Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Carpe Aestem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Carpe Aestem

    Лятото, с неговите цветове, аромати, песни, смях и море е тук.
    Нека то да е горещо, наситено с живот и толкова прекрасно, колкото е и кратко.

    Last edited by mellisa; 21-06-2005, 09:13.
    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

    #2
    Честно казано въобще бях изключила за тази дата
    Ако някой не ми беше казал хич нямаше и да се усетя.

    Весело лято на всички :love63:

    Поздрав със снимката, която направих вчера в градината...
    Attached Files
    "Нима, Създателю,
    съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
    мигар аз самият съм те молил
    от мрака да ме извлечеш?"

    Comment


      #3
      VladDracul написа
      Честно казано въобще бях изключила за тази дата
      И Германия нападнала Съветския Съюз... каква дата, какъв празник, какво лято. Ама 1941-ва мнооого горещо лято беше....
      Проблемът на форума :damnyou:

      "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
      Паисий Хилендарски

      Comment


        #4
        О , лято :love01: Прекланям се пред неговата красота , гениалността
        на багрите , умението да очарова и привлича неудьржимо ;сякаш нашеп-
        вайки яркостта на светлината то ни влече кьм абсолютното сьвьршенство
        Честито лято на всички

        Comment


          #5
          Все едно не сме във военно-исторически форум, а в хомили култ бг или някакво друго място за млади поетически дарования. Но нищо - то от известно време така и не личи, че е военно-исторически форум. Тая тема пак е по-добре от последните десет за изборите.
          Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
          Макс Лес Реновски

          Comment


            #6
            Зок написа
            Все едно не сме във военно-исторически форум, а в хомили култ бг или някакво друго място за млади поетически дарования. Но нищо - то от известно време така и не личи, че е военно-исторически форум. Тая тема пак е по-добре от последните десет за изборите.
            Поелият пътя на воина в будистката религия е бил отговорен да се развива и в още няколко направления. Задължително е било да се упражнява изкуството на създаването на Хайку , калиграфията и т.н.
            Смърттта и красотата са вървели винаги ръка за ръка, това си е част от историята, не е ли така?
            Проблемът на форума :damnyou:

            "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
            Паисий Хилендарски

            Comment


              #7
              Съмнявам се в Бойна Слава да има и трима будисти. Даже и двама. Освен ако мелиса не се окаже и това. Тя досега се оказва, че всичко е правила, всичко е гледала и чела. Възможно е и будизмът да й е в кръвта.

              Та какво общо има будизмът конкретно с Бойна слава?

              Навън е обикновен ден, в който някои са станали по-рано от други
              някои са се разходили по мръсните улици и случайно са видели
              Сарамагу
              и са видели бабичките във трамваите, които кръстосват из София, а като се уморят рапъри на 14 години ги вдигат по стъпалата и ги влачат като че ли са стари парцалени кукли. това ли е лириката на живота? Проза и под прозореца ти да има кофа, която вечно да напомня, че парите не миришат, но живота откровено смърди.

              Единственото важно е, че преди 64 години и няколко часа 3 000 000 немски войници, 3000 танка и около 4000 самолета започнаха най-голямата операция на живот и смърт.... доста време след като Барбароса реши да се изкъпе в една рекичка, да се изкъпе за пръв път в живота си и това се оказа фаталната му грешка. Защото който е мръсен - да се къпе. ние сме чисти.
              Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
              Макс Лес Реновски

              Comment


                #8
                Аватракс , каза ли му го Хайде сега да си припомним прочетеното от
                " Хагакуре " на Цунетомо и " Рькопис ..." на Миямото Мусаши и прочее мьдри кни-
                ги дето казват , че тоя дето само вьрти меча , а има мозьк на членестоного , до-
                никьде не е стигнал.A , че са вдьхновявали пилотите камикадзе не е
                ли важно ? Ти можеш ли да си разпориш корема под някоя цьфнала
                череша , рецитирайки хайку ? Е това , ако не заслужава преклонение...

                Comment


                  #9
                  Един пилот камикадзе може да си пръсне черепа като прочете Мишима или Акутагава така, че хайде да не ставаме про-арт хайтъри.
                  Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                  Макс Лес Реновски

                  Comment


                    #10
                    Зок написа
                    Та какво общо има будизмът конкретно с Бойна слава?
                    Нищо същественно, но от това не следва да се правят генерални заключения. Онова което бих искал да се опиташ да разбереш е, че войната е един огромен пир за смъртта преди всичко. Историята не е наука, която отбелязва красивото само заради себе си от друга страна. От което не мога да направя заключение, че във форум като този следва да пишат само погребални агенти. Ти се самооборваш в рамките на 5 изречения и това е абсолютно нормално, понеже си жив, а живота е нещо страшно противоречиво.

                    Зок написа
                    Навън е обикновен ден, в който някои са станали по-рано от други
                    някои са се разходили по мръсните улици и случайно са видели
                    Сарамагу и са видели бабичките във трамваите, които кръстосват из София, а като се уморят рапъри на 14 години ги вдигат по стъпалата и ги влачат като че ли са стари парцалени кукли. това ли е лириката на живота?
                    Проза и под прозореца ти да има кофа, която вечно да напомня, че парите не миришат, но живота откровено смърди.
                    Лириката е условно понятие! Ако говорим за поезията и за прозата, то между двете ясно изразена граница няма, а въпросът ти остава без отговор. Аз не се наемам поне да отговоря на философския въпрос, който така леко подхвърляш. Образованието ми пречи.

                    Зок написа
                    Единственото важно е, че преди 64 години и няколко часа 3 000 000 немски войници, 3000 танка и около 4000 самолета започнаха най-голямата операция на живот и смърт.... доста време след като Барбароса реши да се изкъпе в една рекичка, да се изкъпе за пръв път в живота си и това се оказа фаталната му грешка. Защото който е мръсен - да се къпе. ние сме чисти.
                    Знаеш ли, в градчето където живея има прост обелиск, на който е написано 'На живите за памет, на умрелите за почит' и са изредени всичи години, през които германци са загивали на бойното поле за една или друга кауза. Не се прави разлика кой и защо е загинал, не се прави разлика на партиен или някакъв политически признак, и въобще смъртта уеднаквява хората... Караш ме понякога наистина да ставам сериозен, а това е противопоказно.

                    Не ме питай защо ти го казвам всичко това...

                    Забравих да кажа, че се радвам на присъствието на разнородни хора на този форум. Това пречи на едностранния поглед върху нещата. Едностранното може да е реално и въпреки това да не бъде вярно. Всеки път когато ходя на кино в продължение на около 2 часа гледам едно бяло платно, но виждам цял един друг свят, а когато чета книга на практика гледам отпечатъци от мастило върху хартия...
                    Last edited by Avatarx; 21-06-2005, 16:41. Причина: Забравих
                    Проблемът на форума :damnyou:

                    "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                    Паисий Хилендарски

                    Comment


                      #11
                      От всички постигни, които по един или друг начин са насочени към и срещу скромната ми личност, по-обиден не съм чел.
                      Чувствай се победител.
                      Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                      Макс Лес Реновски

                      Comment


                        #12
                        Зок написа
                        От всички постигни, които по един или друг начин са насочени към и срещу скромната ми личност, по-обиден не съм чел.
                        Чувствай се победител.
                        :shrug:
                        Sorry!
                        Проблемът на форума :damnyou:

                        "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                        Паисий Хилендарски

                        Comment


                          #13
                          Зок написа
                          От всички постигни, които по един или друг начин са насочени към и срещу скромната ми личност, по-обиден не съм чел.
                          Чувствай се победител.

                          Ти така и не искаш да разбереш, че никой не воюва с теб, а точно обратното - опиваме се да ти обясним, че човекът е цяла вселена сам по себе си и да съдиш другия без да знаеш нищо за него, само защото му харесвало да чете Криле, е тъжно...Толкова тъжно.
                          "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                          Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                          Comment


                            #14
                            Кой е казал, че на мен ми е неприятно да воювам и че нещо било ужасно или не. И няма нужда да се опитваш да ми обясняваш. Разни съвети от разни хора са само теория. Твоята теория е неприложима, но това е друга тема, която аз тъй като съм малко по-дискретен от други хора няма да споделя тук или където и да е другаде.

                            Аз поздравявам аватаркс за успеха му, а не се жалвам.

                            И какви "Криле" какви пет лева???

                            whatever owned
                            Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                            Макс Лес Реновски

                            Comment


                              #15
                              На тази дата - 22.06. - се навършват и 65 години от капитулацията на Франция пред Третия Райх, подписана в историческия вагон - музей на Маршал Фош в Компиенската гора - Париж.
                              SEMPER AGRESSUS

                              Comment

                              Working...
                              X