Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Коя е ръждата ?

    Comment


      Ха-го.


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        точно

        Comment


          Някъде на Курилите.

          Comment


            Comment


              Само не ми казвайте че това са патрони за подводен автомат............

              Comment


                Пепеляев написа Виж мнение
                Само не ми казвайте че това са патрони за подводен автомат............
                Май си прав. Сигурно за АПС. А като знам кой пуска загадката, сигурно е някакво китайско копие на АПС
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  А като знам кой пуска загадката, сигурно е някакво китайско копие на АПС




                  Comment


                    А тези?
                    Attached Files
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Втория го знам от твоите постове - .54 Burnside. За първия нямам даже идея.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Втория го знам от твоите постове - .54 Burnside. За първия нямам даже идея.
                        Да, десният е Бърнсайд. Странната му форма е обусловена от конструкцията на пушката с подвижен патронник (като при Хол, който показвам редом).

                        Остава да се познае левия патрон (за съжаление, за него нямам оръжието, само патрона имам).
                        Attached Files
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          Хм, лол, предположих, че е от същата епоха и се зарових по някакви тотално неясни сайтове Изглежда като да е Crispin, но да ме убиеш, не мога да разбера от какво се стреля.





                          Но май е различен от твоя.

                          Comment


                            Кухулин написа Виж мнение
                            Изглежда като да е Crispin, но да ме убиеш, не мога да разбера от какво се стреля.
                            Но май е различен от твоя.
                            6+

                            Точно така, това е един от патроните, разработени от Сайлъс Криспин. Моят е калибър .31, има .36 и .44. Конструирани са с цел да се избегне патента на Ролин Уайт за проходни камери при револверите, позволяващи пълнене отзад. При Криспин барабанът се състои от две части, съединяващи се в плоскост, перпендикулярна на оста - добре се вижда на чертежа по-горе. Пръстенът попада в делителната равнина и съдържа иницииращия заряд. Ударникът бие именно в делителната повърхност, а не отзад, както при останалите револвери.

                            Патронът е изключително рядък, а оръжие за него не съм виждал дори на снимка, само на патентен чертеж.

                            Показаните образци са интересни решения от ранните унитарни и полу-унитарни патрони. Те са продиктувани от технологични ограничения (Бърнсайд) или от патентни (Криспин, Моор, Плант, Тюър).
                            Attached Files
                            Last edited by Nick; 08-11-2013, 18:22.
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Хм, лол, предположих, че е от същата епоха и се зарових по някакви тотално неясни сайтове.
                              Интересно, по какъв признак го търси (и намери)? Отлична детективска работа!
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Никаква детективска работа, ами просто порових за "civil war cartridge" и от линк на линк попаднах ей тука:



                                Обаче ме объркаха различните калибри - гледам на едно място го дават за пушки, на друго за пищови, викам си - има някаква мафия

                                Иначе това за патентните ограничения е много интересно, много американско. Другаде срещат ли се толкова разнообразни муниции заради патентни ограничения?

                                Comment

                                Working...
                                X