Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тая атака към Динаин сякаш има за цел превземане на под-форум във форум с висок impact factor А лица с опорни точки са заляли българския нет с лозунги. Мисля си, че който не е инструктиран специално, няма що да се тръшка.

    Comment


      SRH написа Виж мнение
      Тая атака към Динаин сякаш има за цел превземане на под-форум във форум с висок impact factor А лица с опорни точки са заляли българския нет с лозунги. Мисля си, че който не е инструктиран специално, няма що да се тръшка.
      Последните няколко месеца самото споменаване на опорни точки се превърна в опорна точка и политическа пропаганда. А такава, както много добре виждаме, не се толерира във форума. И аз не разбирам защо се повдига толкова остро и шумно такъв въпрос, но да стигаме чак до конспиративни теории за превземане на форум с цел прокарването на пропагандна линия, ми се струва прекалено. Мисля че не съм единствения, който не смята, че форума има сериозен проблем изискващ сериозни структурни проблеми. На мен ми харесва такъв какъвто си е, с добър библиотечен потенциал и известни коментарни възможности ограничени до техническата страна на разглежданите исторически събития (включително и съвременните такива). Не виждам нито нужда от разширяване на коментарния диапазон до политика, нито пълното му ликвидиране за съвременните събития. Още по-малко пък виждам нужда от генерални промени във модераторския екип. Бил съм модератор и не виждам в цитираните тук модераторски грешки нищо, което да е фатален проблем.

      Comment


        SRH написа Виж мнение
        Тая атака към Динаин сякаш има за цел превземане на под-форум във форум с висок impact factor А лица с опорни точки са заляли българския нет с лозунги. Мисля си, че който не е инструктиран специално, няма що да се тръшка.
        Какво означава "опорна точка" в този контекст? Сигурен съм, че не е военното значение, което би било най-често срещано в този форум Сигурно е някаква съвременна нашенска политическа простотия?
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          messire Woland написа Виж мнение
          Какво означава "опорна точка" в този контекст?
          Според мен е свободен превод на Talking point, популярен термин в тукашната журналистика.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            messire Woland написа Виж мнение
            Какво означава "опорна точка" в този контекст? Сигурен съм, че не е военното значение, което би било най-често срещано в този форум Сигурно е някаква съвременна нашенска политическа простотия?
            Е за тая работа става дума Струва ми се, че Динаин има някаква представа какво имам предвид. Та, уважаеми модератори, не се подавайте на глупотевини

            Comment


              SRH написа Виж мнение
              Е за тая работа става дума Струва ми се, че Динаин има някаква представа какво имам предвид. Та, уважаеми модератори, не се подавайте на глупотевини
              Много ви кълват щурците...
              Какви опорни точки, какви 5 лв?
              Има оплакване от работата на един модератор, вие до световната конспирация го докарахте!
              Сънят е слаб заместител на кофеина!

              Comment


                messire Woland написа Виж мнение
                Какво означава "опорна точка" в този контекст? Сигурен съм, че не е военното значение, което би било най-често срещано в този форум Сигурно е някаква съвременна нашенска политическа простотия?
                Да, точно така. Всички в политическите форуми са се хванали за тоя лаф от няклко месеца. Направо измести от полето на фриволната народно-масова политическа лингвистика предишните фаворити "млад меринджей" и "офисен планктон". Особено е популярен във форума на Сега.
                Видиш ли някой да го използва, веднага разбираш че е на ти с международното положение.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  SRH написа Виж мнение
                  Е за тая работа става дума Струва ми се, че Динаин има някаква представа какво имам предвид. Та, уважаеми модератори, не се подавайте на глупотевини
                  В интерес на истината имам представа за "опорните точки" (на БСП), като израз навлезе в популярния жаргон през последните месеци, но съм запознат с това колкото всеки друг - от медиите; навремето са използвали израза "партийна линия", но то е на практика същото - линията е съставена от безброй точки
                  Само че въобще не виждам какво общо има това с форума или модерацията, както казах в един предните постове - излишно се вживявате в политическите въпроси, чак до ниво теория на конспирацията...
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Точно "talking points", характерни за пропагандната "журналистика". Всъщност преводът "опорни точки" не е никак лош, защото отразява смисъла на понятието.
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      ...излишно се вживявате...
                      Е, че то 50% от удоволствието да пишеш по форумите се губи, ако не успееш да ядосаш някой модератор.

                      Аз модерирам два оръжейни форума от над 10 години, та съм чул нещо за модерирането...
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Опитах се да игнорирам участника 1951 Airman .

                        Когато го направя, система отказва защото той е модератор. След това потърсих да открия на кои раздели е модератор 1951, но не открих такива. Най-вероятно е и да съм пропуснал нещо.

                        Въпросът ми е следния:


                        Възможно ли е това да бъде упоменавано в подписите на модераторите или поне да бъде отбелязвано, че са модератори както при Пилот и Dinain? Може би в профилите?

                        Предварително благодаря за отговорите.
                        С уважение контрол_alt.

                        Comment


                          Под всеки раздел има името на модератора, отговорен по принцип за него. Същевременно това не е ограничаване на правомощията и всеки може да модерира навсякъде. 1951 е модератор на подраздела за WoT, както и си пише там.

                          Модератор не може да се игнорира защото може да остави съобщение, което да трябва да достигне до всички участници в дискусията.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            Всеки модератор може да модерира навсякъде. Просто за улеснение някои раздели носят имената на модератори, които им обръщат повече внимание, понеже са им по-интересни.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              А, ясно. Затова съм го пропуснал. Благодаря за отговорите и на двамата ви.
                              С уважение контрол_alt.

                              Comment


                                Оплакване: Соросоидите в форума пак заключиха темата за войната в Украйна.

                                Препоръка: Отключете я и оставете хората да дават информация какво става там!

                                Comment

                                Working...
                                X