Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    monte christo написа Виж мнение
    ...
    Хмм, Монте Кристо.
    Грех обижаться на Динайна , он сейчас не модерирует эту тему, а его надменная манера держаться у него была всегда. Пора уже привыкнуть к этому.
    Все его прогнозы и анализы известно как заканчиваются. Ничего страшного. Не надо сильно обращать на это внимание.

    В темах связанных с израилем и палестиной - его посты интересны.
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment


      Ще се включа ако и където ми е интересно, разбира се. Понеже никой не те е спрял да го направиш, си остават поредните празни приказки.

      Между другото, идеята за 50те лв месечено ми харесва. Аз бих плащал, но едва ли ще се намерят съмишленици.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Sir Gray написа Виж мнение
        Доколкото ми е известно, собственикът на форума никога не е искал той да се превърне в масова платформа, дори напротив - тесен кръг от потребители и малко и нарядко, но стойностни теми.

        Затова не се притеснявайте от "оттичане на потребители" и "командно дишане" - това дори е добре дошло! Със сигурност това не е фактор от значение за решенията относно развитието на форума.
        Щеше да е добре дошло, ако тези "малко и нарядко, но стойностни теми" бяха факт.

        Comment


          gollum написа Виж мнение
          Iasen Ianakiev, ще дам пример с единия от двата твои поста, който в момента чака одобрение в темата за Украйна (този за загубите на руски военнослужещи според украинците) - почти чиста пропаганда е, особено твоите коментари към връзката. Подобни списъци нямат никакъв смисъл (и за двете страни), освен ако не са пълни и подробни, т.е. три имена на човека, откъде е и някакво доказателство, че е на служба в руската армия в момента. Особено ако ги пуска пропаганден канал на другата страна, т.е. поначало съществува съмнение в информацията. Още по-смешното е, че материалът говори за 2500 души, а се дава пример с трима, при това, без никакво конкретно уточнение (имена и прочее). Т.е. пропаганда, за момента.
          За сметка на това всякави сводки на разни типажи като Стрелков, Моторола, Нокия и т.н., както и сведения от просапаратиски сайтове, блогове, форуми, лели продаващи пирожки по пазарите, руски телевизии тип нашата Алфа, и т.н. са добре дошли и се пускат без никакви задръжки, а мненията, които изразяват съмнения относно техните сведения не се пускат. То небяха полски военни доставки по море в Одеса, нещо, в което може да повярва само човек, който няма елементарна представа от география или пълен полуидиот, то небяха полски дивизии, то небяха балтийски снайперитски, то не бяха шведски националсоциалисти, американски военни негри правищи се хохоли, то небяха разпънати на кръст и всякакви всевъзможни тъпотии, които всеки, който има желание, може да провери, защото архивите са живи и много добре се вижда каква информация, по-точно дезинформация, отявлена, при това съвсем елементарна пропаганда се толерира.
          Аз ли се бъркам или това си е чиста проба двоен сандарт?

          Comment


            Stan написа Виж мнение
            ....
            Аз ли се бъркам или това си е чиста проба двоен сандарт?
            вероятно - ти бъркаш.
            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

            Comment


              Аз ли се бъркам или това си е чиста проба двоен сандарт?
              Не ме питай мен, аз не съм модератор. Впрочем, ако беше си направил труда поне за момент да намалиш емоциите по темата и бе прочел поне малко от написаното тук (пишеш в тази тема, значи си го прочел, но не си му обърнал внимание) щеше да знаеш защо поста на кало, от който с евъзмущаваш (във все още неодобрен пост в ноази тема) е бил "пуснат".
              Въобще, ако за момент намалите градуса на емоциите, нещата ще изглеждат много по-добре във форума. Казано простичко, ако човек участва в дадена тема само поради увлечението си от някаква крайна емоция (нещо от типа на "аз мразя Русия и всичко руско" или "аз мразя САЩ и всичко сащианско" (могат да се сложат многоточия на мястото на етикетите)), участието му по определение е ненужно. С декларации о този сорт не можеш да разговаряш. Все едно да водиш разговор с пропаганден постер.

              ПП Личното ми мнение е, че и двамата с кало (споменавам ви, щото се карате в онази тема) сте безкарйно пристрастни и също толкова необективни. Т.е. можеш да се радваш, че не съм модератор.

              Comment


                Наистина - проблемът е във фобиите - русофобии, американофобии......и пр. и пр. Фобиите изобщо са масово патологично състояние, изкривяващо възможностите за преценка на събитията и фактите от действителността - от там и реакциите последващи от различните стимули . Независимо, че засегнатите от тях са образовани и често не лоши по природа хора, тези фобии са трудно лечими, в някои случаи - никак. Та мисълта ми е, че няма как да избягаме от тези неща. Налагането на нормални рамки от модераторите е трудно,но е необходимо усилие и от участниците.
                Last edited by pehotinec; 06-09-2014, 16:45.
                "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                Comment


                  pehotinec написа Виж мнение
                  Наистина - проблемът е във фобиите - русофобии, американофобии......и пр. и пр. Фобиите изобщо са масово патологично състояние, изкривяващо възможностите за преценка на събитията и фактите от действителността - от там и реакциите последващи от различните стимули . Независимо, че засегнатите от тях са образовани и често не лоши по природа хора, тези фобии са трудно лечими, в някои случаи - никак. Та мисълта ми е, че няма как да избягаме от тези неща. Налагането на нормални рамки от модераторите е трудно,но е необходимо усилие и от участниците.
                  Това с фобиите, е доста абстрактен проблем. Ако аз мразя националсоциализма като идология Гестапо и неговите сътруници и се изказвам негативно за Хитлер, това прави ли ме автоматочно германофоб? Демек мразещ всичко германско, Германия и германците, откакто има германци до днес. Мисля, че отговорът е не. Съответно, ако неодобрявам руския, съветски и по настоящем отново руски империализъм, КГБ, съответно сътрудниците на КГБ, и разбира се външната политика на Путин, прави ли ме автоматично русофоб, т.е. мразещ всичко руско и руснаците, откакто има руснаци. Мисля, че отговорът е също не. И също така мисля, че не е лошо, модераторите да се замислят, дали свободното прилагане на епитети от типа на "русофоб" не е обида и потребители спекулиращи с тях да бъдат наказвани подобаващо.

                  Comment


                    Stan написа Виж мнение
                    Това с фобиите, е доста абстрактен проблем. Ако аз мразя националсоциализма като идология Гестапо и неговите сътруници и се изказвам негативно за Хитлер, това прави ли ме автоматочно германофоб? Демек мразещ всичко германско, Германия и германците, откакто има германци до днес. Мисля, че отговорът е не. Съответно, ако неодобрявам руския, съветски и по настоящем отново руски империализъм, КГБ, съответно сътрудниците на КГБ, и разбира се външната политика на Путин, прави ли ме автоматично русофоб, т.е. мразещ всичко руско и руснаците, откакто има руснаци. Мисля, че отговорът е също не. И също така мисля, че не е лошо, модераторите да се замислят, дали свободното прилагане на епитети от типа на "русофоб" не е обида и потребители спекулиращи с тях да бъдат наказвани подобаващо.
                    Не ми слагайте в устата думи, които не съм казал. А имена пък - изобщо не съм споменавал.
                    "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                    Comment


                      -филията е по-скоро безрезервно да вярваш на въпросното "-", да ги оправдаваш дори тогава когато не се вписват и в твоите представи за правилно и тн. Да тенденциозни новини и пропаганда.
                      -фобията е като прочетеш нещо от -филията, вътре да ти се обърнат някои органи и да започнеш да пишеш някой силно емоционален коментар, защото се чувстваш длъжен да обориш "пропагандата" на виртуалния си "противник". Не само, че няма никаква инфомационна стойност ами даже се отразява крайно негативно на темата.

                      Затова според мен е по-добре да си "-фил" и наивно да сипваш пропаганда и другите да отсяват и да преценят кое е вярно, отколкото да си "-фоб" и предимно да се заяждаш вместо просто да пускаш новини, които смяташ за достоверни. Ако толкова сърби то напиши емоционалния пост да ти олекне, после натисни "Откажи" и пий една бира. За темата ще е много по-добре.

                      ПС: Коментара ми НЕ се отнася към Stan или някой конкретно, просто моите две с'тинки по темата с филите и фобите...

                      Comment


                        Това с фобиите, е доста абстрактен проблем.
                        Никак не е абстрактен, а е съвсем реален. С филиите същата работа, разбира се. Въпросът е, че ако имаш силна омраза или страст към нещо, то тогава не можеш да оцениш никакъв проблем, въвличащ въпросното нещо, обективно. Неизбежно. Ако участваш някъде в разговор по проблема, неизменно участието ти е деструктивно. Под "ти" не разбирам теб конкретно, Стан, макар че смятам, че това е и твой проблем в онази тема, а всеки, който е в тази ситуация (да е крайно афектиран по някакъв въпрос). Разбира се, има и хора, котио успяват някак да сдържат емоциите си и да имат способността да поглеждат нещата и от гледната точка на другите. Но е рядкост. Така че филиите и фобиите са реален проблем, още повече, че най-често вървят ръка за ръка. Впрочем, Sharana го е описал добре.
                        Т.е. ако вземем товя пример за национал-социализма и Хитлер, това ще означава, че когато се обсъжда ВСВ и Германия, ти почти сигурно няма да можеш да гледаш обективно на събитията и да ги оценяваш така - поне когато става въпрос за събития свързани с Германия. Т.е. участето ти в подобна дискусия ще е под въпрос, т.е. почти сигурно ще е деструктивно. Пиша от опит - не конкретно за теб, но съм участвал в достатъчно много разговори за ВСВ и поне моя опит сочи, че крайните привърженици и противници не успяват да оценяват нещата обективно и "завличат" разговора в непродуктивна посока. Особено когато разговаряме за история.

                        За другото - ако се чустваш обиден - оплачи се на модератор. Нали това е идеята на модераторите. Аз вече не съм част от модераторския екип по собствено желание.

                        Comment


                          gollum написа Виж мнение

                          ПП По отношение на премодерирането - грубо казано, на никого, освен вероятно на Торн, не му се занимава.
                          В такъв случай браво на Торн, че изпълнява задълженията си, които е поел ставайки модератор. Ако има и други като него браво и на тях. Срам за тези, които използват модераторските си привилегии за да постват в темата пререждайки другите, а са абдикирали от ангажимента си към форума.
                          С уважение контрол_alt.

                          Comment


                            Срам за тези, които използват модераторските си привилегии за да постват в темата пререждайки другите, а са абдикирали от ангажимента си към форума.
                            Не знам кои са тези, които използват "модераторските си привилегии". Всъщност модераторски привилегии няма - има задължения. За тези, които са модератори (аз вече не съм). Динаин също се е отказал от модераторските си задължения. Тъй че не знам кои са тия срамотни потребители и къде си ги намерил .

                            Що се отнася до "предреждането" (няма подобно нещо, защото не става въпрос за "предреждане" - няма "опашка", че да има подобно нещо): то няма нищо общо с някакви мистични "модераторски права". Въпрос на потребителски права е. Ако имаш нещо против, обръщаш се към собственика на форомуа, който е решил така да стоят нещата.

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              Въпрос на потребителски права е. Ако имаш нещо против, обръщаш се към собственика на форомуа, който е решил така да стоят нещата.
                              Абсолютно нямам нищо против. Откъде накъде ще налагам правилата в чужда къща? Системата на премодериране е добра според мен.

                              Потребителските права, които ти дават възможност да публикуваш директно без да изчакваш в Модерна епоха и съвремие, не са ли свързани с бившите ти модераторски права?
                              С уважение контрол_alt.

                              Comment


                                Потребителските права, които ти дават възможност да публикуваш директно без да изчакваш в Модерна епоха и съвремие, не са ли свързани с бившите ти модераторски права?
                                Не. Както изрично уточних, ама кой да гледа.

                                НО ако нещо ми е забавно, то е как хората, заради които се стигна до цялата дандания в онази тема са първи да се оплакват от състоянието на нещата и да призовават модераторите "да си вършат работата". Говори много за природата им.

                                Comment

                                Working...
                                X