Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският език във форума.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Не съм чел всички постове по тази тема,но още преди да я видя,ми направи впечатление това..

    Първо,форума е български,и трябва да уважаваме езика си!
    Дали в руски форум има толкова публикувани постове на български?
    А дали има дори един такъв пост?
    Риторичен разбира се.
    Нямам нищо против руснаците пишещи във форума,напротив,това само може да ни радва-че има хора от други националности,които ценят форума и взимат участие в него.
    НО..

    Нека тези хора да пишат на български!
    Езиците ни са сходни,но пък аз необичах учителката си по руски,не ме влечеше езика и бягах от час..Това в кръга на шегата..Донякъде..
    Та както казах,не съм на ''ти'' с руския,както убеден съм и още доста хора.
    Мисля,че щом руснаците във форума разбират български и могат да го четат,то те трябва и да пишат на езика ни.
    Е,предполагам,че има хора,които немогат да пишат,но разбират,те нека си пишат на руски..
    В крайна сметка,те трябва да се съобразят с хората,които не ги разбират,а не обратното.

    Това мисля по въпроса,още веднъж казвам-нямам нищо против руснаците,(нито пък спец отношение към друга нация) но те трябва да се съобразят с потребители като мен,които не ги разбират.
    Доколкото разбрах,резюмета са задължителни..

    Comment


      #92
      Като чета до къде стигна разговора ми иде да кажа като котарака Леополд от анимационното филмче....
      may the Force be with you

      Comment


        #93
        Han Solo написа
        Като чета до къде стигна разговора ми иде да кажа като котарака Леополд от анимационното филмче....
        Ребята, давайте жить дружно!
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #94
          Не може на всички да се угоди, но във всички случаи всякакви материали на чужд език трябва да бъдат придружени с резюме на български. Ако на двама-трима това не им харесва, много жалко, но това е положението. Отсега нататък, ако водя материал на руски, английски, сърбо-хърватски или какъвто и да е друг език, а не български, без съответното резюме, ще отправям предупреждение до автора му да произведе въпросното резюме в рамките на един ден, в противен случай мнението подлежи на изтриване. Естествено, чужденците са изключение.

          Comment


            #95
            Аз седя тук и немея като Немейският Лъв пред Херкулес ! Глупави спорове аз виждам тука ! Та покрай тях ми идва идеята окончателно да бъдат забранени чуждите езици освен в секция Интернационална.
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #96
              Правилата за ползването на чужди езици на форума се изработиха след дълги дискусии + анкети. Не са се променили условията по никакъв начин за да е необходима нова дискусия, да не говорим че "дискусия" тук не виждам.

              Иронизирането на избрани чрез общо съгласие правила съвсем не е проява на добър вкус и ще бъде санкционирано по усмотрение на управата.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment

              Working...
              X