Съобщение

Collapse
No announcement yet.

''разкрасеният'' паметник

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Eguo, предлагам ви да се фокусирате върху "демоничните танци" и 84 процентното щастие царящо в обществото ви.
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      albireo написа Виж мнение
      Eguo, предлагам ви да се фокусирате върху "демоничните танци" и 84 процентното щастие царящо в обществото ви.
      Това е, което правим.
      Аз написах пост в форум - Българи да не мисля твърде много за слуховете за кървавия режим (путински) притесняваха руския народ.

      Слуховете са леко преувеличени.

      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

      Comment


        Суров закон, но законът си е закон - трябва да се спазва. По-интересно ми е дали има същото отношение към всяка проява на хулиганство и вандалщина или само ако имат политически уклон (то хубаво сте удебелили "религиозни мотиви", но ми се струва, че в случая мотивите са изцяло политически. Или при вас не се прави особена разлика между двете?). Аз лично виждам голяма разлика между вандали или хулигани, които трошат пейки или друго имущество (или, да речем, както се е случвало у нас, оскверняват надгробни плочи и прочее) и най-общо нарушават обществения порядък и политически протест, от който формално не страда никой. Но не съм юрист, за щастие.

        Що се отнася до паметниците - разлика в отношението има и заради различния смисъл на тези паметници в различните държави. Някъде наистина става въпрос за освобождение, другаде за окупация, това поражда различни мнения. Но при всички случаи е смешно да се говори за "държавно отношение" в нашия случай, защото това са частни инициативи, които бързичко се почистват или премахват от властите. Паметникът си е на мястото и дори (неверният) надпис си стои или редовно се подновява. Т.е. не виждам основания за сравнение с Грузия, Естония или Полша (реално попадаме в категорията на последната - паметниците се пазят - бих добавил, доста добре, за разлика от собствените).
        А по отношение на "осквернителите" - да, не сме азиатска сатрапия в такава степен (за щастие).

        Българи да не мисля твърде много за слуховете за кървавия режим (путински) притесняваха руския народ.
        Eugo, това е ясно - макар и да е имало някакви манипулации на вашите избори (те, както и у нас, са по-скоро свидетелство за определен тип отношение към самата политическа система от верните служители на места, отколкото целенасочена политика - или поне аз така мисля), явно е, че по-голямата част от населението все пак подкрепя настоящото управление. Предполагам, че връщане към монархическата форма дори би се посрещнало доста добре - особено с оглед на отношението към православието у вас. Въпросът е как се случват нещата с хората с различно мнение (каквито очевидно има - поне в големите градове). Това е един от основните белези, които отличават една източна от една не толкова източна държава. За съжаление и у нас нещата се приближават донякъде към "източността", но за радост не чак толкова (все още).

        Както и да е, този път аз нарушавам собствените си правила. Ще взема да се банна от форума за три дена.

        Comment


          Eguo написа Виж мнение
          Това е, което правим
          О не, не правите това. Вместо това давате характеристики на разни неща, от които и хабер си нямате. Това, което става, с този паметник при всички случаи не е подигравка. Но тъй като няма да го разберете - все пак за вас изпълнението на "Путин бунт" (това е добро ) е "демоничен танц", предлагам и да не се занимавате с него. Затова по-добре разкажете за още някоя демонична проява или сурово наказан хулигански акт. Ама и тези хулигани, как само развалят обществения ред на тези 84% руснаци, м?
          Last edited by albireo; 18-08-2012, 13:07.
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            Голъм, банни мен, че аз станах причина за злободневието в темата.

            Eguo, извинявайте, ама ако три пънкарки, са най-големия проблем пред патриаршията и президентството (и 84% верноподаници) - ега ти и патриаршията, и президентството... с толкова асиметрична ответна реакция, освен че станаха за смях на половината свят и направиха пострадалата група известна (нещо, което акцията в зоо-музея не е успяла да направи, а това е една "политически мотивирана, хулиганска" проява, която остана без последствия - що,ли?), нищо друго не свършиха. Освен това, по отношение на паметника, обърнете внимание на това:

            Що се отнася до паметниците - разлика в отношението има и заради различния смисъл на тези паметници в различните държави. Някъде наистина става въпрос за освобождение, другаде за окупация, това поражда различни мнения. Но при всички случаи е смешно да се говори за "държавно отношение" в нашия случай, защото това са частни инициативи, които бързичко се почистват или премахват от властите. Паметникът си е на мястото и дори (неверният) надпис си стои или редовно се подновява. Т.е. не виждам основания за сравнение с Грузия, Естония или Полша (реално попадаме в категорията на последната - паметниците се пазят - бих добавил, доста добре, за разлика от собствените).
            Към което бих добавил само, че форумните апологети на въпросния паметник, възмущаващи се от арт-инсталациите, за които се ползва (които са двузначни точно като него), забравят много удобно, че срещу парламента има още един паметник, посветен на руската войска, който обаче си е признат символ на признателност и присъства като такъв еднозначно.

            А пропо, начетох се на мнения, какво щяло да се случи, ако това било станало в джамия и т.н. и се чудя дали пък това не е моделът за подражание на руското православие - не мога да разбера, дали не завиждат, че не могат да бъдат още по-сурови...
            sigpic

            Sword song and horn sound

            Comment


              О не, не е Sewast. Sewast си писа съвсем по темата за паметника. Разговорът беше изместен към Pussy Riot от другиго.
              ...възмущаващи се от арт-инсталациите, за които се ползва (които са двузначни точно като него)
              Ама каква е тая двузначност, каквото те кажат това означава! Щом те не виждат двузначност, как се осмелява някой друг да види! Какво е това инакомислие, пък и "арт-инсталации" моля ви се! Entartete Kunst направо...
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                По принцип като се коментира - доколкото разбирам това е въпросното представление в църквата - http://www.youtube.com/watch?v=PN5inCayfnM

                Законът за хулиганството между другото нищо чудно отвъд разни политически пристрастия оригинално да е измислен като начин за въздействие върху футболни хулигани, защото от моите наблюдения в Русия имат известен проблем с точно такива запалени фенове на футболни клубове които по стечение на обстоятелствата са и нео-нацисти и имат навика да тероризират всякакви хора с кавказка или "-стан"-ска външност.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Имаме прекрасен Музей на социалистическото изкуство (горещо го препоръчвам!) и мястото на Паметника на СА отдавна е там.
                  Въобще в "соца" има много хляб от гледна точка на туризъм и прочие, но комплексите и тесногръдието ни пречат да го реализираме.
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    1951 написа Виж мнение
                    Имаме прекрасен Музей на социалистическото изкуство (горещо го препоръчвам!) и мястото на Паметника на СА отдавна е там.
                    Въобще в "соца" има много хляб от гледна точка на туризъм и прочие, но комплексите и тесногръдието ни пречат да го реализираме.
                    Да, така е, спор няма, соцът е интересен точно като музеен експонат на западняците, имам опит с белгийци, които се счупиха да снимат от най-невероятни ъгли партийния дом и да цъкат с език...

                    Това обаче - интересът: туристически, арт и т.н. - го предизвикат и неща от сорта на "в крак с времето" (нашият случай си има и прецеденти - например, розовият чешки танк, има го някъде на втора страница в темата), а със скандалността и хулиганството на изпълнението "в крак с времето" далеч не всички са съгласни, както впрочем и със светостта на въпросния монумент...
                    sigpic

                    Sword song and horn sound

                    Comment


                      ...
                      Last edited by Eguo; 18-08-2012, 18:56.
                      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                      Comment


                        Като казвате "меча услуга", все пак извън темата ще попитам, защо тия строги закони не са задействани по време на "акцията" в зоологическия музей, чието заглавие е игра на думи с името на Медведев и която е далеч по-фрапантна и разюздана, а тъкмо сега?

                        В казуса избива наяве някаква нездрава симбиоза между власт и патриаршия в РФ и това е, което не ми се харесва: държавата се отнася по бащински-закрилнически, пък църквата се заявява като министерство на нравствените устои...
                        sigpic

                        Sword song and horn sound

                        Comment


                          Ако бях на мястото на съда, щях да ги осъдя рускините да платят някакво обезщетение съгласно техния Углавен кодекс, т.е. спонсорите им ще го платят

                          Ама максималното!

                          Поне за един танк да стигне. А иначе ще правят матрьошки в колонията.

                          Comment


                            .
                            Last edited by Eguo; 18-08-2012, 18:56.
                            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                            Comment


                              Цялата работа е как държавата третира инакомислещите и най-вече - как третира тези, които са срещу конкретните личности/партии, които са на власт. Понеже нито у нас, нито в Русия партиите имат значение, остават личностите. Е, разбирам, голямото мнозинство от руснаците искат да си живеят в подобие на СССР. Тяхна си работа, но нека не се сърдят после, че светът им се подиграва за някои неща.
                              С това има връзка и чувството за хумор. Лично за мен това с паметника, преди особено, показа, че хората у нас масово нямат такова.
                              А относно тези девойки ... не знам, вероятно във връщаща се в Средновековието Русия няма място за тях и такива като тях. Лошото е, че и ние следваме същия трагичен път.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                sewast написа Виж мнение
                                В казуса избива наяве някаква нездрава симбиоза между власт и патриаршия в РФ и това е, което не ми се харесва: държавата се отнася по бащински-закрилнически, пък църквата се заявява като министерство на нравствените устои...
                                Ясно е, че това е съвсем в духа на руската политическа култура и традиция, всъщност даже се съмнявам, че Eguo или някой подобен руснак (представител на мнозинството) въобще би разбрал учудването ти по този повод. Рибата забелязва ли водата?
                                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                                Comment

                                Working...
                                X