Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клуб "Военна история"

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    well, when nobody is interested...does not matter...https://www.youtube.com/watch?v=KUadPehOXuI
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
      well, when nobody is interested...does not matter...https://www.youtube.com/watch?v=KUadPehOXuI
      Организаторите си имат сайт (и група във фейсбук), най-добре им пиши там...
      Клубът не е инициатива на форум "Бойна слава", даже на една от лекциите, които посетих, агитката от форума повече пречеше, отколкото да допринасяше с нещо, от друга страна, обаче, една от любимите ми лекции (за Бурските войни) беше представена имменно от човек от "Бойна слава", така че за мен проблем няма... Просто търсиш организаторите на грешното място...

      П.С. Между другото, регистрирах се тук именно заради ревютата, които Голъм така старателно списва, после видях, че има и други интересни неща...
      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
      И. В. Сталин

      Comment


        Дотук съм присъствал на четири лекции, все на хора от форума. Не знам за преченето, според мен добрата стара Бойна слава си оправдава името

        Ги, мисля, че вече няколко души изразихме ентусиазъм да ни говориш за каквито хоспиталиерщини ти хрумне Но за да си сигурен, че се е уредила работата, пиши едно съобщение до групата във Фейсбук: http://www.facebook.com/hystoryofwars?fref=ts
        Луд на шарено се радва - цивилен блог

        Comment


          gregorianus написа Виж мнение
          Ги, мисля, че вече няколко души изразихме ентусиазъм да ни говориш за каквито хоспиталиерщини ти хрумне Но за да си сигурен, че се е уредила работата, пиши едно съобщение до групата във Фейсбук: http://www.facebook.com/hystoryofwars?fref=ts
          Не са само хоспиталиерщини, аз и с други войнствени средновековни типове се занимавам Но пък хоспиталиерите са доста слабо познати на българския военноисторически фен, така че точно тази тематика би трябвало да му е интересна, както на мен ми беше навремето. Едно обикновено българско момче или момиче просто няма откъде да прочете каквото и да било по-подробно за тях (аз неслучайно съм пътешествал, лишавайки се от най-различни неща, до твърде далечни места, за да мога да получа достъп до необходимата литература и съм се трудил немалко, за да придобия знанията, които имам в момента).

          Е, не съм съвсем сигурен де, при положение, че някои уж занимаващи се с кръстоносна тематика български издателства (напр. "Рива") уж проявяват интерес към подобни разработки, но дали е истински, или само наужким? А и не би ли трябвало да има поне минимален протекционистичен елемент...ама...не...даже май е точно обратното, но...докато сами не започнем да проявяваме уважение към себе си, няма да го проявяват и другите, така че..."както ви се харесва"

          Както и да е, писах им (то се оказа, че съм бил и фен на групата във фейсбук, ама че съм ).
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            gregorianus написа Виж мнение
            Дотук съм присъствал на четири лекции, все на хора от форума. Не знам за преченето, според мен добрата стара Бойна слава си оправдава името
            Аз говоря само за една лекция, а не като цяло...

            Както и да е, писах им (то се оказа, че съм бил и фен на групата във фейсбук, ама че съм
            Отгоре на всичко хората списват и онлайн списание и от доста време приканват желаещи да се включат с материали (изискванията за оформлението ги има на страницата на клуба)... Така че пътища много, сам избери по кой път да тръгнеш...
            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
            И. В. Сталин

            Comment


              piston написа
              Между другото, регистрирах се тук именно заради ревютата, които Голъм така старателно списва
              Ами то аз бях сред най-пречещите въпросния път (дал съм сводка и тук), но бих казал, че просто някой беше взел прекалено голяма лъжица, за която не се е подготвил (военната част куца и ми се струва, че точно тук можем да помогнем). Аз бих провел лекцията съвършено различно (или просто не бих започвал подобно нещо, ако не съм се подготвил). След това дори имах намерение да се реванширам с една тема, в която да изложа вижданията си по въпроса (именно по въпроса, т.е. обкръженията, сражение в обкръжение и прочее), но засега нямам време за това (но може ид а се появи, особено ако има интерес). Но както и да е, вече говорихме за това.

              Ги, поне един от организаторите - Александър, си има профил тук, във форума (Belissarius), така че можеш да му драснеш и ЛС. А можем да организираме и открита тема за желания за теми и за желаещи да правят теми, с резюмета, пък после ако организаторите решат и имат дупка, да се организира нещо.
              Last edited by gollum; 28-03-2013, 10:07.

              Comment


                piston написа Виж мнение
                Отгоре на всичко хората списват и онлайн списание и от доста време приканват желаещи да се включат с материали (изискванията за оформлението ги има на страницата на клуба)... Така че пътища много, сам избери по кой път да тръгнеш...
                Хм...добре, но (не знам дали знаеш) все пак аз се занимавам и напълно професионално с военна история, така че "пътят, по който съм тръгнал" далеч не е само любителски...имам и научна степен и публикации...е, както и да е де, все пак си имам и достатъчно други полета за изява, това ми се ще да го направя за допълнителна популяризация на нещата, с които се занимавам, а може и нещо странично, което не значи, че на членовете на клуба няма да им е интересно, ще бъде прекалено тясно специализирано или пък няма да бъде качествено - всъщност за последното всеки ще може да прецени сам. Не на последно място се кефя и на феновете на военната история, така че това в пълнота обяснява желанието ми да се включа в инициативата. Ноооо...абсолютно при взаимно желание се получават такива неща, иначе не...
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  Ти като спомена за галерната тактика... сега ме е яд, че прескочих част от информацията за битката при Имброс. Но е трудно да се говори без карта
                  Едно е сигурно - военноморските проблеми си имат вярна публика, за какъвто и период да става дума. Там винаги има любопитни детайли, които просто не са чак толкова навлезли в поп-културно клише.
                  С една дума, Ги, не се втелявай, а просто ни извести за датата.

                  Впрочем, не съм забравил за Димитър Кидон.
                  Луд на шарено се радва - цивилен блог

                  Comment


                    Яд ме е, че не можах да дойда, но ... а тия теми са ми интересни и не знам кой знае колко за тях.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      gregorianus написа Виж мнение
                      С една дума, Ги, не се втелявай, а просто ни извести за датата.
                      Ако е за дата, може още следващия вторник, че сега тъкмо съм на тая вълна, т.е. пиша статия по въпроса.
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        Аз много ще се кефя на такива лекции, Ги. Въобще, тези периоди са ми по-слабо познати и съответно - имам интерес към тях. Абе като се замисля, всякаква лекция е интересна, стига, хъм, да е добре разказана, т.е. лекторът да има какво да каже и да знае как да го направи.

                        Comment


                          gollum написа Виж мнение
                          Аз много ще се кефя на такива лекции, Ги. Въобще, тези периоди са ми по-слабо познати и съответно - имам интерес към тях. Абе като се замисля, всякаква лекция е интересна, стига, хъм, да е добре разказана, т.е. лекторът да има какво да каже и да знае как да го направи.
                          Готино е, когато говоренето е подкрепено от илюстративен материал, в тази връзка: дали имате някаква възможност за прожекционен апарат?
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Аз - не, за съжаление.

                            Comment


                              Днес ще има ли сбирка???

                              Comment


                                Мисля, че е утре в 83 аудитория/ южно крило:

                                [Кога]
                                сряда
                                [Дата/час]
                                18:00 до 19:30

                                [Къде]

                                Софийски Университет Св. Климент Охридски, Sofia, Bulgaria
                                [Описание]
                                Военноморската мощ на една страна е от съществено значение за нейните международни претенции. Съвременната концепция за военноморска мощ се заражда в Новото Време и е пряко свързана с формирането на колониалните империи. Каква е била ролята на флота за изграждането на тези империи и печеленето на войните, ще разберем заедно на 3ти април от 18:00 часа, 83та аудитория, Южно Крило, Софийски Университет, етаж 4. Заповядайте!
                                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                                И. В. Сталин

                                Comment

                                Working...
                                X