Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Същата драма като при Къзъл Дели и Багатура. И освен това не ще да ми публикува мненията (или пък става много бавно) - вика за някакви грешки и ако предварително не съм копирал, изчезва...

    Comment


      KIZIL DELI написа Виж мнение
      Въобще мисля, че промяната бъгна системата. Колкото пъти се логна, всички мнения са непрочетени, ако ще и през 5 мин. да го правя. На старата система поне му бях намерил лесното - правех точно като gollum и никога нямах проблеми. Също, не съм сигурен, че има каквато и да е връзка между двете, но всичко се зарежда много по-бавно от преди.
      Да, и аз по същия начин преглеждах мненията - до преди няколко дни, никакви проблеми.
      Сега не е така.

      .
      ..И кажи ми ти страннико,
      чувал ли си звук,
      по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

      Comment


        И отварянето на мнения и пускането на нови е бавничко - но така си беше и преди. Само отварянето на форуми е малко по-бързо (както и преди).

        Маркираха се като непрочетени много мнения след промяната и аз ги оправих от менюто горе:
        Бързи връзки / Отбележи форумите като прочетени

        Оттогава всичко е както трябва.

        Comment


          jordani_vt написа Виж мнение

          Маркираха се като непрочетени много мнения след промяната и аз ги оправих от менюто горе:
          Бързи връзки / Отбележи форумите като прочетени
          Жив да си, това работи

          Comment


            Значи с новата опция системата трябва да следи действията на потребителя и да отбелязва конкретно кое е прочетено и кое не. И на мен първоначално ми отбеляза всички теми като непрочетени, явно защото нямаше още първоначални данни. Оттогава (след като и аз маркирах всички мнения като прочетени) като че ли се държи правилно.
            За бързината - принципно би трябвало да има забавяне поради по-сложния метод на отбелязване. Сега обаче доколко ще е чувствително никой не знае Като че ли и при мен се забелязва леко забавяне при отварянето на теми, особено по-големшки. Предлагам да му дадем седмица две опитен период и ако е дразнещо за повечето, винаги можем да върнем старата опция.
            За невиждането на своите нови мнения дето Торн го съобщи - значи при мен не успях да го постигна това, излизат си. Някой друг да е забелязал нещо подобно?
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              Не знам дали се дължи на промяната, но при мен форумът последните дни работи много по-бавно, а от време на време дави разни грешки, каквито преди не ми е давало.

              Comment


                gollum написа Виж мнение
                Не знам дали се дължи на промяната, но при мен форумът последните дни работи много по-бавно, а от време на време дави разни грешки, каквито преди не ми е давало.
                +1
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  Ако може да копирате текста на грешките тук би било полезно, според мен нещо SQL-a се чупи, нямам представа защо, няма никаква логика да е от това че променихме опцията за показване на прочетените мнения, ама все пак...

                  Грей, така и така преебахме форума, поне да вземем да го ъпгрейднем а?
                  <<..........>>

                  Comment


                    Аха, грешката беше свързана с базата данни, обаче не се сетих да съхраня текста. Ако пак се появи, ще го направя.

                    Comment


                      Ами мислех си го, но като знам последният път каква драма беше малко ме е шубе
                      Освен това се оказва, че нещо не мога да се логна в клиентския портал на вБюлетина. Империал, може ли ти да пробваш?
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        Значи грешката не е в моят телевизор.
                        Писах на Имперко, че и аз бавно зареждам
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          При мен се зарежда бавно при първото посещение след известна пауза. Да речем, докато ми покаже тази тема, минаха поне 30 секунди.
                          После в рамките на същата сесия е сравнително пъргаво. "Сравнително" значи, че е по-малко от тези 30 секунди. Обаче определено е бавно само по себе си - при максимум 10-ина едновременни потребител доста се влачи, според мен.

                          P.S. И при пускането на това мнение ми отчете двукратно пускане, а не беше така.

                          Comment


                            Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Unable to save result set in [path]/includes/class_core.php on line 408


                            Ей сега ми даде тази грешка, след това се отвори.
                            Не мога да преценя дали е станало по-бавно. Откак съм регистриран, пък и 1-2 години отпреди това пак ми се струваше бавно.

                            Comment


                              При мен тази сунтрин изобщо не щеше да зареди тема, а онези, които бях чел снощи (включително и такава, в която имам коментар) бяха отбелязани като непрочетени. Пробвах отново номера с "отбележи всички форуми като прочетени" и тръгна без проблеми и сега върви много добре. Не знам това дали е от полза, но това е моят опит.

                              Comment


                                Днес пак ми даде грешка. Ето текста:

                                Database error in vBulletin 3.7.1:

                                Invalid SQL:

                                SELECT COUNT(*) AS count
                                FROM vb3_attachment
                                WHERE posthash = '129e08d2eb6dec8be66091f53a317bfc'
                                AND userid = 1679;

                                MySQL Error : MySQL server has gone away
                                Error Number : 2006
                                Request Date : Friday, March 18th 2011 @ 03:23:11 AM
                                Error Date : Friday, March 18th 2011 @ 03:24:05 AM
                                Script : http://forum.boinaslava.net/newreply...streply&t=8622
                                Referrer : http://forum.boinaslava.net/newreply...ote=1&p=276253
                                IP Address :
                                Username : gollum
                                Classname : vB_Database
                                MySQL Version :

                                Comment

                                Working...
                                X