Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клуб "Военна история"

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    gollum написа Виж мнение
    ПП Преди време ми бе попадала една статия за огнестрелните оръжия точно от онзи Виетнамо-Китайски конфликт. Ако правилно си спомням, виетнамците също имаха някакви пушкала (и металургия).
    Логично... Все пак са били съседи на първата държава, ползвала барута за нещо... Ако не се лъжа, едно от най-старите огнестрелни оръжия, оцелели до днес е с произход малко по на югозапад от Виетнам..
    "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
    И. В. Сталин

    Comment


      еее много ме яд ,че имах ангажимент и трябваше да тръгна .Добра тема е била.

      Comment


        Между другото, piston, понеже споменах, че въпроса със стрелците сме го обсъждали, но си отскоро във форума и може да си ги пропуснал, затова пускам теми, в които тези въпроси са обсъждани.
        За войната (като гледам, почти нямаме за отделните сражения, а е жалко - трябва да се поправи този пропуск):

        "Стогодишната война"
        (има няколко тъповати и не на място мои поста (ба, доста съм се променил за тези години), но иначе темата става, има и писания (вероятно бърз преразказ) за въпросното сражение)

        "Победата в Битката при Азенкур е преувеличение" (слагам я само за пълнота, иначе - бъррр!)


        По самото въоръжение най-вече "Стрелците с лък и арбалет: екипировка, тактика и други въпроси" (виж в началото и средата най-вече).

        "Тежката конница: предназначение, тактика и други въпроси" я добавям по очевидни причини.

        "Тактиката на Средновековна Европа" (има връзка с темата, макар и далечна)

        "Стрела или куршум" (има някаква връзка с темата)

        "Дискусията за лъкове" я слагам само за пълнота, защото реално не засяга въпроса.

        Направих този списък с идеята ако ти се занимава да ги прегледаш, пък може някъде да се продължи дискусията. Може да се направи и самостоятелна тема за Креси и Ажинкур.
        Last edited by gollum; 16-01-2013, 13:57.

        Comment


          Почти сигурно следващата лекция ще е в понеделник, предполагам, същият час, но за залата не знам точно. Това за да можете (на които им се идва) да си предвидите нещата. Лекцията се очертава да е много интересна, тема - "Воините за обединение на Германия". Лекторите този път ще са тандем - албирео и Юлиян (същият тандем е отговорен за лекцията върху Бурската война). Плакатчето, предполагам, ще е готово днес до края на деня (дано да намеря време) и най-вероятно утре ще се появи съответната обява. Но тъй-като е достатъчно скоро избързвам с тази предварителна обява.

          Comment


            Поправка:
            Вторник 22 Януари, по случай утрешната годишнина, темата ще бъде "Войните за обединение на Германия"
            Recalibrating my lack of faith in humanity...

            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

            Comment


              Уф, неправилно съм те разбрал. Нищо, така е по-добре. Значи в 83-та в такъв случай?

              Comment


                Ето и пропагандата, благодарение на Голъм.

                Click image for larger version

Name:	22-01-13_poster_smal.jpg
Views:	1
Size:	167.0 КБ
ID:	531578
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  Гледам че на сайта са качили не само сгрешената версия на плаката (с 22-ри ноември - мое недоглеждане), но грешката е "прескочила" и в текста под плаката . ДА уточним - няма да чакаме почти година - 22-ри януари.

                  Comment


                    Къде - 2 северно, или 83 южно?
                    /Сега видях дребния шрифт - 83/
                    Явно трябва да придобия малко по-академичен външен вид.

                    Comment


                      Виж, ако наистина мислиш, че ще имаш проблем с минаването, може да организираме една среща преди, хъм, старците-пазители на академичното светилище и да го щурмуваме съвместно. Аз мога да съм пред южния вход (откъм спирката на метрото) - говоря за входа към двора на университета през южното крило - вероятно около шест без десет. Лекцията при всички случаи ще си струва, така че е глупаво да се пропусне заради престараващи се портиери.

                      Comment


                        Ок, аз ще съм шест без десет там, ще съм облечен с черна канадка, черно кепе с козирка и зелена спортна чанта през рамо. И ще пуша нервно.

                        Comment


                          Доколкото помня (но не съм сигурен) старците-пазители не правят проблем никому преди 18:00. След това обаче спират и питат.
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            Абе, зависи, мен са ме спирали към шест без петнадесет. Просто са си такива.

                            Ок, който чувства, че може да го спрат или нещо подобно - да заповяда, ще изчакаме до към шест без пет и влизаме. За разпознаване - аз не приличам на аватара, който ползвам - малко под средния ръст съм, пълноват, с очила и брада, с кафяво късо палто, плюс зелена раница. Мисля че ще се разпознаем.

                            Comment


                              Защо просто не обходите в тил през северното крило??? Другият вариант е влизане поединично с някоя тълпа студенти(-ки), като държите л.к. в готовност, ако ви спрат, смирено казвате, че сте си забравили книжката в общежитието, не влизате в пререкания, благодарите учтиво когато ви пуснат и това е...
                              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                              И. В. Сталин

                              Comment


                                Аз нямам никакъв проблем с влизането, въпреки че съм завършил преди 12 години . Но Крамър е имал проблеми, затова така.

                                Comment

                                Working...
                                X