Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Чудя се има ли автоматичен на начин за сортиране на темите по брой мнения или респективно виждания общо за всички секции във форума?

    Comment


      The forum is down during saturday and sunday for security reasons.
      Sorry for the inconvenience.
      Това е от един друг форум, който го обновиха по същото време с този. Изглежда някакъв лош бъг са намерили и ще го оправят. Има ли някой да провери за какво става дума да не пострадаме и тука.

      Comment


        А защо на "лични съобщения" ми излизат само 10-на и то най-старите? Другите ги няма...
        Прави нещо, докато мислиш какво да правиш!

        Comment


          А защо на "лични съобщения" ми излизат само 10-на и то най-старите? Другите ги няма...
          В долната част на екрана на съобщенията има филтър настройки, провери дали нещо не е нагласено там и затова да се показват само определени.

          Това е от един друг форум, който го обновиха по същото време с този. Изглежда някакъв лош бъг са намерили и ще го оправят. Има ли някой да провери за какво става дума да не пострадаме и тука.
          Божа работа Опитът ни показва, че инсталирането на пачове май носи повече рискове от евентуалните бъгове, които оправя. Засега ще чакаме по-голяма версия преди да обновяваме пак.

          Чудя се има ли автоматичен на начин за сортиране на темите по брой мнения или респективно виждания общо за всички секции във форума?
          За сортирането - като цъкнеш на Отговори или Виждания и то ти ги сортира. Ама за всички секции едновременно май ме съмнява.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            Възможно ли е в долния ред на всеки пост освен удивителната (Report Post) да има и знак за одобрение - има много повече качествени мнения, които заслужават директна похвала или благодарност от читателя за ценната информация, отколкото изказвания, които си требват модериране
            "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

            Comment


              Ъ такова, извинявам се, че пак повдигам въпроса, щото знам, че всеки си има най-вече друга работа, но дали ще е възможно технически да се оправи маймунясването на по-особените букви. Аз собствено се боря за турчица и се оправям, макар и да дразни, но гледам в лингвистичните дискусии става такова мазало, че направо не се чете. Между другото това беше едно от значимите достойнства на форума (възможността да се пише грамотно ), което падна жертва на проблемите и ъпдейта. Дали не би могло да се оправи все пак? Нямам идея нито какъв е точно проблемът, нито колко е сложно да се оправи?

              Comment


                Тези дни като ми остане малко време ще го погледна, щом преди е работило най-вероятно не е нищо особено сложно.
                <<..........>>

                Comment


                  Deimos написа Виж мнение
                  Тези дни като ми остане малко време ще го погледна, щом преди е работило най-вероятно не е нищо особено сложно.
                  Благодарности, ще пращам бири

                  Comment


                    При опит за рипорт:
                    Код:
                    Fatal error: Class 'vB_ReportItem_Post' not found in /home/imperial/public_html/forumBS/report.php on line 85

                    Comment


                      http://forum.boinaslava.net/showthre...гарский - Бих помолил темата да се премести в Нова българска история. Написах я в грешния раздел. Благодаря за разбирането.

                      Comment


                        Тия дни много се разписахме из темите на турски та се чудя дали не може да се оправи енкодинга на няколкото особени турски символа:

                        ç
                        ö
                        ü

                        Ето и примерен текст:

                        * kuyaş: Bu sözcüğün "güneş" ile eşkökenli olduğu birçok dilbilimci tarafından söylenir. Yalnız, bu söylem "kuyaş" sözcüğünü kullanmayacağımız anlamına gelmez. Çünkü, Eski Türkçe'de "kün" ile "kuyaş" birlikte bulunmaktadır. Hatta, DLT'de bile bu iki sözcük arasında bir nüans vardır. Kuyaş, DLT'de 'güneş'in yanı sıra, 'koyu sıcak, güneşin şiddetle vurması' anlamında. Tabii bu güneşten bağımsız bir anlam sayılmaz. Güzel bir ayırtıdır.
                        kuyaş anı koğşattı (güneş onu kağşattı)

                        Comment


                          Оказа се че далеч не е толкова лесно колкото смятах и за целта ще трябва да се спре форума и да му се направят един куп шаманизми, като вероятността нещо да се счупи в процеса е доста голяма... така че няма да променям нищо засега, най-вероятно до следващия път когато преминаваме на по-нова версия на форума, когато така или иначе ще трябва да нагласяме всичко наново.
                          <<..........>>

                          Comment


                            Ясно, благодаря ти. Междувременно, ако на някой му е много наложително да разчете маймуницата, може да ползва ей тоя декодер:

                            Comment


                              Не знам дали този пост е за тук, преди имаше разни теми за жалейки, които се изпозаключиха поради неуправляемостта си
                              Става въпрос за налагането на банове над участници, които модераторите са преценили, че са действали в нарушение на правилника (Моля да бъда добре разбран, не бих искал да повдигам поредното преливане от пусто в празно, дискутиращо начинът, по който се модерира форумът. Изводите от предишните дискусии в това отношение са много прости и приемливи - тук е частен клуб и модераторите решават кой е добре дошъл и кой не, на когото не му харесва това положение просто да не идва). За целта има тема за обявления, където се пишеше кой за какво е изял секирата, в която от 1-2 години почти не се пише, предполагам най-вече по причина, че рядко се раздават банове, щото страстите във форума като цяло улегнаха сравнено с предишни времена. Та на въпроса - мислим дека, че е добра идея, когато някой от модераторите реши, че ще банне даден потребител от уважение към другите не-баннати участници във форума е добре да пусне едно съобщение до кога ще тече този бан. Не забравяйте, че някаква част от личната комуникация между съфорумците протича през ЛС и когато в един прекрасен момент човек види, че някой бил баннат просто губи всякаква връзка с потребителя, ако не са си междувременно разменили емейли. Поне при мен за голяма част от хората, с които общувам чрез форума го правя през ЛС. Конкретният повод за това ми включване е "временното суспендиране" на потребиля Стан, което ще да се случило снощи по някое време. Дали аз съм съгласен с това или не и какво мисля по въпроса е без значение, защото модераторите държат и хляба и ножа, но може ли аджеба срокът на наказанията да се обявяват.

                              Comment


                                Би трябвало да го има някъде нагоре из темата, но ще го напиша пак:
                                Форумът има система за "нарушения", която използваме при не-много сериозни нарушения на форумния правилник. Те имат давност (около месец), но когато някой потребител натрупа дадено количество от тях (3-5 в зависимост от типа нарушение) за кратък период от време, форумът налага автоматичен временен бан.
                                Самите модератори само отбелязват нарушението, а смятам работата им е достатъчно времеотнемаща за да могат да следят и дали случайно някой не е получил автоматичен бан.
                                Колкото до продължителността, доколкото си спомням първият път е седмица, след това става значително повече.
                                <<..........>>

                                Comment

                                Working...
                                X