Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой какво колекционира?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Мдааа, така е...за съжаление и двете саби тип "Алескандър I" които имах, бяха разменени или продадени с успокоението, че не са съвсем перфектни...
    Доколкото имам информация, това са били руски офицерски саби мод. 1841 или 1855 със специално инкрустирани остриета, подготвени специално за българската армия...и са били мноооого малко, едва ли са били повече от 1000 бр. Те даже и висят на обратно, точно като руските ! Извинявам се за лошите снимки, това са руски саби, но александровите са почти същите....
    Attached Files

    Comment


      #77
      Не знам какви са тези саби... знам, че снимката е супер лоша... Както и да е, ето я:
      Attached Files
      На нож!

      Comment


        #78
        танкиста от Харков написа
        Когато абдикира, отново възприема фамилното си име Александър Батемберг.
        Тук вече грешиш друже
        Когато княз Александър Батемберг абдикира, той сменя фамилията си и става граф Хартенау. Отива на служба в Австро-унгарската амрия и достига чин Фелдмаршал.
        През 1888 година се жени .Има две деца-княз Асен и княгиня Цветана.
        След смъртта му, когато тялото му е погребано в Пловидв, графиня фон Хартенау предава целият му архив барабар с ордените на България.
        Държавата й отпуска пожизнена пенсия и тя й се изплаща до нейната смърт през 1934 година.
        През целият си живот до смъртта си вече като Фелдмаршал от Австроунгарската армия, Александър фон Хартенау продължава да говори за "Моята България" и "моите Българи"
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #79
          ww2 написа
          Те даже и висят на обратно, точно като руските !
          Всички кавалерийски саби "висият наобратно".Това се дължи на факта, че веднага с изваждането кавалериста е готов да нанесе удар само с едно движение.
          Ако тези саби са все още у вас-пробвай да ги извадиш и да замахнеш както са така наопаки, после сложи халките нормално и пак направи същият опит.Ще видиш разликата
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #80
            kapitan написа
            Не знам какви са тези саби... знам, че снимката е супер лоша... Както и да е, ето я:
            Сабите са руски образец.
            Ето ги същите саби, но снимката ми е по-ясна от твоята.
            Attached Files
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #81
              Да се разберем - не беше ли Александър Батенберг, а не Батемберг?

              Comment


                #82
                Батемберг-така се пише.Не-Батенберг
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #83
                  Parabellum написа
                  Сабите са руски образец.
                  Ето ги същите саби, но снимката ми е по-ясна от твоята.
                  Мда...съвсем руски саби, при това бойни...и вероятно кавалеристки...само дето тия тримата красавци по-горе май съвсем не са кавалеристи...
                  И гледайки кокардите на калпаците им, се сещам да Ви покажа още нещо от гардеробчето с униформите - доста рядката и много красива българска офицерска паласка...
                  Attached Files

                  Comment


                    #84
                    Ауууууууууу разкош. Наистина много ще ми е интересно да пипна такова нещо наживо.
                    Поздравления за хубавините!
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #85
                      Браво!!! Това чудо мисля, че се нарича "лядунка". Носи се на презраменния ремък, който държи сабята. Страшен е. И много рядък. Един приятел има такава по-ранна и много и се кефи.
                      От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                      Comment


                        #86
                        танкиста от Харков написа
                        Браво!!! Това чудо мисля, че се нарича "лядунка". Носи се на презраменния ремък, който държи сабята. Страшен е. И много рядък. Един приятел има такава по-ранна и много и се кефи.
                        Yesss...! Браво танкисте, точно такова нещо и беше името "лядунка" или "галунка", вчера цял ден се чудих как се казваше....кви имена измислих...
                        Преди 2 години на един търг, който се проведе на стрелбището "Л. Димитрова" и беше организиран от "Съюза на младите антиквари" спечелих за 60 кинта и оригиналния сърмен презраменен колан за нея...значи, този колан е специален, изключително рядък, носи се само тя на него - има 2 сребърни, позлатени катарами и накрая завършва с 2 окачалки за паласката...носи се през рамо....ето това са коланите и :

                        А това е вида и, вече закачена :
                        Attached Files

                        Comment


                          #87
                          Лядунка, лядунка се казва.Ех че красоти.Аз с такива хубавини не мога да се похваля.
                          Хайде честито на късметлията!
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            #88
                            Лелееее, Парабелуме, ей сега видях че си ми свил снимката на пехотната значка...
                            Гепнал си я от http://www.axishistory.com/ а там отдолу седи моето име ! :evil:
                            Я бързо искай разрешение за ползуване (с уважителен тон) !

                            Comment


                              #89
                              ww2 написа
                              Лелееее, Парабелуме, ей сега видях че си ми свил снимката на пехотната значка...
                              Гепнал си я от http://www.axishistory.com/ а там отдолу седи моето име ! :evil:
                              Я бързо искай разрешение за ползуване (с уважителен тон) !
                              Хахахахахаха-че това се случи преди две години и кусур бре.
                              Откъде да знам че е твоя?
                              Значи сега ще трябва да си сменям аватара
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                #90
                                Сайта е интересен A ето и снимка на "мускетчето" което намерих така да се каже Сабята ми няма да стане преди 10 така че ще почакате.Преди Нова година ходих в Пловдив да видя до къде е стигнал с изработването.Острието е готово дамаска е чудо на чудесата дръжката каза че ще е от червен биволски рог а гарда и накрайника не иска да каже от какво са било изненада...Чакам си кфо да права :cry:
                                Attached Files
                                Last edited by Araslan; 05-01-2005, 11:08.
                                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                                Comment

                                Working...
                                X