Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимание Ментета!

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Като прочетох и на мен ми се доплака, а на мен това тепърва ми предстои. Излиза, че имам още една-две години да колекционирам и после дълга пауза. Дори и да мога да си позволя придобивки, такива още отсега са ми забранени, защото оръжия и малки деца не е добра комбинация. Впрочем как си пазите оръжията от децата? Сейфове за пушки е най-логичната опция, обаче няма ли някакъв начин по който можеш да си ги гледаш и пак да са им извън обсега? Бях гледал как някои колекционери си държат сабите в в шкафове със стъклени вратички, които се заключват...

    Comment


      #32
      Малко се отклонихме от темата... Иначе, имам доста приятели с малки деца и много пушки, аз винаги също съм се чудил как ги пазят. Може би основните правила - пушките на едно място, патроните на друго, затворите на трето, са достатъчни, но важно е децата да се възпитават с респект към оръжието и да знаят какво може и какво не трябва да се пипа.

      Comment


        #33
        :sm100: Темата за опазването на децата от оружията е много важна, затова нека я пуснем отделно.
        вагабонт от запаса

        Comment


          #34
          TVV написа
          ...Сейфове за пушки е най-логичната опция, обаче няма ли някакъв начин по който можеш да си ги гледаш и пак да са им извън обсега? Бях гледал как някои колекционери си държат сабите в в шкафове със стъклени вратички, които се заключват...
          Аз имам няколко сейфа за по-скъпите оръжия; останалите са в шкаф, който се заключва. Патроните, естествено, са отделно.

          Тук, в САЩ, сме почти принудени да използуваме сейфове. По закон, ако оръжието не е съхранявано добре, бъде откраднато и с него бъде извършено престъпление, оригиналният собственик също носи наказателна отговорност. Освен това на застрахователните компании не им се нрави идеята за свободнолежащи пушки и боеприпаси. Когато застраховах колекцията си, това бе един от въпросите - как и къде се съхраняват.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            #35
            Бандита наистина е за оплакване! Но живот и здраве други неща ще си намери дори и по-хубави. Аз оружие съм разменял, в много малка част съм продавал за да си купя това което ме интересува!
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #36
              Не можеш да събираш всичко, всеки си има тема, така че ако не разменяш и продаваш, обречен си на фалит... :sm232: Трагедията е когато продадеш някай чарк и точно той вземе, че ти потрябва. :1087:

              Comment


                #37
                Mauser написа
                Трагедията е когато продадеш някай чарк и точно той вземе, че ти потрябва.
                Това е заучено положение... :vsad: Няколко пъти съм се прекарвал така, ама вече поумнях. :nod: Давам само части, от които имам няколко бройки. Единичните си ги стискам.... :o

                Comment


                  #38
                  valo написа
                  Това е заучено положение... :vsad: Няколко пъти съм се прекарвал така, ама вече поумнях. :nod: Давам само части, от които имам няколко бройки. Единичните си ги стискам.... :o
                  Да, това е мъдро, ама пък изкушението да помогнеш на някое приятелче понякога надделява.

                  Comment


                    #39
                    Аз вече също разменям само дублиращите ми се части.Ето например имам чудесен Смит енд Уесън обр.3 Трети Руски образец произведен в Лудвиг Льове Берлин, но вече 4-та година не мога да му намеря чирени.Навремето когато ми предлагаха чирени аз си казах-Кога на мен келешът ще ми падне такова расово желязо-е падна ми, но си седи голичко
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #40
                      :1087: Ей, ей, ало Старшия бандит! Какви са тия откровения? Ти да не преписваш протокол за обиск и изземване. Тия спомени си ги остави за мемоарите. А тук закона все още е водещ и моля всички луди на тази тема, да го спазват и почитат! И по-малко да се хвалят, и по-малко да говорят!:1087:

                      :twisted: Щото противника не спи
                      От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                      Comment

                      Working...
                      X