Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Библиотека (оттук, оттам...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    cesar написа Виж мнение
    Й. Караянопулос - Политическата теория на византийците, 1992:

    Series Editionum Traductarum - Й. Караянопулос - Политическата теория на византийците / Политическая теория византийцев [1992, DjVu, BGR] » Средние века :: RuTracker.org


    Започвам да сканирам Васил Гюзелев - Самият Търновград ще разтръби победите. Средновековни поети за България, 1981.
    А можеш ли да намериш "Венециански документи за българската история" или нещо подобно беше като заглавие, ест. пак на Гюзелев?
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      Гюзелев има доста стойностни неща. Напоследък съм потопен в 14 век и това също би ми било интересно: "Очерци върху историята на българския североизток и Черноморието : Края на XII — началото на XV в.". София, Борина, 1995

      Думите на благодарност към Aruta и cesar за работата, която вършат просто не стигат. Надявам се посочените заглавия да не се приeмат като заявки или някакъв императив.

      Някой знае ли добър труд (линкове може би?) на български или руски върху късновизантийската военна организация? Със слабия ми английски се мъчих с едни статии на Бартусис, но не намерих друго, което да си заслужава.
      Last edited by boilad; 13-04-2013, 23:12.
      Liberte, egalite, fraternite
      Viva la revolution
      Zalmoxis написа
      Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
      http://hristoen4ev.blogspot.com/
      dibo написа
      Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
      - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

      Comment


        Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
        А можеш ли да намериш "Венециански документи за българската история" или нещо подобно беше като заглавие, ест. пак на Гюзелев?
        Имам я тази книга, така че по нататък ще я сканирам, няма проблем.

        Comment


          cesar написа Виж мнение
          Имам я тази книга, така че по нататък ще я сканирам, няма проблем.
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            Очерците на В.Гюзелев съм ги сканирал отдавна, явно съм забравил да ги кача Сега ще поправя тази грешка Трите тома извори, издадени от Гюзелев в серията Архивите говорят най-вероятно до месец два също ще са готови

            В. Гюзелев. Очерци върху историята на българския североизток и черноморието (края на XII началото на XV век). София 1995.
            http://www.mediafire.com/view/?f8ks5hoxkiipd5z
            Last edited by Aruta; 14-04-2013, 12:31.

            Comment


              Мехмед Нешри. Огледало на света. София 1984.

              Comment


                Васил Гюзелев - Самият Търновград ще разтръби победите. Средновековни поети за България, 1981

                MediaFire is a simple to use free service that lets you put all your photos, documents, music, and video in a single place so you can access them anywhere and share them everywhere.


                Започвам Стивън Рънсиман - Византийската теокрация, 2006.

                Comment


                  Рънсиман съм го сканирал отдавна, но не съм го качил

                  Comment


                    Щом е сканиран вече добре.
                    Тогава започвам Петър Мутафчиев - Избрани произведения, т.1, 1973.
                    Хубаво е да го качиш тогава, много хора биха се радвали, включително и аз.

                    Comment


                      Да, хубаво е, че се координирате двамата кой какво е сканирал вече и какво смята да сканира за в бъдеще. За да няма излишна играчка Я вижте само какви заявки съм ви направил за неопределен срок

                      Comment


                        boilad написа Виж мнение
                        Някой знае ли добър труд (линкове може би?) на български или руски върху късновизантийската военна организация? Със слабия ми английски се мъчих с едни статии на Бартусис, но не намерих друго, което да си заслужава.
                        В избраните произведения на Мутафчиев (които любезният кесар смята да сканира) трябва да се намира изследването Войнишки земи и войници във Византия през XIII—XIV в. На фона на липсата на какъвто и да било военен историк в България, който да се занимава и да е запознат на 100% с византийската военна организация през вековете, този материал би бил интересен за всеки един от нас.

                        Иначе, ако обещаеш да напишеш една миниатюрна статийка от десетина страници (без значение какво ще засегнеш и която ще пуснеш някъде, да речем в клуб Военна история или БГ Наука) ще ти препоръчам (дам) това-онова

                        Comment


                          Е аз не помня какво имам сканирано вече Имам и някои необработени, като J.Fine. The early medieval Balkans....,което стои недовършено от година и половина

                          Comment


                            Е, виж де Това, което вече е сканирано и е на добрият стар български език е с приоритет при шарването

                            Comment


                              Ами то хубаво, ама пустото време покрай писането на дипломната ми работа прогресивно намалява

                              Ст. Рънсиман. Византийската теокрация. София 2010.

                              В. Гюзелев. Училища, скриптории, библиотеки и знания в България XIII-ΧΙV век. София 1985.


                              Като се прибера от ИФ, ще кача:

                              Х. Хунгер. Империя на ново средище. София 2000.
                              Т. Момзен. Римска история. София
                              П. Бърк. Народната култура в зората на модерна Европа. София 1997.
                              П. Микел. История на Франция.София 1999.
                              Н. Данова. История на нова Гърция. София
                              Last edited by Aruta; 15-04-2013, 17:47.

                              Comment


                                Благодарности!!!
                                Aruta, ти гледай да си дадеш дипломната работа на време, щото е един вид важно. Заниманията с история нито започват нито приключват с придобиването на една хартия, въпрос на мерак е, като гледам ще го имаш и след това.

                                Един път въпрос - аджеба дайте акъл за някакъв по-свестен djvu четец, аз имам някакъв дет съм свалял навремето, но много е дървен. Вие какво ползвате?

                                Comment

                                Working...
                                X