Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Севтополис сензация или дупка в морето!"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Всеки дърпа чергата към себе си!
    И смешно, и страшно, и ме боли!
    Колкото до инвеститорите, по собствен опит ще кажа, като пийна и река да платя - свирят тази музика, която аз искам. За научноста, за приходи, за разходи, за нищоправене и прочие - нека оставим времето да покаже. Ако някого съм засегнал с предходното си мнение, моля да ми бъде простено!
    С приятелски поздрав!
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment


      #32
      Ако се намерят толкова тъпи инвеститори - да заповядат. Ще има пари за подизпълнители, за транспортни фирми, за работници и т.н.

      Ако има такива инвеститори и си похарчат парите по-смислено - още по-добре!
      Last edited by Thorn; 11-03-2009, 22:11.


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #33
        Не ми са вярва да са толкова тъпи, щом могат да си позволят да инвестират 150 млн. евро.
        Но да не коментираме повече.
        Не си струва, нека оставим времето да покаже.
        От мен поздрави и
        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

        Comment


          #34
          Ти сериозно ли си повярвал на думите на кмета, че ИМА такива инвеститори?


          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            #35
            Да, какво се захванахте за това число, казано от кмет? Тея бакалски сметки нито ще имат нещо общо с реалността, нито пък (предполагам) не са в тоя форум тея инвеститори(tm), които биха били заинтересувани, че да обсъждат изпълнимостта на проекта. А що да не се направи подобен търг? Ние като собственици (чрез държавата) нищо не бихме могли да загубим. Сигурно ще трябва да се убият две птици, пък после ще се окаже, че архитектурата на проекта не била от тоя период и други огромни проблеми, но алтернативата е това чудо да си остане прашна поляна, за която знаят 1000 души.
            По моя преценка съм обективен.

            Comment


              #36
              но алтернативата е това чудо да си остане прашна поляна, за която знаят 1000 души.
              Ъъъъ, всъщност не е ли по-правилно да е "мокра или дори дънна поляна" - все пак нещото е на дъното на язовир, нали?

              Comment


                #37
                Мда, не бях обърнал внимание. Добре показва колко е популярно това чудо


                pebble, спомена, че се занимаваш с CRE - ще ни припомниш ли дали има подобен успешен проект в България?
                По моя преценка съм обективен.

                Comment


                  #38
                  Не съм в България, не знам как стоят в момента нещата там. Освен това ми е трудно дори да си представя за какъв екип от realtors, адвокати, консултанти, финансисти и т.н. трябва да става дума в предвид посочената сума. За подобен проект тук само акули биха били ангажирани - големи и кръвожадни. И нещата биха се работили тихо и кротко, на ниво правителство, без много-много да се шуми, преди основните пунктове да са "изчистени". Това при положение, че сумата Е тази, за която става дума. (За цифрата съм съгласна - вероятно е някаква "проектна" такава.)
                  Така или иначе, за да се съгласи някой да я даде сумата (каквато и да било), голи приказки, бакалски сметки и розови балони няма да свършат работа. Този/тези, който/които дава/т парите, закономерно очаква/т да получи/ат финансова изгода от това - предполагам никой не си прави илюзии, че някой ще даде колосална сума ей така, от любов към историята. През цялото време се говореше за "инвеститори". Всеки инвеститор очаква return OF the investment, и return ON the investment, и това си е в реда на нещата. Обаче като казвам "очаква", това не значи, че ще хвърлят пари ей така, на база "очакване" само.
                  Ако наистина Казанлък ще получи пари от някакви "инвеститори" - ами чудесно. Да четат внимателно какво подписват, и толкова.
                  Ако нещата са повече от рода "Човекът 'зе парите и каза "Шъ видим", е друга работа.
                  Аз лично им желая успех. За мен това е икономически, не исторически проект.
                  Тъжното е, че подобен проект "човърка" кървящи рани, и че вади на показ факта, че държавата няма (или не иска да намери) пари за поддръжката на важни и безценни исторически паметници - защото това е задължение и ОТГОВОРНОСТ на държавата - към българщината, и към идните поколения. Не към туристите и чужденците.
                  Наскоро четох за Хоталич (обект с очевАдна историческа стойност) - ами С.Симеонов е трябвало да прокара път до там...
                  Last edited by pebble; 12-03-2009, 15:54. Причина: латиница/кирилица

                  Comment


                    #39
                    Прочее, не е луд тоя, дето яде баницата, а тоя, който му я дава. Въпросът е кой ще яде баница, а още повече, докъде се простира тая баница...
                    Вторачили сте се в тоя язовир - аз на мястото на потенциалния инвеститор бих се огледал наоколо... - тия 150 милиона май не са само за "дупката"...

                    "...Подобна музейна структура има естествено право на съществуване в един район, невероятно богат на археологични и природни дадености. Уникалният начин за експониране на единствения добре запазен тракийски град го превръща в кулминация на културните маршрути в Казанлъшката долина. Смислово и времево свързан с Долината на тракийските царе, осеяна с безбройни погребални могили, храмове и бляскави съкровища, културно-историческият комплекс “Севтополис” ще увеличи културния, туристически и стопански потенциал на района и страната и ще се превърне в емблема на богато минало, творчески потенциал и реализирано бъдеще. "
                    Last edited by НВС; 12-03-2009, 16:35.
                    "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                    Comment


                      #40
                      Абсолютно си прав - "дупката" едва ли ги вълнува. Да се смята "печалба" от билетчета е наивно. Вълнува ги печалбата от техния си ЛИЧЕН проект, и "дупката" е "вратичката" към изпълнението му.
                      Хората искат 30 годишна концесия - "ние финансираме каквото там ВИЕ искате - вие ни давате право 30 години НИЕ да си правим каквото си знаем със земята." Това е нормално да се очаква. ТЕ (ако ги има), както многократно казах, са си направили сметката. И са я направили добре.
                      Обаче междувременно и местното население ще може да извлече полза, и това в случая е най-важното.
                      Да се надяваме кметът на Казанлък да чете внимателно дребния шрифт.

                      Comment

                      Working...
                      X