Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Спокойно, хора, за мен това е облекчение, защото сега ще си влизам само за кеф във форума и ще имам време да си пиша за неща, които ме интересуват. Разликата е голяма.

    ПП Ако е въпрос за обективност - дибо е най-обективният модератор. Може би е добре да се обнови малко моредаторския колектив, мисля че има подходящи хора сред сегашните потребители. Но има кой да решава. Така че - спокойно.

    Comment


      messire Woland написа Виж мнение
      Локално (както писа и Торн) си е трудно - хората са пръснати по цял свят общо взето
      Не е толкова сложно
      Събират се по градове в уречен час, вързва се една камера за кръчмарската плазма и се прави една дълга виртуална маса. Съфорумците от щатско ще трябва да пият в обедните часове, но мисля че ще го преживеят. :-)
      Само съфорумците нямащи 18 ще са леко недоволни.

      Другият вариант е - пуснете подфорум - "Да се запознаем" и който иска да си сложи визитка. Пак един вид виртуално запознанство.
      Знам, че последното звучи доста лаишки, но знам форуми, където това доста помогна. Особено с професионални контакти.
      Сънят е слаб заместител на кофеина!

      Comment


        ValBo написа Виж мнение
        Другият вариант е - пуснете подфорум - "Да се запознаем" и който иска да си сложи визитка. Пак един вид виртуално запознанство.
        Знам, че последното звучи доста лаишки, но знам форуми, където това доста помогна. Особено с професионални контакти.

        То това и тук го има...поне аз има ясен спомен за нещо подобно на времето когато бях активен...то тогава и събиране на маса имаше.

        Иначе дали няма начин някой особенно стойностни теми да се отделят и/или подчертаят по някакъв начин?
        Примерно на мене някой от писанията на "KIZIL DELI" за ми особенно интересни- добре структурирани и информативни.Пример давав, да не вземем да се възгордее че е грях

        Comment


          Всяка тема може да бъде направена "важна" от автора й или от модератор (жълто квадратче до заглавието й) и така винаги остава начело в списъка с теми в съответния раздел, дори да не се пише в нея.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Във форума съм от 8 години. Това е почти единственият, което ползвам, понякога ползвам БГ наука, един украински АПК форум /аграрно промишлен комплекс/ и един литературен форум.
            По повод модерирането искам да кажа следното.
            Модераторите са живи хора и е нормално в своята работа да влагат сърцата си - писах вече, аз не се чувствам обиден от Динайн не виждам причина да се чувстват моного хора обидени, и не виждам защо следва да оплюваме цялата му дейност във форума, да изтърва си на момент нервите и обиди потребители на форума, следваше да им се извини /така е мъжки и правилно/ също публично - мисля че той го направи.
            Голъм - без да мислите, че се подмазвам - най-читавия модератор - не съм забелязал досега да си е изтървал нервите или да е несправедливо модерирал - нещо повече с удоволствие съм чел коментариите му. Считам че е загуба за форума ако той спре да модерира.
            Проблема според мен
            границите които са поставени на, или си поставят модераторите
            . Твърде тесни са и това води до отлив на потребители. Някой писа - вече не му обръщам внимание кой беше - частен клуб. Да това е една от възможностите за развитието. Аз членувам в частен яхтклуб с либерално прием и плащам 1500 евро годишно. Ако форума тръгне да се развива в тази насока става скучен - потребителите, които влизат и с клика си финансово поддържат форума ще потърсят нови по-интересни места където да влизат и ще се наложи наистина като частен клуб малцината останали да плащат членски внос , за да го има форума.
            Самата дума форум, съдържа идеята за инакомислие - не можем всички да мисли във всички случаи еднакво - колкото и да се стараем. Ако го
            няма инакомислието няма форум
            .
            Изхода е разширяване на границите на обсъждане, допускане излизане / в разумни норми/ излизане извън академичноста и сухотата, а в съвременните теми допускане на лични коментари / разбира се без пропаганда политическа , пропаганда към насилие и прочие несъвместими с основните човешки ценности/. Там е мястото на модератора да успее да прецени къде ползватела просто изразява лични емоции и политическо пристрастие и къде е пропагандата.
            Това мисля това пиша!
            Благодарен съм на Голъм, Кухулин за удоволствието да се насладя / в много случаи на ерудираните и добреподнесени материали/. Удоволствие е било да чета свръхинхормираноста на Кало. Моряка, Амазон и Гадния гоги почти винаги са ме кефили с емоционалната позиция която са заемали - разбира се подплатена почти винаги с познание. Чест прави и импонира участието на Одзава -не го виждам напоследък. Мога да напиша още куп потребители, зная - във форума -колкото по-кратко и стегнато - толкова по прочетено.
            Бъдете здрави и успехи!
            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

            Comment


              Kont написа Виж мнение
              потребителите, които влизат и с клика си финансово поддържат форума ще потърсят нови по-интересни места където да влизат и ще се наложи наистина като частен клуб малцината останали да плащат членски внос , за да го има форума.
              Това откъде ти хрумна? Да си видял една единствена реклама някъде на форума? Форумната издръжка се плаща 100% от мен. Нямам абсолютно никакви приходи от този форум и няма начин да имам освен ако не пусна да вървят някакви реклами, а такова намерение въобще нямам.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Напълно подкрепям позицията на KIZIL DELI и Амазон за това, че форума само ще загуби от оттеглянето на gollum като модератор. В не една и две теми е успял да даде добра насока за развитието на дискусията, а и като цяло е отличен модератор и събеседник. Също така модераторите като цяло си вършат работата читаво и не мисля, че трябва да се влияят особено много от отявлени тролове, които само се оплакват и не знаят какво искат.

                P.S.
                Трябва да сме благодарни, че шепа хора са отделили от времето си, а Империал и от финансите си, за да създадът този форум.
                "Hit First, Hit Hard and Keep on Hitting" - sir Jackie Fisher

                Comment


                  Предлагам да извадите последното изречение в правило 1.7 от Общите правила като отделна подточка. Така, струва ми се, ще е по-вероятно да го прочетат някои.
                  Личното ми впечатление от модерирането на Динайн - пратих му репорт за НЕГОВО мнение. След 5 минути имаше резултат. Като прибавим горното правило - не мога да разбера какъв е проблема. (Може би тук трябва да уточня, че гледам отделно мнение и модериране на модератора - и не разбирам защо първото да не може да бъде пристрастно, ако `се оставя` настрана при модерация. Собствено, и мойте впечатления, и целия спор дотук доказват, че Динайн се е справял адекватно. Иначе мненията на противниците просто нямаше да ги има - виждала съм такава "модерация" на друго място. )
                  Имам само един такъв въпрос - предполагам, че репортването се вижда само от посочения за модератор на раздела. Това би обяснило забавената реакция в случая на Гоги. Може би си струва да се помисли как да се насочват такива репорти.
                  Поздрави и благодарности за форума!
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    Всички репорти за нарушения от потребители идват в един общ под-раздел, който е видим за всички модератори и администратори.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      И аз смятам, че форума губи от факта, че gollum не е модератор. Имам само добри впечатления.
                      Мнението ми е, че правилата трябва да се спазват от всички, но на моменти, имам чувството, че това не така. Моя гледна точка. И за да бъда конкретен - въпроса който повдигнах на два пъти, и на който gollum ми отговори. И ако един модератор ползва език и изрази които са нарушение на форумния правилник, как да очакваме обикновените потребители да спазват този правилник. Или да уважават даденият модератор?

                      Поздрави!

                      .
                      ..И кажи ми ти страннико,
                      чувал ли си звук,
                      по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                      Comment


                        Ще хвърля и аз моите 5 стотинки, макар че през последните години не пиша, а само чета.
                        Форумът ме устройва в този си формат. Модераторите са достатъчно адекватни.
                        СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                        Comment


                          Модераторите са достатъчно адекватни
                          Една част от модераторите определено и със сигурност не е адекватна. В случая визирам Динаин, който на ниво потребител би се представил много добре (защото е интелигентен и любознателен), но като модератор просто е отвратителен и отсъжда прекалено тенденциозно (което ни подсказва за наличието на някакви комплекси у него и за наличието на зле прикрита злоба към околният свят). Покрай амплоато си на самодоволен психопат и злоупотребявайки с офикията, дадена му от Империал, той прокуди доста от неудобните за него хора от този форум (отделен е въпросът какъв е бил техният КПД във дадена тема). Действията на Дианин дори бих оприличил не с тенденциозното отсъждане на футболен съдия; нещо повече дори - като съдия на футболния мач той даже облича фланелката на единия отбор, раздавайки картони (за щяло и нещяло) на противниците!

                          Ето пример:

                          Dear monte christo,

                          You have received an infraction at Форуми Бойна Слава.

                          Reason: Обида към друг член на форума

                          monte christo said

                          Да, бе, да ... Най-големите агресори са асадистите, няма що... Приказки за осмокласници (и за тъпите консуматори от западните страни).
                          Не можела да бъде агресивна опозицията?!? Тя провокира военните още от самото начало. Тези протести, ако бяха мирни и безобидни, нямаше да пуснат кръв и да се стигне до тук. Целенасочено се търсеше сблъсък с полицията и армията, целенасочено!

                          Dinain said

                          Това, макар и не пряко нарушение на форумния правилник, го считам за обида към членовете на форума. Обида към интелигентността им.
                          Да стоварваш вината за гражданската война върху протестиращите сирийци, искащи реформи, да ги обвиняваш в провокации (!) и търсене на сблъсък с полицията (!) - това минава всякакви граници на разум, благоприличие да го наречем. Говорим за страна и режим, известни от край време с потушаване на протестите със сила и постоянна репресия и наличие на политически затворници, политически бежанци и дисиденти - в такава ситуация, да твърдиш, че отговорността за кръвта е на протестиращите, а не на управлението, срещу което протестират - това е връх на безочието и моралната деградация.
                          Присъствието ти в темите за Сирия за мен вече е нежелателно. Търпях те много време в името на свободата на словото, форумния плурализъм и т.н., но с този пост премина границите на благоприличието. След като ти изтече 7-дневния бан, надявам се да не се върнеш в този раздел - пиши по темите за Средновековието или каквото друго те вълнува.

                          Извод от цялата работа? Изводът трябва да си направи Империал! Според мен на Дианин трябва да му се отнемат модераторските права! Другият вариант (като за наш човек) да му се запазят модераторските права, но мораториум на всякакви теми разглеждащи събитията след 1991 г. В края на краищата тук сме военно-исторически форум, а не трибуна на CNN или ИТАР-ТАСС ...

                          Comment


                            monte christo написа
                            Целенасочено се търсеше сблъсък с полицията и армията, целенасочено!
                            Нарушение изискванията на правило 2.1 - липса на аргументация.

                            monte christo написа
                            Приказки за осмокласници (и за тъпите консуматори от западните страни).
                            Нарушение на правила 2.3 и 2.6. Оценка, завоалирано насочена към мнението на друг потребител - т.е. минаване на личност.

                            monte christo написа
                            Не можела да бъде агресивна опозицията?!? Тя провокира военните още от самото начало. Тези протести, ако бяха мирни и безобидни, нямаше да пуснат кръв и да се стигне до тук.
                            Този абзац е абсолютен аналог на твърдението, че изнасилвания няма, а жените сами провокирали. Чувствам се засегната, моля за намеса на модератор.
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              monte cristo, надявам се сам да осъзнаеш колко неадекватно е било поведението ти и тогава, и сега. Аз не съм възпитател или педагог, за да се занимавам - каквото съм имал да ти казвам, съм ти го написал още тогава. Моята преценка навремето беше постоянен бан, но в твоя защита други модератори изтъкнаха приноса ти в други раздели (мисля Средновековие), затова беше възможно най-краткия. Радвам се, че след тази случка престана да пишеш в съвременния раздел и се надявам все така да продължиш да не пишеш там, като същевременно запазиш участие в темите, където можеш да дискутираш цивилизовано. Съвременните теми явно не са от тях.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Аз пък не виждам кой знае какви причини за чак такова раздвижване в тази тема.
                                Imperial е домакинът, ние сме му гости. Въпреки, че мнението ми рядко е съвпадало с неговото - виждам в него някакво старание да уважава гостите си. А и самата идея за такъв форум е достойна за респект.
                                messire Woland - емоционален, но си е пич. Изпадал съм в откровена конфронтация с него - но като модератор си е баш на място. Пък и дори и само заради аватара си - няма как да не ми е симпатичен.
                                Dinain твърде много се впряга да модерира. Най-вече мнения, които не съвпадат с неговото. Но не е чак толкова голям кусур - той много бързо ще се научи. Разделът, който модерира, съвсем наскоро се е развихрил - той от една тема вече вдигна ръце, значи скоро ще улегне.
                                Thorn - модератор-работяга. Ей-така си представям идеалния модератор! Всичко да вижда, нищо да не му убягва, да не влага лични пристрастия и никога да не се уморява.
                                gollum - най-уравновесеният и най-толерантен модератор в този форум. Щом някой е успял да го накара да изтрие пост или да заключи тема - значи действително е било не просто необходимо, а даже наложително.

                                Comment

                                Working...
                                X