Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Мисля, че беше 3200 г. пр. н. е.

    Само да добавя, че на сбирката бяха Голъм, Воланд, Империал, аз, Торн, Даниц и Деймос.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      А реши ли се какво ще се прави с модератори, които си позволяват цитирам "директни обиди и прочее лични нападки.." или пак ще се наказват позволилите си да му отвърнат?
      Сънят е слаб заместител на кофеина!

      Comment


        А реши ли се какво ще се прави с модератори, които си позволяват цитирам "директни обиди и прочее лични нападки.." или пак ще се наказват позволилите си да му отвърнат?
        Това не сме го обсъждали. За съжаление, не успяхме да се съберем всички, не че това има връзка в случая.
        За мен нещата са прости: дали те обижда модератор или обикновен потребител е едно и също принципно положение, защото когато модераторът го прави, пишейки в дадена тема, той участва като редови потребител. Следователно реакцията следва да бъде същата - не отвръщаш, а репортваш поста на модератора. Това означава, че системата ще генерира съобщение, видимо за всички модератори. Т.е. всеки от тях ще види, че си обиден от модератори ще може да реши кой прав, кой крив. Така работата не опира до един вардянин, с когото можеш да си имаш личен проблем.
        Естествено, ако му отвърнеш в същия стил (същото важи и за ситуация между двама обикновени потребители), влошаваш шансовете си да бъдеш разбран и увеличаваш вероятността да бъдеш наказан. Т.е. най-добре е въобще да не му отвръщаш нищо. Само докладваш мнението и игнорираш, докато проблемът бъде разрешен. Можеш да пуснеш съобщение и в тази тема, публично оплакване. Оттам-насетне нещата зависят от всички модератори.
        За друго решение аз поне не се сещам. Впрочем, винаги когато разговорът стигне до лични обиди най-добре е да не отвръщаш в същия стил.
        Иначе е ясно, че подобен род поведение не е приемливо за който и да е потребител, камо ли модератор. Това е ясно и се разбира. Не всеки става за модератор, като "годността" може да се износи с годините, както се вижда.

        Comment


          Ако и на някои да не им се вярва, има разлика между писането като модератор и писането като потребител. Затова се използва червения цвят. Всички обидени от някой пост на потребител, който и да е той, са добре дошли да се оплачат/сигнализират с бутончето долу вляво.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Вчера за пръв път от наистина много време, повечето от „екипа“ на Бойна слава успяхме да се видим лице в лице, да унищожим прилично количество бира и да поговорим по наболели въпроси.

            На никой не му харесва ситуацията във форума. За нас все пак той е хоби, средство за лично удоволствие и може би някакъв вид ескапизъм. Не е мас медия, нито е средство за формиране или промяна на нечии политически възгледи, камо ли начин за изкарване на някаква материална печалба.

            Най-ценното в него всъщност е общността от съмишленици. Хора, които споделят интереса си си към историята (не само военната) и за които Бойна слава е място, където могат спокойно да обсъждат това което ги интересува. В някаква степен подобно на форум на колекционери на пощенски марки или на любители на аквариумни рибки. Където хората спокойно обсъждат именно марките и рибките, без да задълбават на кой какви са му политическите възгледи.

            Естествено, че не си правим илюзии. Да се интересуваш от история е доста различно от аквариумните рибки. Няма как да отделиш напълно историята и политиката, между тях границата е често трудно уловима. Но все пак обсъждането на Бисмарк или Наполеон е малко вероятно да докара такива страсти, каквито се вихрят понастоящем в съвременните теми. Покрай тях приятели се превръщат във врагове, разменят се обиди, които иначе на никого не биха хрумнали и изобщо атмосферата на спокойна дискусия отива по дяволите.

            Извинявайте, но не това е идеята на БС.

            Така, че стигнахме до следните компромисни решения.

            Няма да се слагат прецизни формални ограничения на темите. Няма да се слага граница до 1991 г. или до 1945 г. или до битката на Тутмос III при Мегидо. Просто темите, в които се случва ситуация като с украинската ще бъдат заключени. Вероятно това ще сполети и сирийската. Ако шампионатът по замеряне с лайна се премести в друга тема, ще заключим и нея без да търсим член и алинея в правилника.

            Като цяло ще разчитаме на самосъзнанието на участниците и на усещането им за спазване „духа на форума“. На участниците с достатъчно голям стаж той няма нужда да се обяснява, останалите ще се научат или ще се възползват от някой друг от безбройните сайтове в Мрежата.

            Явните идиоти ще се гонят бързо и без обяснения. Ако някой влезе с хайл хитлер и разсъждения за световната юдеомасонска конспирация, ще оцелее на БС до момента в който някой от модераторите успее да му прочете поста. Също циганите на сапун и световният заговор срещу бялата раса или срещу българското величие. И т. н.

            За останалите, решихме, че сериозни банове – завинаги или за дълги периоди, ще се обсъждат от модераторите, така че никой няма да отнася бан само защото аз или Динайн, или Дибо или някой друг е бил в лошо настроение точно него ден. Един вид, всеки ще има нещо като право на адвокат. А ако някой е създал такова впечатление, че никой от модераторите да не иска да го защитава пред другите, то явно такава му е била съдбата.

            Привилегировани потребители е имало и ще има. Обикновено това са хора, които са допринесли много за нивото на форума и които могат да си позволят да са по-резки в оценките си и изказванията си. Те са така да се каже „старите кучета“. Всеки който е бил в казарма, знае за какво става дума, но това е характерно за всеки човешки колектив, не само армейския. Ние не сме светци, така, че и това е неизбежно, още повече, че явлението носи не само негативи. Образно казано, представяйте си, че някои имат офицерски пагони, а други нямат. Но тук, в БС в 99% от случаите, тези „пагони“ са си заслужени.


            П. П. Като цяло вие сте един чудесен колектив и вероятно едни от най-интелигентните и най-ерудирани хора в България. Лично за мен би било ценно да си говорим не само за история, но и за динозаври или за Космоса, за изкуство или за техника, но не е задължително това да става именно на БС. Конкретно темата за Украина и преди това за Сирия за мен има определена информационна ценност, най-малкото защото е далеч по-качествена отколкото в която и да е българска медия. Но призивът ми преди няколко месеца да я преместим на друго място умря като малко изворче в пустинята. Явно повечето от вас не желаеха да отделят няколкото минути за регистрация и усвояване на нов сайт или пък (не може да отхвърлям тази вероятност) просто държат да използват за целите си именно бренда „Бойна слава“, за който се ласкаем, че е успял да си създаде определен авторитет. Е, това няма да стане. Така, че повтарям – ако искате, ще направим нов сайт, хората на които им се обсъжда Украина, Сирия и т. н. ще могат да продължат там, без нежеланите модератори от БС и кой знае, може би този сайт някакси ще избегне превръщането в бунище. Това зависи изцяло от набирането на критична маса вменяеми потребители, т. е. от вас.

            Това е от мен.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              Моля, ударете катинара на всичко свързано с Украйна! Или поне го ограничете по - ефективно. Също и с някои други конфликти. Ни "майтапи", ни "любопитно" нищо не остана незасегнато.... Напоследък чета само "Статиите от старите вестници" и понякога от "Библиотеката"....с което не искам да засегна никого. Промените са неотложни, въвеждайте ги докато не е станало късно.
              Last edited by pehotinec; 14-09-2014, 15:16.
              "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

              Comment


                pehotinec написа Виж мнение
                Моля, ударете катинара на всичко свързано с Украйна!
                Пред удряне на катинар, предпочитам премодерация. Удрянето на катинара къде ще спре? След Украйна, Сирия, след това Ирак, Югославските войни и накрая лека полека и цялата 1916 година от ПСВ.
                С уважение контрол_alt.

                Comment


                  Някой може ли да ми даде смислен отговор на въпроса - с какво снимката на тази картина нарушава форумните правила, че беше махната от раздел Майтапи?

                  Click image for larger version

Name:	Putin.jpg
Views:	1
Size:	55.9 КБ
ID:	546040

                  Comment


                    Както вече беше казано многократно в темата: "филите" и "фобите" създават атмосфера на нетърпимост на форума, особено в темите касаещи протичащи в момента конфликти. Извън тези конфликти съм сигурен, че можем да се разбираме и да обсъждаме нещата нормално. Така че - нека всеки подтисне стремежа си да доказва правотата си - ясно е, че е прав за себе си. Тръгване с рогата напред не носи нищо добро - винаги ще се намери кой да отговори със същото. Или както беше писал Пратчет - когато много хора едновременно са тръгнали да си търсят белята - непременно ще я намерят. Но какъв е смисъла?
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Stan написа Виж мнение
                      Някой може ли да ми даде смислен отговор на въпроса - с какво снимката на тази картина нарушава форумните правила, че беше махната от раздел Майтапи?

                      [ATTACH=CONFIG]26513[/ATTACH]
                      Ти може ли даде смислен отговор на въпроса - с каква цел ти присъства на тези форума?
                      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                      Comment


                        Equo, съмнявам се че точно ти можеш да дадеш смислен отговор на същия този въпрос. Но това въобще не е мястото за задаването на такива въпроси, нито е начина. Прилича на разчистване на сметки от някакъв партиен конгрес.

                        Stan е отправил легитимно запитване в тази тема, точно както би трябвало да направи. Ще му бъде отговорено съответно.
                        Аз само ще кажа, че ако бях модератор, и аз щях да му изтрия поста с картината. Безброй пъти сме триели политическа пропаганда, която фенове пробват да "маскирана" като майтапи. Но гледам опитите продължават....
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Държа да отбележа, че това не e нито карикатура, нито колаж, нито нещо темподобно, а снимка на картина, както много ясно пише отдолу и ако се загледате, ще видите, че отзад се вижда и статива.
                          Приветствам декларирания стремеж на модераторите да се спазва аполитичност и да не се стига до фили и фоби, но някак си ми убягва този реализацията на този стремеж, включително и в раздела Майтапи. И за да не съм голословен, само за този месец и то само във връзка с Украйна мога да посоча постове с номера - 6168, 6174, 6176, 6179, 6181, 6184, 6187, 6192 и 6202, по-голямата част от които са откровена пропаганда, включително колажи, стихчета, както и лични размисли на участници във форума. За да е пълна картината, ще добавя и невинни ебавки било със САЩ било с Западна Европа, като постове с номера 6201 и 6206. С какво точно дадената от мен снимка рисунка се отличава от споменатите по-горе постове.


                          Eguo написа Виж мнение
                          Ти може ли даде смислен отговор на въпроса - с каква цел ти присъства на тези форума?
                          Мога, ама с радиоточка е безсмислено човек да спори.

                          Comment


                            Забранявам майтапи, свързани с Украина, включително не директно свързани. Критерии - мнението на модератора.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              А по какви критерии темата за Украйна не върви, а абсолютно подобната тема за Сирия - да? Критерий и мнение са оксиморон.

                              Comment


                                Темата за Украйна я спряхме окончателно. Ако погледнеш пост #635 и околните ще разбереш защо. Не беше лесно решението, до което стигнахме - да има модерни дискусии (а не да се затварят заради тролско поведение), но при систематични нарушения, по преценка на модераторския екип, да се прекратяват темите, в които се е стигнало до неприемливо поведение. Темата за Сирия е пусната отново, да, но засега върви нормално. За темата за Украйна преценихме, че това не е възможно - няма начин привържениците на различните страни там да въздържат емоциите си и т.н.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X