Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Само за информация - дори и да сме се отказали от модерация (да речем, аз, Динаин, може и друг да има, за когото в момента не се сещам), дали постовете ни ще минават през премодерация или не зависи от типа потребител (или нивото, ако щете). Формално и да си се отказал от модериране, това не води до промяна на типа потребител, т.е. си оставаме със същите права и постовете ни по принцип се повяват без да се налага одобряване. от друга страна, като човек, който се е отказал да модерира аз се държа като нормален потребител, т.е. като всички вас, иначе казано, не ми пука особено доколко постовете ми отговарят на правилата (между другото, това е доста приятна промяна в гледната точка). Може и да не съм само аз. Впорчем, както съм отбелязвал вече, в модераторския екип има хора с различни / противоположни мнения по тази тема (Украйна), както и по много други въпроси. Това също се отразява, особено когато някой пише като потребител, а не като модератор (последното обикновено се маркира в червен текст, за да е ясна разликата, макар и тя да е предимно в съзнанието на съответния човек).

    ПП По отношение на премодерирането - грубо казано, на никого, освен вероятно на Торн, не му се занимава. Определена полза от него има - поне аз я виждам с моите права / възможност да погледна какво е одобрено и какво не. Много постове, които иначе щяха да бъдат цензурирани или изтрити, не се появяват в темата (поне така беше до скоро). Но това искаше активната работа на няколко модератори. Тежичко и неблагодарно.

    Comment


      Все пак някой модератор ще ми премахне ли забраната за директно писане в "Модерна епоха и съвремие" която е струва ми се от 3 месеца?

      Comment


        DDD написа Виж мнение
        Все пак някой модератор ще ми премахне ли забраната за директно писане в "Модерна епоха и съвремие" която е струва ми се от 3 месеца?
        Не. Виж предишните постове на Голъм и Сър Грей тук. Емоциите са твърде много, омразата, породена от тях - също. А ползата от такива неща е нулева. Сигурен съм, че ако тези, които си разменят обиди в темата седнат на една маса, ще се окаже, че всъщност разликите им на живо не са така важни и големи.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Все пак някой модератор ще ми премахне ли забраната за директно писане в "Модерна епоха и съвремие" която е струва ми се от 3 месеца?
          Не знам технически да е възможно да се забрани на някого да пише в определен форум само. Вероятно си бил прогонен за определено време в началото (временна забрана за писане навсякъде), а след това си попаднал, когато е включена предмодерацията. Тя се включва за цял раздел, не за отделна тема. И ако пишеш в някоя не особено актуална тема, може просто никой модератор да не види, че там има пост, чакащ за одобряване. И постът да си седи неодобрен седмици. Не е умишлено, просто за да работи предмодерацията трябва сериозно модераторско внимание. Ако го няма, системата по-скоро не работи, а затлачва. Не че това не може да е положително само по себе си, но пък някои твърдят, че идеята на форумите е да се разговаря и обсъжда .

          Comment


            Щом темата за събитията в Украйна е толкова тежка и трудна за модериране,а и наистина страстите се нажежяват доста често,заключете темата.Но според мен това ще е голяма загуба за форума.Това е най-актуалната тема във форума в момента.Поне според мен.

            Comment


              Iasen Ianakiev, ще дам пример с единия от двата твои поста, който в момента чака одобрение в темата за Украйна (този за загубите на руски военнослужещи според украинците) - почти чиста пропаганда е, особено твоите коментари към връзката. Подобни списъци нямат никакъв смисъл (и за двете страни), освен ако не са пълни и подробни, т.е. три имена на човека, откъде е и някакво доказателство, че е на служба в руската армия в момента. Особено ако ги пуска пропаганден канал на другата страна, т.е. поначало съществува съмнение в информацията. Още по-смешното е, че материалът говори за 2500 души, а се дава пример с трима, при това, без никакво конкретно уточнение (имена и прочее). Т.е. пропаганда, за момента.
              А ти на основа на тази информация правиш и изводи за ефективността на руската армия в боевете в Украйна. Ако такъв пост се пусне, почти 100% ще последва също толкова емоционален отговор от русофилите в темата. Т.е. подобен пост нито добавя информация, нито нищо - само разпалва страсти.
              Най-добрият метод би бил самомодерацията, т.е. всеки преди да пусне нещо да се замисли за източника на информация, за реалната информационна стойност и възможната достоверност, плюс степента на провокативност. Това за линкове с информация и цитати. И ако провокативността или липсата на достоверност надделяват над информационната стойност, по-добре да не пуска нищо.
              А ако е отговор/изказване на мнение, то тогава ето този линк дава, според мен, добри насоки.

              ---

              А на всеки, който чувства желание да критикува (похвално е да се изказват конструктивни критики - нали затова създадохме навремето тази тема), първо а направи един мисловен експеримент. Да се постави за момент пред монитора на някой модератор и да помисли той самия как би постъпил и какво би променил. Пък след това да пише.

              Comment


                Ясно е, че темата полюсна. Ясно е, че е и актуална. Че не може да се допуска кофти ниво на дискусии, също е ясно. Всъщност може, но ще бъде толкова неприятно, колкото неприятно е в момента, 30 мнения да седят на опашка и докато се пуснат, то написаното по тях да е старо като информация и да изглежда нелепо с оглед променените реалности.

                Лично за мен, по удачен е варианта с директната модерация, въз основа на това кой написал, вместо предмодерацията. Дори и на Том Круз не му се получи в "Специален доклад"
                Трол по списък.

                Comment


                  DDD написа Виж мнение
                  Все пак някой модератор ще ми премахне ли забраната за директно писане в "Модерна епоха и съвремие" която е струва ми се от 3 месеца?
                  Сладур, след всичко изписано дотук, просто ми напълни душата. Прати адрес на ЛС да проводя една бира по куриер
                  Last edited by KIZIL DELI; 05-09-2014, 13:32.

                  Comment


                    Имам оферта към всички, на които им се ще да пишат в Украинската тема, но сегашната ситуация не ги устройва. Много е проста! Събирате се групичка от 10-15 съмишленика (фили-фоби все тая, важното е да са мотивирани да пишат в съвременните теми и да искат бърза и добра модерация), всеки от вас дава по 50 кинта на месец и предлагате на някой от модераторския екип (по ваш избор) да се хване и да върши тази работа, а вие в замяна на отделеното време, нерви и енергия да се занимава с простотии ви, сте склонни да му плащате толково и толкова лева обезщетение, сиреч заплата. Направите ли го ще имате голям шанс за успех и ще имате резон да търсите сметка, защо се бави или не си гледа работата както трябва. Не сложно, самоорганизарйте се и го направете - ефектът ще е поразителен То също ще е и добър тест за мотивацията ви да участвате в темата. Гледам сега много ви напъва, ако трябваше да давате по 50 лв. на месец пак ли щяхте да имате същия порив В сегашната ситуация нямате никакви основания за изказване на безкрайните си претенции, често от детски тип.

                    Comment


                      gollum написа Виж мнение
                      Iasen Ianakiev, ще дам пример с единия от двата твои поста,...загубите на руски военнослужещи ... че материалът говори за 2500 души.
                      Мдя...

                      Тему лучше вообще закрыть...

                      даже я не позволяю себе писать такие цифры про ВСУ... Вчера написал о 870 погибших силовиках Украины, хотя конечно очень сомневаюсь в этих цифрах.
                      и очень хотелось написать информацию ВСН о 47 000 выведенных из строя Киевских войнах.

                      Я ещ¸ раз горячо "ЗА" существующего режима модерации этой темы.
                      Если тема про "Грузию и Осетию" была быстрая, и никто не успел сильно стать приверженцем той или иной стороны по личным причинам или в результате пропаганды, то "Украинский кризис" это долгая история, подпитывается пропагандой с обеих сторон и по всей видимости самое интересное (и драматичное) ещ¸ впереди.

                      Задержка появления постов хороший способ борьбы с "горячностью" участников.
                      Второй способ - остается надееться на мудрость и оперативность модераторов.
                      Иначе будет просто "хохлосрач" ( https://lurkmore.to/%F5%EE%F5%EB%EE%F1%F0%E0%F7 ) на Болгарском форуме.
                      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                      Comment


                        Desperado написа
                        Лично за мен, по удачен е варианта с директната модерация, въз основа на това кой написал, вместо предмодерацията.
                        За теб - сигурно. Както и за всекиго, чийто мнения висят на опашка. Проблемът е, че другият вариант поражда още повече търкане, защото докато някой модератор надникне, че да промодерира директно, вече сте си наскочили един на друг и от един кофти пост се е зародила верига с дължина 10-20, че и повече. Т.е. 10-20 пъти повече работа за обсъждания модератор, отколкото ако трябва да неодобри само един пост. Не ме разбирай погрешно - премодерацията е много кофти нещо за всеки разговор. Особено ако някои от участниците вижда всички постове.
                        Затова и написах човек да се постави първо в модераторските обувки - ще се види, че решенията са обмисляни и пробвани и няма такова, което да е удобно за всички. Най-доброто средство е самомодерацията, ама пусто - когато човек е афектиран, не работи.

                        Comment


                          Аз на всинцата ви болшевики казах отдавна - мораториум (или направо забрана) на всякакви теми, свързани със събития след 1991 г.

                          Така форумът щеше да оправдава изцяло своята насоченост - военно-исторически. Щом има теми, които практически са в режим "онлайн" (т.е. отразяващи съвремието, днешният ден), повече от естествено е да има сблъсъци и скърцане със зъби на форумната писта. Понеже всеки вика за "неговия" си отбор. Най-много за неговия си отбор викаше съдията Динаин, който ако беше футболен съдия, даже нямаше и да бъде псуван, а публиката отдавна щеше да е нахлула на терена...

                          В края краищата, нали има новинарски канали, които винаги са отразявали събитията, ама съвсем меродавно, за разлика от ИТАР-ТАСС? Нали Динаин ни препоръча на всички CNN, BBC, Euronews, Deutsche Welle, VOA и т.нат.


                          И не се безпокойте - форумът отдавна е на командно дишане. Пораженията, които му нанесе Динаин със субективният си подход са направо непоправими. Много хора, които пишеха в другите раздели, защото намираха сродни души, но пишеха и в Съвремието, бяха прогонени или въобще спряха да пишат! И от това форумът пострада.

                          Comment


                            Ясно как се е появила опорната точка "Костов е виновен".
                            Хем жалейка за щети в Съвремието, хем не искал да има такива теми - айде избери си едното. Или по-добре виж какво е написал Кизил Дели за детинското.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Нека се напише още веднъж, че май често се забравя:

                              Доколкото ми е известно, собственикът на форума никога не е искал той да се превърне в масова платформа, дори напротив - тесен кръг от потребители и малко и нарядко, но стойностни теми.

                              Затова не се притеснявайте от "оттичане на потребители" и "командно дишане" - това дори е добре дошло! Със сигурност това не е фактор от значение за решенията относно развитието на форума.
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                Както винаги наглостта на някои хора няма край. Нека въобще не се чудим защо автобусите гърмят - явно има хора, на които наглостта на първите им е писнала и откачат...

                                Предлагах мораториум на събитията след 1991 г. просто с една единствена цел - да успеем да те озаптим, Динаине, просто да те озаптим Понеже така или иначе не разбираш почти нищо от политическите процеси, които коментираш. Ти просто не знаеш как и защо са се породили. Представи си, че пусна тема за арабско-еврейското съжителстване и противопоставяне през векове. Ти откъде ще се включиш? От 1948 насам ли?

                                Comment

                                Working...
                                X