Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клуб "Военна история"

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тази седмица ще има ли сбирка?

    Comment


      За тази седмица я отмениха. Трябваше да бъде на 19ти.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment




        Клуб „Военна история” представя:

        Османско-венецианската война (1714-1718), отбраната на Корфу и граф Шуленбург


        [ATTACH=CONFIG]19319[/ATTACH]


        Вторник, 26 март, 18:00 ч.
        Ректорат на СУ, Южно крило, 83 аудитория


        1716 г. Колко изискано звучи! Дори самата цифра носи барокови усещания. И точно в тази идилична 1716 някакви варвари обсаждат Корфу, смущавайки спокойствието на Сияйната република. Дамите и музиката ще трябва да почакат, защото недотам победоносният, но пък разбиращ от изкуство граф фон дер Шуленбург се е заел с енергичната отбрана на прелестния остров. Венеция отстъпва почти до прага си, за да покаже точно там, че все още има зъби. Тимпаните и фанфарите призовават към война, цяла Гърция пламва, морето се обагря в кръв, а Италия затаява дъх пред сблъсъка на адриатическия Давид с османския Голиат. Не е сигурно кой печели войната, но поне славата, тази капризна богиня, този път е на страната на венецианците и техния маршал.

        Лектор: gregorianus
        Музика: Антонио Вивалди
        (Special Guest Star: истанбулският мехтерски оркестър)
        Attached Files
        Last edited by gregorianus; 19-03-2013, 18:17.
        Луд на шарено се радва - цивилен блог

        Comment


          Супер . Звучи много добре, ще пробвам да дойда, но при мен е малко на кантар.

          Comment


            Мерси за постерите! Дано да можеш да дойдеш.
            Луд на шарено се радва - цивилен блог

            Comment


              Дайте и аз да прочета нещо ве, искате ли за "Кипърско-хоспиталиерската война против мамелюкския султанат, 1360-1370"?
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                Звучи чудесно.
                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                Comment


                  И аз ще се постарая да дойда.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Ги, мисля че ще е страхотно, ако се намесиш и то с повече от една лекция. Ако можеш, ела на някоя от сбирките (лекцията на Грегорианус ще е чудесна възможност) да се запознаеш с организаторите (ако не ги познаваш вече). Мисля че всички ще се зарадват на подобна лекция, както и на всякакви други средновековни теми.

                    Comment


                      gollum написа Виж мнение
                      Ги, мисля че ще е страхотно, ако се намесиш и то с повече от една лекция. Ако можеш, ела на някоя от сбирките (лекцията на Грегорианус ще е чудесна възможност) да се запознаеш с организаторите (ако не ги познаваш вече). Мисля че всички ще се зарадват на подобна лекция, както и на всякакви други средновековни теми.
                      Ще гледам да отделя време, за лецията на кирие грегорианус всъщност ще ми е удобно, мисля...
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        Дореволюционните теми обединяват хората
                        Луд на шарено се радва - цивилен блог

                        Comment


                          gregorianus написа Виж мнение
                          Дореволюционните теми обединяват хората
                          Хех, там няма партийни пристрастия, казваш...
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Евала за лекцията, последний венецийски напън е настал (сигурно щеше да напише Вазов, ако беше жив през 1716 г.), останалото до Наполеон е празна куртоазия и...Казанова
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              Дайте все пак да ви (така и не разбрах кой е организатора де) светна за "последния кръстоносен поход", ще го направя интересно, уверявам ви - особено ако има прожекционен апарат. Може и галерната тактика от периода да поразнищим
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                Уф, аз даже дойдох до там, обаче се наложи да тръгна преди началото на лекцията (работа, какво да се прави). Много съжалявам, сигурен съм, че е било страхотно (сега и аз разбирам онази част, които въздишаха, че "би било по-добре лекциите да се записваха".

                                Comment

                                Working...
                                X