Съобщение

Collapse
No announcement yet.

'Таймс': Българите са пътници във времето

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    rambler написа
    Любезни ми фон Цеков, като чета какви си ги написал - от гледна точка както на форма, така и на съдържание, се убеждавам, че понякога, за съжаление, негативните национални стереотипи имат свойте прототипи в реалността.
    Шах и мат
    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

    Comment


      #62
      .
      Last edited by ; 21-03-2006, 17:29.

      Comment


        #63
        Уважаеми Рамблер,не ми е ясно защо съм негативен национален стереотип?Защото ме е яд какви работи чета от един ...неосведомен англичанин ли?Или какво?И не ми е ясно какви изводи си вадиш за мен без да ме познаваш.Тва малко убидно ми звучи.Значи според тебе съм негативен прототип ли?А как трябва да изглежда позитивния прототип според тебе уважаеми?

        Щом трябва ще се коригирам,англичаните са готини хора и този също.Ние живеем назад във времето,и за тва съм съгласен.Само мир да има.Щом хора които са готови да бранят името на страната си са негативни образи така да е.А на тебе хареса ли тио тва дето прочете?И кво ти мина през ума?Кво си каза за този дето е написал това?Ама честно.

        И пак апелирам-нека за запазим добриа тон помежду си.А ако ли не-ми англичанина печели.
        Състраданието е слабост...

        Comment


          #64
          Тук не сме в ситуация "ние" срещу "чужденците" за да говорим "англичанина печели" фон Цеков. Точно от този стереотип на мисленето трябва да се стремим да избягаме.
          Колкото до англичанина въобще не съм сигурен, че е неосведомен. Написал е каквото е видял. Аз както споменах по-горе в темата съм доста по-краен в оценките си, когато видя подобни гледки из родината ми. Защото на някои места ..страната ми на места прилича на лунен пейзаж и то само благодарение на човешка намеса. На най-долната и скотска човешка намеса, която можем да си представим. За пример - ти виждал ли си на какво прилича жп завода напр.? Имали сме мач там - на терена на жп завода. Пейзажът носи едно настроение, като от "сталкер" направо, даже по-страшен. Отиваме към терена с родителите на едно белгийско тийнеджърче, което играе с нас, аз гледам как им се разширяват очите от изумление пред подобна неописуема разруха и мизерия и си мисля: - какво ли ще разкажат в Белгия? Как мислиш, келеши ли ще са ако разкажат истината? И когато някои друг напише това, напише очевидното - той се превръща в "келеш" така ли ? Или защото е чужденец? Ние българите можем да си казваме тези неща, но чужденец - пази Боже ..как? Веднага става мръсен келеш, който мразел българите и бил бъкан със стереотипи за нас. ХА!
          Не отричам, че в съзнанието на масовия чужденец битуват много стереотипи за нас. Както и масовия българин, който разсъждава за Европа само със стереотипи. А стереотипите идват от незнание или от нежелание да научиш. Само че това незнание не се преодолява, като избухваме срещу всяка негативна за нас статия. Преодолява се като подтикваш хората да научат повече, да видят хубавото. И после да го разкажат. Като този сайт например. Cute as a children's tale - ти чувал ли си някога друг да е описвал така хубаво Боженци?
          Друг сайт - http://www.experiencebulgaria.org/about.htm. Знаеш ли кой е инициатор на този проект? Британския съвет в България фон Цеков. Британския съвет вади от джоба си пари, развива дейност, прави проекти, плаща и за маркетингово проучване, за да подтиква британците да научат повече за България. За да популяризира страната ни. Ти колко си направил за това фон Цеков? Колко си сторил ти с твоето мрънкане, че "чужденците остават с погрешни впечатления за нас"? Какво си направил за да промениш тези впечатления и смяташ ли, че можеш да ги промениш като прегръщаш стереотипи от типа на "...некакав пуяк тука с идеята че е англичанин/примерно....може и от марс да е,се тая/с кинтите си и самочувствието че е голема работа"?
          Всеки чужденец, който идва тук е "пуяк с кинти" така ли? И от едната страна е той "чужденеца", а от другата "ние българите" и важното е кой ще спечели така ли? Подобно мислене не издава нищо друго освен много сериозни национални комплекси. Което е доста тъжно не мислиш ли...?
          За финал да ти разкажа за един друг чужденец. Да го наречем М.К. М.К. е съветник на един от министрите в българското правителство и има (поне преди имаше) ключова роля във вземането на решения свързани с една определена институция. М.К. е ако не мой приятел, то поне добър познат (бил е почетен гост, на тържествената годишна вечеря организирана от моя клуб). Същия М.К. миналатa година изпрати смс до повечето си български приятели, смс написан на български с който честити годишнината от основаването на ВМРО и казва "...напред и догодина в Солун". Същият М.К. на дипломатически прием, където е поканен, си говори с някаква македонска дипломатка и когато тя го пита ей така в разговора "Кой ви е любимия български град?" наш М.К. отговаря "Охрид" - естествено става скандал, онази си тръгва бясна, обаче нашия човек нали не е на дипломатическа служба и не му пука. Та така ...ето ти един чужденец. Чужденец а ? Кой е чужденеца и кой е келеша тука?
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            #65
            Леле направо ме смаяхте бе момчета и момичета..........Да съм написал някаде че всички чужденци са келеши?ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО и не се пали толко.Колкото до това какво съм направил аз за популяризирането на България,ми интересен въпрос.А ти какво си направил?Това че англииското правителство е дало пари за такъв саит е похвално.Но аз нито имам парите нито знам как да направя саит,но мога едно-когато контактувам с чужденци да не оставя впечатление у тях че всички тук сме ......глупаци да речем.И е безмислено да се нахвърляте така срещу мен,понеже аз взех отношение поЕДНА КОНКРЕТНО ЗАДАДЕНА ТЕМА.Да,нагледал съм се на лунни пеизажи от типа Сталкер при многото ми риболовни излети из страната драги Албирео.И не се залъгвам че ние тук сме екстра а те видиш ли ни клеветат.Ни наи малко дори.Ако си чел внимателно,не страдам от някакви ксенофобски настроения спрямо чужденците,но си свободен да интерпретираш думите ми както си искаш.
            И ни наи-малко няма да се оправдавам за това което съм написал по-горе,само ми е интересно кое бе джанъм ви се стори толкоз скандално та дигнахте така глас?
            Питам само.

            И още нещо,АЗ НЕ МРЪНКАМ БРАТЛЕ.И никога не съм мрънкал.

            И кои е тоа М.К.Някаква потаина личност??
            Last edited by фон Цеков; 03-06-2005, 17:52. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            Състраданието е слабост...

            Comment


              #66
              valo написа
              Тц-тц-тц.....Каква загуба на време, взаимни оплювания и нападки на форумни потребители, и за какво? За субективното мнение на някакъв ......... англичанин, който, сигурно, вече е забравил какво е писал. Ами хайде да си обявим дуел....
              Единствено с това мнение мога да кажа, че съм 100% съгласен...
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #67
                фон Цеков написа
                Да съм написал някаде че всички чужденци са келеши?
                Не не го написа...написа обаче, че този журналист е келеш и тапир, защото е написал, това което е видял. Ето тук:
                ...но ме дразнят такива тапири.Били сме като скед бомбардировка...келеш
                Както сам знаеш в страната ни има такива скотски гледки, че "след бомбардировка" не е никак преувеличен израз. Да и на мен ми става изключително неприятно от тази статия, но това в никакъв случай не я прави невярна. И не е повод да се проявяват стереотипи по адрес на другите, както не искаме да ги проявяват в мисленето си за нас. Ти казваш
                Не поставям всички англичани под един знаменател
                но сам се опровергаваш на няколко пъти:
                тои има дебела и грозна лелка,фен е на ЛИВЪРПУЛ,пие кофти бира,и като цяло си търси на кои да си го изкара.
                Значи идва некакав пуяк тука с идеята че е англичанин/примерно....може и от марс да е,се тая/с кинтите си и самочувствието че е голема работа...Ма пича идва с идеята че ше види некви аборигени тука,и да види 100 хубави работи и едно лошо нещо ше се направи че не е видял нищо хубаво и ше разправа само за мизериите които е видял
                Прощавай но това си е поставяне точно под един знаменател и проява на негативни стереотипи. Нещо което според мен са се опитали да ти обяснят и rambler и mellisa
                И намерих тези неща ако не скандални, то поне достатъчно подбуждащи да ти отговоря по начина, по който го направих. Ако думите ми са те засегнали...прости ми, извинявай, но помисли все пак дали не си си ги заслужил.
                Колкото до това, какво съм направил - не искам да конкретизирам...в тази сфера нещата винаги ще бъдат недостатъчни, важното е да съзнаваме, че тази е посоката в която трябва да вървим, а не да плюем хората, които пишат истини за нас па макар и нелицеприятни. Не казвам, че всички лоши статии за нас са верни. Чел съм откровенни глупости и лъжи за страната си, всъщност всеки по света е чел в даден момент, лъжи и глупости за своята страна. Но както ти сам изтъкна говорим за конкретна статия и конкретна ситуация. Статия, която поради факта, че много добре си знаем кусурите, не можем да определим за лъжлива, а автора й за "келеш".
                Още веднъж, ако тонът ми ти се е сторил по-рязък ..извини ме
                P.S. Не мисля че е особено коректно да разкривам кой стои зад инициалите М.К. Дори да не е потайна личност, с какво право ще му споменавам името докато разказвам случки за него из форумите?
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  #68
                  albireo написа
                  Не напротив, не е била изключение. Aнгличанките и ирландките са едни от най-секси, чаровните и КРАСИВИ жени, с които съм си имал работа.
                  .
                  Точно бозавите крави ли намери да ми хвалиш?
                  Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

                  Злобата крепи човека, а мързела го грози!
                  (собствен патент)

                  Comment


                    #69
                    .
                    Last edited by ; 22-03-2006, 07:02.

                    Comment


                      #70
                      Абе тоа със статията не са ли запитва що като е такова дърво в България, депресираните му сънародници масово идват на отдих "във времето" и купуват имоти као невидели?
                      Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

                      Злобата крепи човека, а мързела го грози!
                      (собствен патент)

                      Comment


                        #71
                        абе момчета не разбирате,ние сме тъмни,ама много тъмни субекти израсли на балканите а некои кат Албирео например са умни и напредничави и ги разбират нещата.Не спорете че и на вас ше ви кажат че сте потвърждение за негативните......много беше сложно тва.
                        Състраданието е слабост...

                        Comment


                          #72
                          фон Цеков написа
                          абе момчета не разбирате,ние сме тъмни,ама много тъмни субекти израсли на балканите а некои кат Албирео например са умни и напредничави и ги разбират нещата.Не спорете че и на вас ше ви кажат че сте потвърждение за негативните......много беше сложно тва.
                          Признак на всеки непървосигнален интелект е да може да разглежда определена ситуация от много различни гледни точки, а не само от своята.
                          "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                          Comment


                            #73
                            Аха,ми съответната ситуация от колко гледни точки мога да разгледам?Щото като ви слушам маи не ви интересува особено кои какво говори за родината ви.Че си имаме проблеми-имаме си.И то сериозни.Но от разговорите които съм имал с чужденци съм стигнал до един извод-те казваха следното "Да,имаме си проблеми,но те са си наша работа".И никои от тях не си позволи да каже една лоша дума за страната си.По това се различаваме от тях.Те ВИНАГИ ЗАщИТАВАТ ИМЕТО НА СТРАНАТА СИ,ДОРИ И ДА ИМА ОЧЕВАДНИ ПРИЧИНИ ЗА КРИТИКА.А индивиди като тебе вадат торбата с първо и второсигналните гледни точки.Не е зле да се замислиш.
                            Състраданието е слабост...

                            Comment


                              #74
                              Batko Charly написа
                              Точно бозавите крави ли намери да ми хвалиш?
                              Еми батка сори, че си попаднал на такива... Други сме имали по-добър късмет. :tup:
                              Нищо ..халал да е дет' има една приказка.
                              Цеков, Цеков, ако сега тия неща не си ги кажем между нас тука ама откровенно кога ще си ги кажем. Не виждаш ли, как навсякъде се тупаме в гърдите колко сме велики и се самонавиваме да си затваряме очите пред всичките ни кусури и простотий дето правим като общество.
                              Евалата на тоя журналист, че ни провокира така и ни отваря очите, ама това евала го казвам сега и тук..иначе на него ако го срещна никога няма да му го кажа....просто ще му покажа една друга България, да го видя какво ще посмее тогава да напише! Кусурите са си за пред нас, но не ме карай и по между нас си да ги премълчавам, че така с нищо не помагаме на страната си ок?
                              Рабрахме ли се вече?
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                #75
                                Да,смятам че наистина достигаме до някакво разумно равновесие между
                                2 те ни гледни точки.
                                Състраданието е слабост...

                                Comment

                                Working...
                                X