Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaden Gogi написа Виж мнение
    Прсто ми е любопитно- за колко се предполага че е нормалното време на администрацията за реакция при репортване на пост? И дали форумните правила важат еднакво за всички, примерно точките 2.1 ; 2.3; всички подточки на 2.6.
    Имам ясен спомен как навремето и за по-малки неща отнасях банове за по половин година.
    Навремето имахме:
    а.) жертвахме повече време за модериране;
    б.) смятахме, че от това ще има полза за форума.
    Сега няма особено много време за това, а е и ясно, че ползата е клоняща към нула. Преди аз лично преглеждах всички дискусии и т.н. Сега преглеждам само малка част от мненията (много малка наистина, т.е. повечето мнения въобще не ги чета). Единственото, което модераторите получават за действията си, е постоянни врагове от групата на троловете на форума, които тролове са с лична мисия и омраза. Доказателства - колкото искаш. Като например потребителя Божилов навремето, който сега се подвизава с името контрол_alt и отказа Голъм от модераторските му фукнции с постоянните си заяждания и диви простащини.
    Сега е по-ясно защо положението е различно надявам се.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Gaden Gogi написа Виж мнение
      Имам ясен спомен как навремето и за по-малки неща отнасях банове за по половин година.
      Ами ти спечели битката с постоянство, просто на всички им писна да те банват.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Imperial написа Виж мнение
        Ами ти спечели битката с постоянство, просто на всички им писна да те банват.
        Не е точно така, аз просто спрях да пиша. Отделно не забелязвам на лошият и проклет модератор Д9 д аму е писнало да ми лепи червен картони и то за глупости.

        Comment


          messire Woland написа Виж мнение
          Единственото, което модераторите получават за действията си, е постоянни врагове от групата на троловете на форума, които тролове са с лична мисия и омраза. Доказателства - колкото искаш. Като например потребителя Божилов навремето, който сега се подвизава с името контрол_alt и отказа Голъм от модераторските му фукнции с постоянните си заяждания и диви простащини.
          Сега е по-ясно защо положението е различно надявам се.
          Потренителя се банва и готово, 5 секунди макс. Но иначе разбрах, що мен ме обиждат значи и аз мога. При това къде по-изобретателно и забавно
          Отделно аз не питам защо не с емодерира, а колко време отнема реакцията на подаден репорт посредством онова готино триъгълно копче под аватара, ако работи.

          Comment


            Gaden Gogi написа Виж мнение
            Потренителя се банва и готово, 5 секунди макс. Но иначе разбрах, що мен ме обиждат значи и аз мога. При това къде по-изобретателно и забавно
            Отделно аз не питам защо не с емодерира, а колко време отнема реакцията на подаден репорт посредством онова готино триъгълно копче под аватара, ако работи.
            Става, при един акаунт. Но въпросният потребител оттогава има множество акаунти, с поне два действащи такива в момента - освен контрол_alt има и lazydemon. Вероятно - и други. От друга страна - какво пък толкова ...
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Thorn написа Виж мнение
              Когато някой намери свободно време и му се занимава. Доколкото знам, въобще никой не се чувства длъжен да се занимава.
              Мен са ме учили че като има работа да се върши, или я вършиш, или не.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Мен са ме учили че като има работа да се върши, или я вършиш, или не.
                Само че модерирането не е "работа".
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Imperial написа Виж мнение
                  Само че модерирането не е "работа".
                  Баш си е работа. При това неприятна. Ако е удоволствие, бих се усъмнил в психическата стабилност и мотивацията на модератора.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Click image for larger version

Name:	post-2-0-83045500-1367739905.png
Views:	1
Size:	452.5 КБ
ID:	544980
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      messire Woland написа Виж мнение
                      От друга страна - какво пък толкова ...
                      Просто не ми е приятно някакво таков ад аме обижда. После ако аз му обясня какъв е тъпоъгълник съм сигурен че моменталически ще го "отнеса"

                      Comment


                        След темата за Украйна в раздел Модерна епоха и съвремие, темата Ирак - Войната с ИДИЛ! е втората в която няма да пиша. Фактът, че трябва всеки пост който пускан там да бъде одобряван от модератора, аз да го пускам във вторник, пък той да излиза в петък... чудна система на "заспиване" и на тема и на форум. ОК, така сте го решили, имате си съображенията и доводите. Аз си имам достойнството. Като ще се третираме като деца, дундуркайте някои други. Не е задължително да се впечатлявате от това, че някой престава да пише някъде, но не мисля, че това е най удачния начин да се модерира тема или форум. Мерси за вниманието.
                        Трол по списък.

                        Comment


                          Gaden Gogi написа Виж мнение
                          Прсто ми е любопитно- за колко се предполага че е нормалното време на администрацията за реакция при репортване на пост?
                          Гоги, конкретно в твоя случай - 42 минути. Администрацията може да не е реагирала точно по начина, по който ти си очаквал, но това е съвсем отделен въпрос.
                          После ако аз му обясня какъв е тъпоъгълник съм сигурен че моменталически ще го "отнеса"
                          Точно това се очаква от потребители-ветерани като теб - да не отвръщаш моментално с обиди, само защото някой друг пръв го е направил спрямо теб.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Desperado написа Виж мнение
                            След темата за Украйна в раздел Модерна епоха и съвремие, темата Ирак - Войната с ИДИЛ! е втората в която няма да пиша. Фактът, че трябва всеки пост който пускан там да бъде одобряван от модератора, аз да го пускам във вторник, пък той да излиза в петък... чудна система на "заспиване" и на тема и на форум. ОК, така сте го решили, имате си съображенията и доводите. Аз си имам достойнството. Като ще се третираме като деца, дундуркайте някои други. Не е задължително да се впечатлявате от това, че някой престава да пише някъде, но не мисля, че това е най удачния начин да се модерира тема или форум. Мерси за вниманието.
                            Ако не си забелязал - именно засипването с политически и емоционални постове на темите в раздела за модерна история е причината за сегашното положение. Прочети последните няколко страници в от тази тема тук и ще ти стане ясно защо беше въведено премодерирането в целия раздел. Засипването на темите там със спам, тролски постове и други простотии покриваха малкото на брой информационно стойностни постове, а няма достатъчно на брой модератори, които да чистят там. Другият вариант беше просто този раздел да се закрие.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Имате си своите основания, аз също. Още преди да напиша това тук, прегледах малко страници назад, белким вдяна защо е това нововъведение. Така сте решили, така сте направили. Ваше право. Моят начин да не се съобразя с него е, да не пиша. Едва ли е голяма загуба. както за мен, така и за вас/форума.

                              Лека ден.
                              Трол по списък.

                              Comment


                                messire Woland написа Виж мнение
                                Ако не си забелязал - именно засипването с политически и емоционални постове на темите в раздела за модерна история е причината за сегашното положение....
                                Тема, которая явилась причиной раздора - это "Кризата в Украйна 2013-2014 ".
                                Остальные темы существуют много лет и нет сверх политических и эмоциональных постов.

                                Может (как предложение) на самом деле удалить тему про Украину...
                                Или вынести е¸ (тему) например из "раздел Модерна епоха и съвремие"
                                в отдельный раздел.

                                Иначе модерирование в этом разделе похоже
                                как на государственном сайте Казахстана (аналогия примерна, но близка)
                                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                                Comment

                                Working...
                                X