Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумни впечатления

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тук няма как да не се съглася с октавиан. Понякога се прекалява със заключването.

    И отново към Импириъл - няма как, форумът ВЕЧЕ Е общоисторически, а не само военноисторически. Ти си "виновен" - притежаваш единственото място, където може да се води нормална дискусия в бгнета и вече наистина не можеш /надявам се/ да го ограничиш до обсъждане на Зиг Зауер и Берета или даже до Дуе и Фулър. Така, че нормално е вече да има и теми за грънци.


    И една ерес - даже и произхода може да се обсъди, стига да се спазва култура на дискусията.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Не е проблемът, че темата е за грънци, а че е формулирана по "пламен-старбовски", класическият вид на която беше пускане на тема с въпрос от типа: "Кога се е състояла битката при еди-къде си?" Предложението ми за преформулиране беше съвсем сериозно.

      Comment


        Хана, права си, но все пак нямаше нужда от заключване


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          Хана написа
          Не е проблемът, че темата е за грънци, а че е формулирана по "пламен-старбовски", класическият вид на която беше пускане на тема с въпрос от типа: "Кога се е състояла битката при еди-къде си?"
          Даже още по-абсурдно . Така въобще не звучи сериозно, все едно "Разликите между българските, византийските и латинските историографи през Средновековието и Ренесанса и дали за тях е характерно използването на думи?" . Иначе щях да я оставя.

          Thorn написа
          И една ерес - даже и произхода може да се обсъди, стига да се спазва култура на дискусията.
          Аз пък предлагам мораториумът да бъде увеличен на една година :mhehe:
          Last edited by Guy de Mont Ferrand; 21-11-2007, 04:31. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            що бе, ги, пусни темите и до 2 ч всички ще се сдобият с година бан...
            Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

            Comment


              IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
              Разлика между тракийска, гръцка и римска керамика

              Форумно впечатлен съм от "елегантния" начин, по който беше прокудена единствената римлянака в БС. А дали не можеше да се направят някои уточнения или да се преформулира въпросът и темата да си остане?:sm186:
              Ако пък проблемът е, че някой пише за антични грънци, вместо за танкове и атомни подводници, защо не вземете ясно да го упоменете? Ако наистина това е проблемът, може би е добре да кажете най-сетне на хората в прав текст по какви теми е позволено да се пише и по какви е забранено да се пише в БС, за да не се получават недоразумения.
              Vox Clamantis in Deserto
              Дам и аз съм съгласен с твърдението ти. Не познавам лично дамата, но от разказите на другите за нея мога само да заявя, че капацитет по Рим- сериозен и начетен човек.
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                ...
                Last edited by Guy de Mont Ferrand; 21-11-2007, 11:24.
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  Хана е права, но кой ти гледа в тая жега.

                  Comment


                    Според мен темата имаше нужда от заключване, защото не беше формулирана конкретно. Примера на Хана не е точен, по-скоро тимата беше нещо като "каква е разликата между сърповата каруца, леонардовия танк и съвремения танк?"

                    Римлянката доколкото знам не е била изгонена от форума, а преди да бъде заключена темата бе доста добре според мен изяснено защо тази тема е неуместна. Изгонването е бан - "елегантния" начин на изгонване е по-скоро нацупен протест от страна на самата римлянка за това че въпроса и не бе оценен по достоинство.

                    лично аз доста се интерисувам от бита и нравите на древните римляни и без да проверявам в дебелите томове мога да кажа че римската керамика е тръгнала от елементарни и даже първобитни съдове, минала през гръцко влияние и в края на империята е просто продължение на гръцкия стил с примеси на други народи попаднали пов влиянието на Рим. В една друга тема споменах че според историческите сведения влиянието на траките на Балканите се датира 3-4 хиляди години преди новата ера. Тоест в тази си формулировка въпроса обхваща развитието на керамиката в продължение на пад 5 хиляди години ...

                    Хана е абсолютно права - "единствената римлянка" доколкото ми е известно не е титла която дава някакви по-специални права или отношения на форума и не гарантира пълна неприкосновеност от страна на администрацията.
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      Извинете, но тая тема за керамиката, пък и други сякаш не им е мястото тук. “Има ли почитатели на Достоевски”, да речем. История на изкуството и на литературата.
                      А на Кант?
                      На Толстой?
                      На Ван Гог?
                      Почитатели на римска керамика, на барокова архитектура?
                      Вярно, че форумите са постни напоследък, поне за мен, откъм интересни теми, но пък и такова размиване…
                      То си се получава бърборене, ако не се лъжа.

                      Comment


                        Кой ли да се обади
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          Guy de Mont Ferrand написа
                          Даже още по-абсурдно . Така въобще не звучи сериозно, все едно "Разликите между българските, византийските и латинските историографи...
                          Това никой не го отрича. И въпросът не е само в това, дали темата беше основателно заключена или не, но също и в начина, по който това беше направено.
                          Хана, не споменавай, че си прабългарка, че ще вземат да наложат мораториум и върху тебе. Аз също съм прабългарин, ама засега го пазя в дълбока тайна. Упс! Какво направих!:1087: Освен това, нали знаеш какво стана навремето със сабинянките, когато още нямаше римлянки. А сега, като няма и сабинянки, да не стане “грабвайте каквото там ви попадне”.
                          Сериозно: Въпросът действително може да се зададе наново, но има ли смисъл да се отварят две теми за едно и също нещо? Пък и ясно е, че никакъв въпрос няма да бъде зададен наново.

                          Във връзка с еретичните мисли на Thorn: Мисля, че моето мнение е широко известно...:tup: Само че кой ли ми иска мнението?

                          Guy de Mont Ferrand написа
                          Аз пък предлагам мораториумът да бъде увеличен на една година :mhehe:

                          Това изречение със сигурност ще направи добро впечатление на Imperial и той може дори да те възнагради с потупване по рамото.
                          Майтапът на страна. Вероятно всички заинтересовани вече се питат - след шест месеца, които скоро изтичат, какво следва? Може би още шест месеца, след това още една година, а след това още една, после още две и т. н.? В такъв случай, дали има смисъл от определяне на срокове? И това временно или постоянно решение на проблема е, или може би временно, за постоянно? Или има и някакво алтернативно решение? :sm186:

                          княз Крылов написа
                          Според мен темата имаше нужда от заключване, защото не беше формулирана конкретно. Примера на Хана не е точен, по-скоро тимата беше нещо като "каква е разликата между сърповата каруца, леонардовия танк и съвремения танк?"

                          И ти ли княже Крылов?
                          Тц, тц, тц. Какви оригинални сравнения само! Просто невероятни! Дали да не взема и аз да направя едно такова сравнение?:sm186: Мисля, че дори ще се справя по-добре.

                          княз Крылов написа
                          Хана е абсолютно права - "единствената римлянка" доколкото ми е известно не е титла която дава някакви по-специални права или отношения на форума и не гарантира пълна неприкосновеност от страна на администрацията.

                          Разбира се, че не и дава специални права. Това, че я нарекох "единствената римлянка" е чисто лично отношение, което показва защо повдигнах въпроса именно сега. Иначе, въпросът е принципен. Могат да бъдат дадени и други примери за подобно изразено колективно отношение към определени потребители. Но те просто не са представлявали голям интерес за мен. Римското лоби в БС не е много голямо и затова мисля, че присъствието на всеки римлянин (в т. ч. и твоето) тук е от голямо значение. Но за съжаление, от голямо значение единствено за самото лоби.

                          "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                          It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                          Comment


                            IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
                            Но за съжаление, от голямо значение единствено за самото лоби.
                            А, не е вярно! На мен лично това лоби ми е доста присърце
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              Sir Gray написа
                              А, не е вярно! На мен лично това лоби ми е доста присърце
                              Е, ти просто си част от това лоби, което личи от твоите стари постове.

                              "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                              It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                              Comment


                                Римското лоби въобще да не се оплаква. При положение че Молтке-Шлифенското вече почти не съществува...
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X