Съобщение

Collapse
No announcement yet.

МУЗИКА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Класиката си е класика. Пък и не е лошо да се демонстрира на младите кое наистина е музика.



    Тази балада беше първият ми досег с Nazareth. По онова време имаше желязна завеса, а аз бях малоумен тинейджър от загубено провинциално градче. Вероятно заради всичко това взето заедно, излишната, както ми се стори, мелодичност на парчето ("ква е тая естрадна песен, бе") автоматично отпрати групата нейде в края на личната ми класация, на светлинни години от Deep Purple (най вече), Uriah Heep, Led Zeppelin, Rolling Stones... Просветлението за мен настъпи, макар и по-късно, с композицията, която следва. Всъщност бяха ми подарили едноименния албум и докато го слушах с разкаяние си мислех колко неправ съм бил.



    Но беше късно, уви. Дървото, дет се вика, се превива докато е младо и за мен тази велика група завинаги останаха изпълнители на леко сладникави балади.

    Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

    Comment


      Като подрастващ лапишняк и до ден днешен силно харесвана от мен група, макар че тогава, естествено, името Горан Брегович не ми говореше нищо. Още повече, че имаше възможност записите и да се слушат на оригинални плочи (да, господа, винилови плочи, помните ли какво е това?), а не на на сто пъти презаписвани магнитофонни ленти на полуиздъхнал GRUNDIG, на който копчето въртях с клещи. Защо харесвах Bijelo Dugme, а Nazareth и, срам ме е да спомена, Queen - не, един Господ знае. Загадките на тинейджърската душа



      "Ща би дао" беше нещо като манифест на групата, и в резултат след няколко месеца записът върху оригиналната плоча напълно се погуби и не ставаше за нищо.

      Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

      Comment


        За човеконенавистна пропаганда песента си е доста добра

        Comment


          Rolling Stones беше първата група, която истински ме потресе до дъното на 11-12 годишната ми душа. Трудно е да се предаде впечатлението, което тази музика предизвикваше около средата на 70-те на миналия век на фона на безнадеждната скука, която се лееше от държавното радио и телевизия.


          Обаче колекционирането на такава музика не беше лесна работа по онова време. За сметка на това всяко ново парче, което успявах да намеря, беше истински празник.
          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

          Comment


            Kiss по едно време имаха доста почитатели в България (не знам дали още е така), но за мен никога не са били особено стойностна група. Все пак от време на време изкарваха и по някое не лошо парче.

            Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

            Comment


              Легендарна група, която не се нуждае от представяне. Страхотната и класа имаше огромно въздействие върху мен от първият миг, в който я чух - преди 37-38 години (кога пък се минаха, мамка му). Много популярна в България и до днес, вероятно заради Джулая. На мен лично, обаче, ето това парче, например, ми е по-симпатично

              :

              Какво нещо е изкуството, а! Никакви берлински стени и железни завеси, а също тоновете въглища, които пренесох в мазето на милицията, не можеха да ме накарат да харесам шансоните на Емил Димитров - без никак да омаловажавам постиженията му като музикант - нито ме разколебаваха в предпочитанията ми. За мен музика беше само това:

              Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

              Comment


                Много готин cover на песента на Джони Кеш.

                Мотая се тук от известно време и не разбирам кой е -фил и кой е -фоб ... и мисля, че вече е твърде късно да питам!

                Comment


                  Comment






                    Comment



                      Space - Running In The City 1977
                      Слушал съм това някога си, след това съм ги забравил, само мелодията съм запомнил, мда ... сега разбира се не са кой знае какво и все пак ...
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          На 16 януари, оказва се, е бил световния ден на The Beatles. Аз нещо нямам спомен в моето тинейджърско обкръжение (сиреч преди 35+ години) някой да е харесвал Beatles; боговете, на които се кланяхме, се казваха Deep Purple и звучаха примерно така:

                          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                          Comment


                            Published on Jan 22, 2015..


                            Comment


                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                              Last edited by messire Woland; 07-02-2015, 17:25.

                              Comment


                                for larger amounts :

                                A strong toun Rodez hit is,
                                The Castell is strong and fair I wis...


                                блог за средновековна балканска история

                                Comment

                                Working...
                                X