Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кажете ми истината

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кажете ми истината

    Аз съм написал 2 мнения по темите Народен Съд и за нихилизма и ми бяха изтрити.Този форум ми прилича на македонсjте блоговj, кадето като кажеш истината за исторята и те изтриват.Темите ми бяха написани с нормален тон.Ако е такъв форумът да не си губя времето.

    #2
    Може би не си прочел внимателно форумния правилник и ръководство.
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #3
      1. Общи правила за участие във форумите
      Всеки потребител на форумното пространство се задължава да не го използва за каквато и да е форма на пропаганда на каквато и да е идеология.
      Не се толерират също така политизирани и идеологизирани дискусии и мнения.
      Форумният съвет си запазва правото да интерпретира съдържанието на термина идеология в спорни случаи.


      И най-вече:
      Всички сайтове на Бойна Слава, вкл. форумите, се финансират, изграждат и поддържат в Интернет на частни, ентусиастки начала. Юридически Интернет пространството на Бойна Слава представлява частна собственост, съответно управата на сайтовете и форумите има пълни права за определяне на правилата и ограниченията при ползването им.

      Comment


        #4
        Погледнах мнението в темата за нихилизма - изтрито е, защото са използвани на неподходящи изразни средства - разни "предатели", "еничари", слуги-родоотстъпници" и прочее емоционално оцветени изрази, каквито в този форум нямат място (е, освен малко в раздел "Общи приказки", но не по подобни поводи). Погледнах и мнението в темата за народния съд, там проблемът е същия (ще цитирам само "плиткоумни, и нискочели комунистически изверги", за илюстрация). Друг модератор е изтрил тези мнения, но и аз да бях попаднал на тях, щях да сторя същото.
        Та не знам как е в някакви македонски блогове, но в този форум си имаме правила, трябва да сте се запознали с тях, когато сте се регистрирали. Тук "истина" или нещо подобно, нямат общо, става въпрос за елементарен клубен етикет.

        Comment


          #5
          Това означава ли че ослепените войници на Самуил са история, а избитите след 1944 са политика.Означава ли че обезбългаряването на Вардарска Македония е история, а на Пиринска е политика.Сигурно и Мара Бунева е история а Ванчето е политика.Недоумявам??????

          Comment


            #6
            Разбрах че трябва да пиша с Езоповски език.Мерси.

            Comment


              #7
              Явно leoglas75 идва тук с целия багаж от споровете, които е водил на други места и иска да ги пренесе тук 1 към 1.
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                #8
                Извинявам се ако съм обидил някой.Ще се насоча към теми за средновековието за да не ми се сърдите че политизирам.

                Comment


                  #9
                  Езоповият език няма нищо общо - става въпрос за това дали искате да пишете/осъждате за история или да се занимавате с политика. Първата цел не само не се нуждае от езика на кръчмата, улицата или митинга, но той й е противопоказен. Втората цел, разбира се, може да се обслужва най-вече чрез тези изразни средства, но целта ни е тя да не може да се реализира тук, в рамките на този военноисторически форум/клуб. С други думи, ако имате вече някакъв багаж от омраза и почитание, не е тук мястото да го разтоварвате, запазете го за себе си и е възможно участието Ви тук да потръгне.
                  За съжаление, политизирането не е "марка" запазена само за съвременните теми. Твърде често го наблюдавам и в останалите раздели на форума, а причината се крие в това, че то не зависи от "злободневността" на историческия период, а от това как всеки се отнася към реалността и по-конкретно към историята.

                  Comment


                    #10
                    leoglas75 написа Виж мнение
                    Разбрах че трябва да пиша с Езоповски език.Мерси.
                    Ако щеш, насила никой не те кара. Но няма да се цупиш, ако ти трият мненията. Като ти гледам ориентацията, по-добре се насочи към форума на Расате - приемът там ще е далеч по-топъл.

                    Иначе интересно ми е защо преобладаващият процент оплакващи се от форумен терор всезнайковци носят винаги фашизоидни никове или аватари ?
                    Quae fuerant vitia, mores sunt.

                    Comment


                      #11
                      Благодаря за отговорите.Винаги сам искал да разменям мнение в подобен форум и ще се придържам към правилата.Форумът е много хубав.

                      Comment


                        #12
                        В отговор на Юлиан.
                        Ненавиждам Фашизма.На аватара ми е Пустинната лисица-Генерал Ромел, който е военен стратег уважаван и от противниците си.

                        Comment


                          #13
                          Юлиан Август написа Виж мнение
                          Иначе интересно ми е защо преобладаващият процент оплакващи се от форумен терор всезнайковци носят винаги фашизоидни никове или аватари ?
                          Със сигурност, щото са фенове на древния Рим и на снопа с брадвата, не толкова на черните униформи...!
                          Аз почвам да си мисля метафизично дори, че в значението на санскритското स्वस्तिक (суастикха - "щастие") май е закодиран пълния антипод и някакво староиндийско проклятие на човека и явленията от съвременната ни епоха.
                          Колко бързо изчезва всичко — и самите тела във вселената и споменът за тях във вечността. Каква е природата на всичко сетивно и особено на онова, което ни примамва с удоволствие, плаши с мъка или заслепява тщеславието на хората с празната си външност. Колко евтино, презряно, нечисто и изложено на гибел е то в оценката на умствената способност.

                          МАРК АВРЕЛИЙ, "Към себе си", II, 12

                          Comment


                            #14
                            leoglas75 написа Виж мнение
                            Извинявам се ако съм обидил някой.Ще се насоча към теми за средновековието за да не ми се сърдите че политизирам.

                            Аз те изтрих. Имаш право на всякакви мнения, но не и на кръчмарски език. А на Средновековие съм официален модератор и за такова нещо и там трия.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              #15
                              Мисля, че темата се изчерпа - да прецени съответният модератор, когато се появи.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment

                              Working...
                              X