Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз пък имам само едно пожелание, но то едва ли може да се кодифицира - нека приемаме по-леко нещата, писани и показани тук. Все пак форумът е преди всичко място за отмора и странична дейност, не е основната линия на живота ни. Малко шега няма да навреди на никого.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Седя и се чудя, дали пък някои модератори не ползват алтернативни речници на българския език. Това "алтернативки", това "геополитика", някакъв странен смисъл се вкарва в тия думички Света, разбираш ли, е на границата на пожара, ама иначи било "алтернативка"

      Сериозно, конкретизирайте някакви правила за писане в сирийската тема, че ситуацията не е много ясна.

      Comment


        Не знам какво имаш предвид, защото не следя сирийската тема, но от това, което виждам - там правила не могат да се наложат, цялата тема е едно голямо нарушение.
        Решение също не виждам - троловете са си тролове. Ако не е в тази, същите неща ще ги развият в друга от "модерните" теми.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          messire Woland написа Виж мнение
          Не знам какво имаш предвид, защото не следя сирийската тема, но от това, което виждам - там правила не могат да се наложат, цялата тема е едно голямо нарушение.
          Решение също не виждам - троловете са си тролове. Ако не е в тази, същите неща ще ги развият в друга от "модерните" теми.
          Троловете са си тролове, но според мен не това имат предвид модераторите. Нещо около тематиката се мъчат да ограничат, но наистина не ми е ясно какво. Затова са тези "геополитики", "алтернативки" и т.н. Ако проблема е в конфликта межди Русия и Турция, просто отделете постовете в нова тема и готово. Всичко, което има връзка с тоя конфликт, да се пише там. Пък ако трябва, нека и в раздел "Фантасмагории" да е, лошо няма

          Comment


            Критерият е прост - оценъчните мнения (т.е. "тези са такива и такива, а онези - онакива") се махат, а по същият критерий и цялата "геополитика", т.е. всичките разсъждения кой и какво защо прави (както се разговаря по кръчмите) също "падат", защото реално се свеждат до алтернативната реалност в главата на говорещия, а спорове за това са безсмислени. Основният аргумент е, че форумът е военно-исторически, т.е. има смисъл от разговори по военна история и свързаните с нея неща. Това, което се случва в Сирия още не е история, затова е допустимо да се обсъжда военната съставляваща в нея, но без емоции (добри / лоши, наш`те / ваш`те) и без споменатата "геополитика".
            Поне навремето критериите бяха такива, вероятно все още са същите.
            За алтернативни реалности и геополитика си има място - било то в общия раздел или във фантасмагории по-добре. Не за друго, а защото опира до реалностите в главата на всеки от пишещите.

            А съветът на Ник е добре да се вземе присърце.

            ПП А ако има модератор, който наистина е безпристрастен и прилага стриктно нещата, това е Дибо. Така че аз като потребител се доверявам напълно на неговата преценка в случая.

            Comment


              Как ще са безсмислени споровете, нали така се избистрят нещата Как собствено ще разбереш за какво иде реч в тези конфликти, ако не се спори? Друг е въпроса, че нивото на споровете е ниско, но пък без тях нивото на информацията е още по-ниско.

              Колкото до Дибо, аз нямам нищо против него, но очевидно е много далеч от темата (пуска некачествени статии), а и критериите за триене са му странни (Джунд ал-Акса - "геополитика"?). Иначе е безпристрастен, модерира лошо и двете страни

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                Троловете са си тролове, но според мен не това имат предвид модераторите. Нещо около тематиката се мъчат да ограничат, но наистина не ми е ясно какво. Затова са тези "геополитики", "алтернативки" и т.н. Ако проблема е в конфликта межди Русия и Турция, просто отделете постовете в нова тема и готово. Всичко, което има връзка с тоя конфликт, да се пише там. Пък ако трябва, нека и в раздел "Фантасмагории" да е, лошо няма
                Аз съм спрял да модерирам там, иначе горе-долу това, което пише Голъм ще стане. В споровете нищо не се ражда, а аргументите са твърде политически повлияни (всички страни в конфликта си има медии, на които да се позовават). Да се чете тази клоака от емоционални изблици, обиди и детинщини е безсмислено, а правилната й модерация ще доведе на практика до затваряне на темата.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Е, няма да споря, вие си знаете

                  Comment


                    Да обърна внимание на Dinain и на модераторите. Нарича терористите от Ал Нусра бунтовници. Това е наистина на границата на легалното. Може да се приеме за вид пропаганда на терористична организация. След като му направих забележка, предполагам той ми изтри поста, а след това си редактира мнението. Симпатията към терористични организации е новият шлагер при слушалките.

                    Нещо около тематиката се мъчат да ограничат, но наистина не ми е ясно какво. Затова са тези "геополитики", "алтернативки" и т.н. Ако проблема е в конфликта межди Русия и Турция, просто отделете постовете в нова тема и готово. Всичко, което има връзка с тоя конфликт, да се пише там. Пък ако трябва, нека и в раздел "Фантасмагории" да е, лошо няма. Колкото до Дибо, аз нямам нищо против него, но очевидно е много далеч от темата (пуска некачествени статии), а и критериите за триене са му странни (Джунд ал-Акса - "геополитика"?). Иначе е безпристрастен, модерира лошо и двете страни
                    Това мнение е аргумент защо модерацията трябва да е строга и нищо да не се променя. Ти се възмути от бана на Eguo и го приравни с убийство. Ако няма строга модерация във форума някои участници ще започнат да искат от други участници доброволно да се самоубият като спрат да пишат. Струва ми се, че точно това прозира в аргументите - убийството е зле, но подтикването към виртуално самоубийство е ОК. Затова е тази полемика за разхлабване на контрола.

                    Ако това се случи, контролът падне, всеки ще може да самоубива без правила.
                    С уважение контрол_alt.

                    Comment


                      То и аз нарекох Ердоган по-голям диктатор от Асад към момента, и също ми изтриха поста.
                      Нали казаха, че форумът е изнесен зад граница, в някой обзървърски апартамент предполагам.

                      Comment


                        Въобще и двете страни, ако се занимавахте по-малко с раздаване на политически оценки и повече със самите военни действия, модерирането щеше да е песен. Нивото обаче е дори по-зле от някогашната тема за Украйна - Woland много добре я определи настоящата Сирийска тема като "клоака от емоционални изблици, обиди и детинщини". А аз нямам намерение, както тогава правех известно време в темата за Украйна, да си губя времето да отделям стойностното от плявата във всяко мнение и да го редактирам. Така че - видя ли нещо, което не е само и изцяло за военните действия - директно в коша.
                        We don't see things as they are, we see them as we are
                        ---Anais Nin----

                        Comment


                          dibo написа Виж мнение
                          Така че - видя ли нещо, което не е само и изцяло за военните действия - директно в коша.
                          Тъкмо ти репортнах едно такова

                          Comment


                            контрол_alt написа Виж мнение
                            Това мнение е аргумент защо модерацията трябва да е строга и нищо да не се променя. Ти се възмути от бана на Eguo и го приравни с убийство. Ако няма строга модерация във форума някои участници ще започнат да искат от други участници доброволно да се самоубият като спрат да пишат. Струва ми се, че точно това прозира в аргументите - убийството е зле, но подтикването към виртуално самоубийство е ОК. Затова е тази полемика за разхлабване на контрола.

                            Ако това се случи, контролът падне, всеки ще може да самоубива без правила.
                            Не бе, аз нямам нищо против банването на всякакви тролове и дебили (вкл. и моя милост на моменти ), не ме разбирай погрешно. Интересно ми беше ограничението на тематиката.

                            dibo написа Виж мнение
                            Въобще и двете страни, ако се занимавахте по-малко с раздаване на политически оценки и повече със самите военни действия, модерирането щеше да е песен. Нивото обаче е дори по-зле от някогашната тема за Украйна - Woland много добре я определи настоящата Сирийска тема като "клоака от емоционални изблици, обиди и детинщини". А аз нямам намерение, както тогава правех известно време в темата за Украйна, да си губя времето да отделям стойностното от плявата във всяко мнение и да го редактирам. Така че - видя ли нещо, което не е само и изцяло за военните действия - директно в коша.
                            Доколкото разбирам, за вас е приемливо да се обсъжда кой по кого с какво стреля, но не е приемливо да се обсъжда защо стреля (т.е. идеология и геополитика)?

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Доколкото разбирам, за вас е приемливо да се обсъжда кой по кого с какво стреля, но не е приемливо да се обсъжда защо стреля (т.е. идеология и геополитика)?
                              Да, защото първо и най-важно - форумът не е с такава насоченост и второ, защото дори и да беше, и двете страни са толкова индоктринирани и надъхани, че не са способни на нормален диалог.
                              We don't see things as they are, we see them as we are
                              ---Anais Nin----

                              Comment


                                Добре, ще пляскаме тогава снимки от фронтовете, поне окото да се радва

                                Comment

                                Working...
                                X