Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки на около 1000 средновековни крепости

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Снимки на около 1000 средновековни крепости

    Ето един сайт с класация на около 1000 средновековни крепости. Според вас, кои са най-красивите 10?

    #2
    Аз гласувам с две ръце за Каркасон, много е впечатляващо градчето. Освен това ми е слабост Кастел дел Монте на "Федерико Секондо"
    Това, което не видях - може да съм пропуснал, а може да не е включено, защото, макар и укрепено, е абатство (май е имало време, в което е било укрепление, де) - е Мон Сен-Мишел в Нормандия.
    sigpic

    Sword song and horn sound

    Comment


      #3
      Историята около построяването и предназначението на Кастел дел Монте е изключително интересна и може би не е лошо да се пусне специална тема за тази крепост с форма на осмоогълник. За тези, които не са разбрали, пояснявам че в класацията има две български крепости и те засега са на 371 и 568 място.

      Comment


        #4
        Моят списък е:
        1. Каркасон, Франция.
        2. Монт Сен Мишел- Франция.
        3. Бург Елтз- Германия.
        4. Бодиам касъл- Британия.
        5. Рока Скалиера- Италия.
        6.Шато ди Пиерфондс- Франция.
        7. Кастейо де ла Мота- Испания.
        8. Карак- Йордания.
        9. Хохстервиц- Германия.
        10.Списски храд- Словакия.
        Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

        Гюстав Льо Бон

        Comment


          #5
          Браво, страшна темичка. На мен много ми харесва Авиньон, но това, че хоспиталиерите са на първо място, разбира се, само може да ме радва
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment

          Working...
          X