Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами в техническите въпроси аз направих един експеримент точно за дължината на цитатите, която системата позволява - и Голъм препоръча да се делят на по-кратки части и мисля, че това би трябвало да работи. Мисля че за дължината на самия пост ограничения няма - може да видиш "ферманите" в тази тема.
    "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

    Comment


      Не знам дали е само от дължината, защото, да речем, поста на Коцето е кратичък и в него има два цитата, които също са кратки. Да не би проблемът да става ако се използва бутона "цитирай", вместо ръчно да се поставят таговете? Защото аз досега този проблем не съм го срещал, а често цитирам и понякога - доста дълги текстове. Но винаги ръчно си въвеждам таговете.

      Comment


        gollum написа
        Не знам дали е само от дължината, защото, да речем, поста на Коцето е кратичък и в него има два цитата, които също са кратки. Да не би проблемът да става ако се използва бутона "цитирай", вместо ръчно да се поставят таговете? Защото аз досега този проблем не съм го срещал, а често цитирам и понякога - доста дълги текстове. Но винаги ръчно си въвеждам таговете.
        Аз почти винаги използвам бутона "цитирай", вкл. и сега. А след това ръчно разфасовам цитата на няколко части. Този път обаче не съм пипал цитирания текст.

        "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
        It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

        Comment


          Значи не е толкова просто. Странното е, че изглежда да се случва само на някои потребители, при това не мога да открия никакъв принцип.

          Comment


            Ами аз винаги ползвам автоматичния вариант, но проблеми съм имал само с дължината на цитата. При Коцето или проблема е в съвместимостта на неговия телевизор с БС ( ако е правил ъпдейти на браузъра си - като за начало може да опита с друг браузър за да видим дали наистина това е проблема. ) или някакъв проблем със системата на БС след последните промени в сървъра - вследствие на което не работят и други форумни функции ( де и скрипта за БАН да не може да се използва )

            Ако е второто не остава нищо освен да чакаме на Imperial да му остане повечко свободно време.
            "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

            Comment


              Stormbringer написа
              Ами аз винаги ползвам автоматичния вариант, но проблеми съм имал само с дължината на цитата. При Коцето или проблема е в съвместимостта на неговия телевизор с БС ( ако е правил ъпдейти на браузъра си - като за начало може да опита с друг браузър за да видим дали наистина това е проблема. ) или някакъв проблем със системата на БС след последните промени в сървъра - вследствие на което не работят и други форумни функции ( де и скрипта за БАН да не може да се използва )

              Ако е второто не остава нищо освен да чакаме на Imperial да му остане повечко свободно време.
              Аз не съм правил ъпдейти на браузъра си, освен ако не е имало някой автоматичен, на който не съм обърнал внимание. Но сега продължавам да съм си със същия браузер. Обаче и при мен се появи този проблем, но само един единствен път. По-скоро има някаква връзка с последните промени в сървъра.
              При прекалено дълъг цитат, за което ти говориш, проблемът е по-различен. Тогава изобщо не ти се позволява да пуснеш мнението. В случая обаче мнението е пуснато, но остава скрито.

              P. S. Отново цитирах за проба.

              "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
              It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

              Comment


                Преместих тук чепкането откъде може да се получава тоя бъг. Може би ще трябва да качим някой ъпдейт на форума, но ще трябва Имп да се изкаже кога и как.
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  Ъпдейтването на форума въобще не е проста работа...
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Да, ама ти видя ли вече до коя версия са стигнали? Пък ние с коя си кретаме...
                    Аз направих няколко задачки по поддръжката (реиндексиране и подобни), може пък и да е помогнало.
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      При мен също не искаше да пейстне едни цитати


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Аз имах такива проблеми със списъците на генералите в Нова и International. Оправи се единствено като ги разделих на две мнения (тоест чрез редуциране на дължината).
                        We don't see things as they are, we see them as we are
                        ---Anais Nin----

                        Comment


                          Имаше някакво ограничение за писане на мнение. Мисля, че беше 4000 знака.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            Незнам наистина. Пробвах в началото с "Цитирай" ( отрязах малко от поста на Митака ?!) , не стана. След като се появи нищото ( леле как звучи ), опитах с "Ново мнение", пак същото. Третата проба беше с "Бърз отговор" - не ще. Гледам, че съветвате да посъкратя малко, добре, но пак не иска.
                            Иначе не съм се базикал с браузера, едва ли е от него. Така остават 2 възможности:
                            1. При цитирането да съм сгафил нещо ( ще проиграя пак същата ситуация, затова някой да напише нещо, за да не се стигне до автоматично сливане );
                            2. Последните промени във форума;

                            Comment


                              нещо

                              Comment


                                Gendarme написа
                                аз успях да си сменя аватара...
                                Извинявам се за това чудо...

                                Gendarme написа
                                ама кво да се прави...
                                Мерси, Сула.

                                Comment

                                Working...
                                X