Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рангове и Пагони

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Рангове и Пагони

    Като знак на признателност към форумните си поданици за тяхната преданост към всеобщата кауза, днес въдворих изображения, съответстващи на стандартните рангове. Изображенията представляват пагоните за съответните рангове в Армията на Негово Величество. Изработването им отне три часа на мен и колегата Парабелум, който предостави цялата информация (без него нямаше да стане нищо).

    Списък на ранговете и броя постове за тях:

    Редник - 10


    Ефрейтор - 20


    Младши Сержант - 30


    Сержант - 40


    Старши Сержант - 60


    Фелдфебел - 80


    Офицерски Кандидат - 100


    Подпоручик - 150


    Поручик - 200


    Капитан - 300


    Майор - 500


    Подполковник - 750


    Полковник - 1000





    Освен това новите изисквания за аватарите са макс. 150х150. Приканвам всички да се погрижат да си приведат аватарите в нужните рамки. Аз минах с метлата и смалих масово доста аватари, но надали съм оправил всички...
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Рангове и Пагони

    Не притендирам за достоверност на пагоните,затова ви моля да изкажете мнението си
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      Бе не знам за достоверност, обаче беше яка изненада, хихи
      идейно, няма спор :tup:
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #4
        Добра идея

        Мисля, че ширината на лентата на старши сержанта е колкото две долепени тънки нашивки.
        Сега е така. Преди години върнаха част от старите пагони и звания.
        scharfschutze ®
        _______________________________________
        Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

        Comment


          #5
          Идеята е добра, ама нещо много широки ми стоят тез пагони, дали няма да изглеждат по-добре ако са малко-по тесни, че така са колкото половината аватар :roll:
          P.S. Imperial, много здраво аватарче си си завъдил :tup:
          <<..........>>

          Comment


            #6
            Браво, супер, невероятна изненада!!!
            Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

            Comment


              #7
              Хехе, станахме завършена милитаристична формация от ядосани форумци :twisted:
              He, who controls the past, controls the future, and he, who controls the present, controls the past

              Comment


                #8
                В чест на това славно вововедение моля Шефа да ми премахне "Руснака" и да ми върне съответния чин
                Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                Comment


                  #9
                  Някой май си погледна колко мнения е написал и веднага поиска пагонче
                  Лошо няма.Имперецът ще го направи
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #10
                    Абе ква е тая армия без генерали бе :lol: Или генералските звания ще си разпределите сред модераторите, а :twisted: Аман от шуробаджанащина
                    Офицерският кандидат няма звездичка - това е пагон на младши лейтенант!!!
                    Si vis pacem - para bellum!

                    Comment


                      #11
                      Аз имам една малка забележка! Обикновенно лентичките при войнишките звания се слагат в в долната част на пагона - поне сега е така. А и няма ли да е по добре да въведете сега действащите звания - звучат някакси по-добре, поне според мен. Става дума за мл. лейтенат, лейтенат и ст. лейтенант. А офицерския кандидат наистина няма звездичка.
                      Dulce et decorum est pro patria mori

                      ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                      СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                      НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                      СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                      Comment


                        #12
                        значи уханов искаш си Сержантския ранг?

                        2. Да махам ли звездичката на офицерския кандидат? (само на парабелум се карайте, аз не ги знам работите и квото той каже )

                        3. И дума да не става за сегашните, царските са къде къде по-яки
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #13
                          А къде в net-а могат да се видят пагоните на Вермахта, на РККА и т.н.?
                          "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                          И други затворници
                          нека четат пред вратите
                          нашата памет остъклена
                          с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                          Comment


                            #14
                            Originally posted by "Hauptmann"

                            Абе ква е тая армия без генерали бе :lol: Или генералските звания ще си разпределите сред модераторите, а :twisted: Аман от шуробаджанащина
                            Офицерският кандидат няма звездичка - това е пагон на младши лейтенант!!!

                            Хъм, както виждаш, не всички модератори са генерали, а и не всички искат да са такива а и аз всъщност съм донякъде пацифист
                            Аз също съм за царските пагони - все пак тогава сме имали армия, за разлика от сегашната ... менажерия.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by "Hauptmann"

                              Абе ква е тая армия без генерали бе :lol: Или генералските звания ще си разпределите сред модераторите, а :twisted: Аман от шуробаджанащина
                              Офицерският кандидат няма звездичка - това е пагон на младши лейтенант!!!
                              Както виждаш аз вече не съм генерал,а колкото до пагона на офицерският кандидат може и да съм с грешка малко.Изхождам от следното
                              Подпоручик-лейтенант-две звезди
                              Поручик-старши лейтенант-три звезди

                              Кажете ми тогава в царската армия как се е викало на мледши лейтенанта?Просто не се сещам
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment

                              Working...
                              X