Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Доколкото схванах, наскоро бе реорганизиран форумът (има съобщение горе, от което разбрах за какво става въпрос). Вече форумът е разделен на две части, неелитна и елитна. Първата са всички подфоруми на "Общи приказки". Там щом пуснеш даден пост, излиза веднага. Втората е всичко останало. Там щом пуснеш даден пост той не се появява веднага (и няма симсъл да се пуска втори път, не помага), а първо се зарежда в така наречената "опашка за модериране". Там постът чака да бъде прегледан от някого от съветниците и ако му бъде сложен параф, че е одобрен, се появява в темата. Ако не бъде одобрен, не се появява. Има ограничен списък от потербители, които се водят "елитни", единстевно техните постове излизат веднага в елитната част, без да чакат за одобрение.
    Сигурно поради това е и товят проблем.

    Comment


      танкиста от Харков написа
      Пуснах две съобщения във раздела История на България, но те не се отбелязаха, а ми излиза, че ме пренасочва системата някъде, ама къде не ми казва. Понеже отсъствах доста време от форума, да не би да не ме разпознава. Инак при влизане ме знае, че съм Танкиста от Харков и не ми иска парола. Какъв е проблемът???
      Не ти се губят мненията, има промяна в правилата на форума, прочети съобщението, което се появява отгоре при влизане във форума или т.4 от форумния правилник.
      Форумен Правилник

      Comment


        Довиждане, успех с начинанието
        may the Force be with you

        Comment


          Аз лично се надявам, че благодарение на реформата ценното академично познание, няма да се разлива из историческите раздели на неелитната част и да се хаби там. Тъй и тъй неелитните потребители не могат да оценят достойно дистрибуторите на научна мисъл.

          Също оценям високо, че в една новоотделена тема, на моите скромни писания е отредено място като на ценно научно изследване и отговорите са изпъстрени с мои цитати сред иначе оскъдицата от такива. Но все пак ми се струва, че е добре да се отключи темата за "Кръстоносните походи" в неелитната част та да може неелитните потребители, които нямат усет за истинската академична наука да слагат цитати и от други съчинения освен от моите скромни писания.

          Аз разбира се, тъй като имам възможност да пускам статии, които въобще да няма възможност да се коментират, ще се огранича до неелитната зона, където всеки да има свободна възможност да изкаже мнение по отговорите ми. В крайна сметка нека всеки читател реши на кой да вярва.

          Comment


            :nworthy: Вероятно форумната управа има своите основания да направи такова ограничение. Обаче ми се струва, че то силно ще намали възможноста да се разширява кръга от лица, които разглеждат форума и желаят да се включат в него. Тук визирам само лицата със съответни познания и потребности в разглежданата тематика и участващи коректно и задълбочено.

            :rock: От друга страна във форумите където се търси някаква фактология или историческа истина и се заформя спор по конкретен проблем, този начин на пресяване само пречи и на практика го прави невъзможен. Особенно за непривилигировани посетители. В случая тази елитарност може да доведе до затварянето на един малък кръг, подбрани по някакъв критерий лица, които да си разговарят сами. А понеже повечето се познават лично, те спокойно могат да го правят лично или по телефоните и да не влизат изобщо в сайта.
            Предлагам този статут да се разшири до разумни граници, за да могат съвестните и коректни посетители да участват в него, а не да напишат нещо важно и интересно и да бъдат смотани от настройката и да чакат някакъв ред. Това само отблъсква редовните и съвестни посетители.
            Освен елитарност, струва ми се, че сайтът "Бойна слава" трябва да има и образователен и просветителски характер. И освен да ограничава, той трябва и да възпитава новите посетители на задълбоченост в изследванията и търсенията си, и коректност към останалите участници. :shrug: Смея да твърдя, че с моя помощ в сайта са влезли много хора, които не знаеха изобщо за съществуването му. Пак от мен, като че ли тръгна създаването на страницата на Национално дружество "Традиция". Сега тя върви много здраво и непрекъснато се посещава от хора, които преди година не знаеха какво е Интернет! И след всичко, като реша да попитам нещо или да дам своето мнение, се оказва, че трябва да чакам някакъв ред и пр. Малко е обидно! Е, привет и дано нещата се пооправят!:rock:
            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

            Comment


              Ей, отърване от модериране няма :lol:

              Тъй като ми липсва едно ЛС от днес (последното го получих и отговорих ), който го е пратил може да го прати тука:

              кг100@абв.бг
              или
              кксг@абв.бг

              /пардон, ама нещо към момента ми липсва латиницата/

              Comment


                Струва ми се, че има проблем и с показването на броя на потребителите. Реших да погледна колко сме останали - пишеше 10 потребители и към 30 нерегистрирани. Ама в списъка с имената изброих само 8. Или нещо дава повече в числата или изтърва някое от имената.

                Comment


                  Ти май не си чувал за опцията за невидимост
                  Виж: Потребителски настройки - Промени настройките - Конфиденциалност
                  We don't see things as they are, we see them as we are
                  ---Anais Nin----

                  Comment


                    Изключих за нея. Ако може още един тъп въпрос- в Последни теми защо ги няма последните. Всъщност се върнах да го сложа към другия, но вече имаше отговор.

                    Comment


                      Galahad написа
                      Изключих за нея. Ако може още един тъп въпрос- в Последни теми защо ги няма последните. Всъщност се върнах да го сложа към другия, но вече имаше отговор.
                      Предполагам, че се осъвременява (Refresh) на определен период от време.
                      We don't see things as they are, we see them as we are
                      ---Anais Nin----

                      Comment


                        Не, става дума за това, което се намира на главната страница на форумите долу. При списъка с потребителите - затова се загледах и в него и забравих първото, за което щях да питам).Там не просто липсват последните, а въобще от днес и от вчера май.

                        Comment


                          Не искам да ви изнервям, ама къде ми отиват мненията? Пише, че системата ще ме пренасочи, но после не виждам мненията или темите си. Моля, кажете ми как да ги намеря. Благодаря!

                          Comment


                            Прочети съобщението на главната страница.
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              Док, гледай да не намина през "Криле" да кажа на бай Ганьо как се довлече тука като пребито куче, плака и го клюкари. Ще ти отеснее интернета.

                              И без друго този форум съвсем замря и имам време да намина от там.

                              Comment


                                Док, гледай да не намина през "Криле" да кажа на бай Ганьо как се довлече тука като пребито куче, плака и го клюкари. Ще ти отеснее интернета.

                                И без друго този форум съвсем замря и имам време да намина от там.
                                Галахад, поздравления, че познатите ти са най-големите селяндури, с които съм имал нещо общо. Мисли му да ме занимаваш с екземпляри като този. Ще настоявам за директен бан на твоята нещастна жалка ревлива персона.
                                Писна ми от такива като теб.
                                Ревливи интернет копелета.
                                Аз казах.
                                Last edited by модератор; 24-03-2006, 23:59.

                                Comment

                                Working...
                                X