Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    според мен обърквацията идва от това
    че индекса на леки я танк е МК 4

    Comment


      Имаш предвид, на трофейния лек британски танк индекса е Мк. 4, та оттам и объркването? Вероятно е така. А в колко бройки е било сглобено това чудо и къде се е използвало?

      Comment


        Сега вече ми стана ясно.Благодаря!
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          Araslan написа
          Махни листата де a между другото знам че няма особено много специалисти по лъковете във форума но опитайте се да познаете какъв тип рефлексен лък е това?
          Отговорът е хунски, но трябва да се отбележи, че е много трудно да се направи разлика между хунски, аварски, маджарски и български. Може би ако имаше по-добра снимка на декоративните мотиви по раменето отпред на лъка и беше даден и в ненатегнато състояние щеше да е по-честно. Така сега ме накара да го търся из страницата на Грозер.

          Comment


            Изобщо не е трудна разликата.Единствено хунският и японският тип сложносъставни рефлексни лъкове са асиметрични.А между маджарските,аварските и българските лъкове няма такава очевидна разлика.
            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

            Comment


              Araslan написа
              Изобщо не е трудна разликата.Единствено хунският и японският тип сложносъставни рефлексни лъкове са асиметрични.А между маджарските,аварските и българските лъкове няма такава очевидна разлика.

              Изобщо не съм съгласент с подобно изказване.
              Хунския лък е симетричен сложносъставен рефлексен с двойна извивка, и е подобен на маджарските, аварските, хазарските, българските и персийските лъкове.
              Към асиметричните лъкове спада само японския и корейския лък.

              За тази справка специално се рових в каталози за средновековно оръжие. Авторите са категорични.

              Comment


                gollum написа
                Имаш предвид, на трофейния лек британски танк индекса е Мк. 4, та оттам и объркването? Вероятно е така. А в колко бройки е било сглобено това чудо и къде се е използвало?
                Според мен след евакуацията на съюзниците е било използвано на
                източния фронт или пък частите въоражени със тази сау са
                останали в окупирана франция.за бройките само мога да гадая.
                инфото към рисунката е :
                10,5cm leFH auf Geschutzwagen mk 6(е) (явно от другия сайт от който
                взех снимката са сгрешили със индекса но е възможно да са били различни модеификации)[sd.kfz.736,15 батарея,източен фронт ,1941.
                Last edited by dragunov; 04-02-2005, 14:17.

                Comment


                  Звяр изобщо не си прав.Хунския тип не е така ясно изразена асиметричността както при японския(няма разлика с корейския) но е асиметричен.Ако толкова не ти се вярва драсни едно писъмце на Грозер или на Касай те самите произвеждат лъкове и ще ти обяснят :sm100:
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment


                    ми туй какво ли ще е....?
                    Attached Files

                    Comment


                      От тея работи доста познах но и доста ме затрудниха някои.
                      Pro Deo fide et Paria

                      Comment


                        Аз пък от бронетехника грам не отбирам а на горните самоходки британски шапчета ли забелязвам?
                        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                        Comment


                          dadga написа
                          От тея работи доста познах но и доста ме затрудниха някои.
                          Като си познал кажи какво си познал за да се ограмотим и ние
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            :1087: а как си ги познал?Аз още не мога :mhehe: :1087:
                            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                            Comment


                              Понеже все пак познах загадката на Араслан, мисля че е мой ред да пусна тук едно нещо, за което искрено се надявам никой да не познае какво е.
                              Та ето го нещото:


                              Хайде сега ако не друго поне дайте някакви предположение това хладно оръжие от кой край на земното кълбо е. Айде, от мен да мине, тука още едно такова с ножница:



                              Успех

                              Comment


                                Арабско нещо ми се струва гледал съм по филмите подобниНай-много индийско да е ама там не залагат на толкова тънки остриета пък и украсата на втората сабя по ми мяза на арабска.Иначе оръжийцето си го бива с удоволствие бих го размахвал
                                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                                Comment

                                Working...
                                X