя, не се знае какво би станало ако някой гръмне друг от упор с Колибри
                      При дулна енергия 4 Дж - по-добре да го цапне с табуретка.

                      Comment


                        Джин геби написа Виж мнение
                        Мястото от където пишеш сравнително добре обяснява детинщините, които вършиш. Не, че ги оправдава.
                        Във форума на GunBG.com досега не съм разменил даже една дума с теб - нито имам намерение, не съм влизал в кавга с никого и не съм нарушил нито една буква от правилата. А ти се държиш като 15-годишен реднек, докопал пушката на баща си и отишъл на училище да отмъщава на някой дето му се бил присмял.
                        Ако не беше еднаквият ми аватар - посмъртно нямаше да свържеш двата профила.
                        Айде, отменяй го, че имам да правя още замени
                        .
                        Мисля, че модераторите тук трябва да направят нещо по въпроса с личните нападки.
                        Last edited by Thorn; 10-02-2014, 23:44.
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          bsb написа Виж мнение
                          Нали единият комин на "Титаник" е фалшив? Т.е. не би трябвало да излиза дим и от четирите тръби?
                          абсолютно

                          Comment


                            Предишното модераторско слизане от Олимп заради дърленията на "геби" се изрази в заключване на темата . Защото нямало време да разчиства .
                            Click image for larger version

Name:	1620964_1454363848115342_1547407210_n.jpg
Views:	1
Size:	125.2 КБ
ID:	538852 - бързо лесно - наименовайте ги .

                            Comment


                              Джироджет, Матеба, Дардик?

                              Comment


                                Gyrojet
                                Mateba MTR-8
                                Dardick Model 1500

                                Comment

                                Working...
                                X