Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуждестранен легион

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Araslan написа
    Ами за пенсия е много ама ако си някой на 35 години не са много между 800 и 1000 евро е пенсията ама сега дошъл някакъв нов министър и намалил доста бюджета на легиона заплати пенсии ала бала и сега щели да правят пенсията на 22 години служба което си е чиста проба наглост едва ли някой нормален човек ще издържи 22 години лудница.Виж 10 15 години нормално ама 22...Това го правят есетествено за да не плащат пари де ама кво да се прави капитализъм всеки гледа да печели
    Абсолютно си прав !!!
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      #32
      Аз държа да отбележа че не отивам там заради парите или защото искам да служа на Франция(да пази господ ) ами просто легионът е кажи речи легендарна специална част и там може да се научат много неща да не говорим че тези които издържат на напрежението стават адски корави копелета.Също така си създаваш доста връзки това онова.Абе мойто приятелче където казах че служи 14 години там ме съветва да седа 5 години и да ставам да са махам.Аз това мисля и да направя пък после може и в нашата армия да послужа.Ще видим има време
      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

      Comment


        #33
        Искам да попитам как легионерите разбират заповедите като има войници от всякакви народности пък знам че не всички войници знаят френски? Също така как примерно двама легионера се разбират на бойното поле като са от различни народности и говорят различни езици? Абе изобщо как става цялото контактуване в легиона?
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          #34
          Е как, учат ги на френски естествено, става дума за команди, не е кой знае кво... малко е шибано обаче да се вика на френски, къде е Attaquez, vite, vite /атакувайте /къде е angriffen, schnelle, а за feu /огън/ да не говорим, това е пълна смешка :argh:

          Comment


            #35
            Ама само команди да ги учат не е ли малко, пак самото общуване ще е доста трудно особено в бойно положение. А самите войници помежду си как контактуват (особено на бойното поле когато е напечено и се говори бързо и няма време за повтаряне) като са от различни народности?
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              #36
              хм, на кашимерията кво и трябва освен команди... а помежду си предполагам знаеш как общуват, за това и питаш, на езика на младия Вертер, на дойче

              Comment


                #37
                Хареса ми онази част с франковете :nod: дааа много добра. Обаче има и нещо друго много интересно как така всички познаваме някой който е бил или е там? Защото и аз познавам едно момче от Созопол, което служи там? Това да не е българския легион! :bulgaria:
                Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                Page 97
                "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                Page 241
                "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                Page 262
                Ender's Game

                Comment


                  #38
                  Наскоро разбрах от един приятел който се върна от Кербала с първия батальон че да отидеш в легиона трябва да си голяма сачма тоест да не ти пука от нищо като примерно си забиеш нож в коляното и да не ти пука или да е дошъл за тебе края на света(тези примери ми даде той все пак предполагам ще е чувал повече за легиона от нас) но наистина там ставаш буквално професионален войник в това спор няма. Е аз не вярвам че да отидеш наистина трябва да си сачма, но поне малко лудичък да :1087:

                  А това момче с което се запознах на абитюренския си бал, което тогава беше в легиона не му помня името но се запознах в Несебър, а то е близко до Созопол. Изглеждаше нисък, леко набит и постриган нула номер друго не се сещам.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment


                    #39
                    Радвам се да съм част от редиците ви.
                    Аз самият бях в Легиона повече от три години, но получих травма.
                    Съвсем скоро създах личен блог, на който да качвам интересна информация за Легиона.
                    Надявам се тук да намеря и други бойни другари, които са били в редиците на Легиона.

                    Comment

                    Working...
                    X