Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Танковете не са два, не са Т-72 (и да са, пак в Украйна има стотици такива), модел дето е на въоръжение на украинската армия са (Т-64БВ), няма доказателства за БТР-ите (а ако се следи конфликта ще се види, че 1-2 БТР-а + БРДМ + зенитки бяха завзети в Донецк), снимката в статията не е актуална и подвежда. Тоест практически 90% от текста е неверен, без доказателства и подвеждащ -> отиващ към пропаганда. Не виждам защо да добавям статията към темата. Във всеки случай това е последното обсъждане на критериите за модераторска опашка, утре вечер ще почистя този пост и предходните 3-4.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      Пилот написа Виж мнение
      Във всеки случай това е последното обсъждане на критериите за модераторска опашка, утре вечер ще почистя този пост и предходните 3-4.
      Защо. Нека има яснота.
      Между другото, пускането на снимки на разрушени къщи и дечица пред тях, не е ли също пропаганда, целяща да покаже злите украинци. Това, което е важно в случая, е че се показват само последиците от тази война и страданията на мирните жители, без да може да се коментира въпросът КОЙ подпали война и КОЙ я поддържа.

      Comment


        контрол_alt написа Виж мнение
        Добре, но това е темата за оплаквания и дискусия за форума.
        Всъщност темата е за оплаквания и препоръки за форума.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Благодаря за разаснението за танковете.

          Всъщност темата е за оплаквания и препоръки за форума.
          Да, точно това направих. Дадох две препоръки:

          1. Да се въведе модериране от двама модератори на отхвърлените постинги в премодерирания раздел.
          2. Да остане обратната връзка между модератор и участник така както е в другите теми.

          За съжаление заради голямата натовареност на модераторите нито една от тях не може да бъде осъществена.

          Аргументирам се защо системата на премодериране е трудно да функционира със същата методология както свободната дискусия. Очевидно е, че при премодерирането се въвежда нов параметър - време(публикацията е отложена във времето), което би трябвало да рефлектира в метода.

          Имам друго предложение- смесена система. Част от участниците да имат свободен достъп, а друга част да се премодерират. Двете части не са касти и са динамични - преминаването от една в друга става по обективни критерии. Това ще намали натовареността на модераторите, което изглежда е основния проблем да няма обратна връзка.

          Стремя се да бъда конструктивен, конкретни предложения, прагматизъм.

          Имам и едно оплакване. В премодерираната тема за енергийна независимост на ЕС пуснах ето тази статия от Financial Times. България, ЕС, Южен поток.

          Премьер Болгарии приостановил работы по строительству нового российского трубопровода, который должен был обеспечить поставки газа в Европу в обход Украины, тем самым воспрепятствовав попыткам Кремля упрочить контроль над энергопоставками в ЕС.


          Статията не се е появила. Предполагам, че е отхвърлена. Бих желал да знам защо?

          Благодаря предварително.
          С уважение контрол_alt.

          Comment


            Stan написа Виж мнение
            Защо. Нека има яснота.
            Между другото, пускането на снимки на разрушени къщи и дечица пред тях, не е ли също пропаганда, целяща да покаже злите украинци. Това, което е важно в случая, е че се показват само последиците от тази война и страданията на мирните жители, без да може да се коментира въпросът КОЙ подпали война и КОЙ я поддържа.
            Защото има две коренно противоположни виждания за това кой подпали и поддържа войната, като гледните точки с агресивно непремирими и движението в тази посока сваля нивото на дискусията.
            По въпроса за снимките и пропагандата съм съгласен, че трябва да се избягва (което не винаги е възможно и в двете посоки). Но когато става дума за очевадна фалшификация, то не пропагандния характер има значение, а самото присъствие на фалшификации. Толерантността към фалшификации трябва да е ниска независимо от източника. Ето виж как бързо се стигна до истината по отношение на запалителните боеприпаси, че не са фосфорни (до колкото това има значение) и че някои журналисти за свое улеснение, вместо неособено впечатляващите кадри от Славянск, са пуснали висококачествени кадри с употреба на запалителни боеприпаси, които обаче са от Ирак. Та към подобни фалшификации не трябва да сме особено толерантни.

            Comment


              От време на време хвърлям по едно око на книгата за оплаквания, жалби и похвали (да видя докъде е стигнало това отроче). Та, кат зрител от галериите на разгърналия се разпален диспут се сетих (по-точно, брат ми ме подсети) за един стар разказ, четен преди много години. Мисля че пасва добре, та затова си позволявам свободата да пусна връзка към него. Може и да е поучително: "На помощ, мих мих!" от Дмитрий Биленкин.

              Comment


                За контрол алт и т. н.:

                Лично на мен повече не ми се занимава с тема, за която бях предложил да не я започваме, за която почти се изпокарахме и при която, след като и се приложи родения от безброй компромиси начин на модериране, се губи цялото интересно съдържание.

                Особено пък не ми се занимава с времеядящи способи като предмодерация, опашки и даже съгласуване с други модератори. Като гледам и другите не горят от желание 24 часа да стоят на стража и да трият идиотии, на Голъм му дойде до гуша и въобще се отказа от модераторстване, а аз нямам време да си прочета Агапий за да мога да почна една далеч по-интересна ми тема, в която със Стан да си говорим нормално, а не да се заяждаме.

                Така, че прекрасните ви предложения няма да се приложат, поради липса на заинтересованост у модераторите. Sad but true.

                П. П. Всички добре се постарахте да осерете темата, а сега се оплаквате що кенефа не бил чист. Екскюз май френч!


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Доста си прав. Само искам да кажа на модераторите, че много често нарушенията са неумишлени. Най-често, те не са провокация.
                  С уважение контрол_alt.

                  Comment


                    А темата "Ирак - Войната с ИДИЛ!" премодерирана ли е? Щото и там не ми дава да пиша.

                    Comment


                      Системата се включва за цял раздел, ако правилно съм разбрал (а мисля, че е така). Това означава, че би трябвало да е в сила за целия съвременен раздел.

                      Comment


                        Въпрос - ако си изтрия профила, ще изчезнат ли мненията ми или трябва да ги трия едно по едно? Има ли бърз начин за триене на много постове?
                        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                        И. В. Сталин

                        Comment


                          Не, няма да се изтрият. Мисля, че сме го проверявали преди, трябва ръчно едно по едно
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            Не можеш сам да си изтриеш профила. Можеш да си триеш постовете, но мисля че не всички. Доколкото помня, има определен срок, след който не можеш да си пипаш мненията, не помня колко е дълъг.
                            А има ли нужда от подобна крайна мярка? Някои са я прилагали. Още могат да се намерят следи.

                            Comment


                              Прсто ми е любопитно- за колко се предполага че е нормалното време на администрацията за реакция при репортване на пост? И дали форумните правила важат еднакво за всички, примерно точките 2.1 ; 2.3; всички подточки на 2.6.
                              Имам ясен спомен как навремето и за по-малки неща отнасях банове за по половин година.

                              Comment


                                Когато някой намери свободно време и му се занимава. Доколкото знам, въобще никой не се чувства длъжен да се занимава.

                                Колкото до правилата - някъде Голъм пространно беше обявил, че има привилегии и имунитети, а също и пристрастия на модераторите.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X