Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Без да съм модератор на този раздел ти отговарям - може и се приветства. При това мисля, че се е подразбирало и тогава, когато си питал.
    Благодаря. Случват се подобни недоразумения, с удоволствие ще пусна снимките. Не съм съгласен, че се подразбира и прочитането на тази страница в тази тема и заплахите по-горе го доказват.
    С уважение контрол_alt.

    Comment


      BAGA_TUR написа Виж мнение
      Искам да попитам модераторите, (един от които е Dinain) изразите: "лъжец" и "страхливец" отправени от един участник във форума към друг, нарушават ли правилата на форума и ако "да" какви мерки се взимат към този който ги е използвал?
      Може би, когато зададох моят въпрос вчера, и се обърнах към модераторите в множествено число допуснах грешка, че не го конкретизирах, сега ще го адресирам към един модератор, от който съм останал с добри впечатления:

      Искам да попитам Thorn, изразите: "лъжец" и "страхливец" отправени от един участник във форума към друг, нарушават ли правилата на форума и ако "да" какви мерки се взимат към този който ги е използвал?

      Ако Thorn не ми даде отговор, ще попитам друг модератор...

      Поздрави!

      .
      ..И кажи ми ти страннико,
      чувал ли си звук,
      по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

      Comment


        Да, нарушение е. Всяка обида е.

        С Божилов няма какво и да се занимавам: всеки си има право на мнение.

        ---
        Да подчертая - за да няма повече ЛС-та към мен: аз преставам да се занимавам с модериране във форума.

        Comment


          Мда..
          Вместо да се махне модераторът от който се оплакваме, се маха този, от който не се оплакваме...
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            ми що не се закрие направо форума, белки някой обиден почувства сладък гъдел. Аман вече от глупости, кой е докаран и държан тук насила?! Айде вземете та се стегнете малко, свят широк, пътища много. Харесва ти (с всичките кусури на форамата и модераторите) пишеш, не ти харесва вземаш си шапката и чао, какво сложно има? То бетер дестка градина се обърна - кукли и парцали.

            Comment


              KIZIL DELI написа Виж мнение
              Аман вече от глупости, кой е докаран и държан тук насила?! Айде вземете та се стегнете малко, свят широк, пътища много. Харесва ти (с всичките кусури на форамата и модераторите) пишеш, не ти харесва вземаш си шапката и чао, какво сложно има?
              !
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                gollum написа Виж мнение
                Да, нарушение е. Всяка обида е.

                С Божилов няма какво и да се занимавам: всеки си има право на мнение.

                ---
                Да подчертая - за да няма повече ЛС-та към мен: аз преставам да се занимавам с модериране във форума.
                Здравей gollum,

                Разбира се, ти имаш пълното право сам да решаваш какво ще бъде твоето участие. НО, що се отнася до "здравето" на форума, това твое решение, според мен, ще се отрази изключително негативно на цялостната обстановка тук. Не съм привърженик нито на подмазвачеството, нито на грубите нападки, тоест, това, което ще кажа е това, което наистина мисля:

                За мен, предполагам и за много други участници, ти си един от малкото, ама много малкото, участници/модератори, които максимално се доближават до идеала за обективност - и в дискусионната и в модераторската си функции. Също така, си един от, пак, много малкото участници тук, които максимално се придържат към едно основно човешко правило - цивилизован тон на дискусията. Предполагам, на тези фактори се дължи и фактът, че именно към теб се обръщат много потребители, които имат, различни, притеснения или препоръки.

                А що се отнася до вероятността ти да бъдеш емоционално афектиран от личните мнения на дадени индивиди за стойността на твоето участие и като потребител и като модератор, мога да кажа следното: Скромното ми мнение е, че индивиди, чийто принос, смея да твърдя, е не само нулев, но и, дори, негативен, по никой закон на вселената не би трябвало да афектират нито твоето поведение като потребител, нито твоите функции като модератор (мисля, че Воланд се изрази кратко и ясно по този въпрос). Това, разбира се, не означава, че те нямат правото да изразят мнението си в темата за препоръки и оплаквания.

                В заключение - призовавам те да не взимаш категорични решения на момента и, след известен период на "отдих", наново да премислиш плюсовете и минусите на твоите "формални" (модераторски) функции във форума. Повтарям, че, според мен, подобни решения ще афектират "здравето" на форума и, ако личният ти живот го позволява и ако, все още, не си изгубил желанието да поддържаш "класата" на форума, то тогава не виждам сериозни причини да се взимат такива, според мен, прибързани и драстични решения.


                Поздрав,

                Рамбо
                Аз не задължава никого със свое мнение.
                По-добре късно, отколкото още по-късно.

                Comment


                  Аз принципно харесвам съвременният раздел (по причините изброени от KIZIL DELI, дума по дума). Харесва ми и как го модерират в момента Торн, Пилот и Голъм. Обаче ако заради неразбориите сътворени там(предполагам и аз имам вина), Голъм се откаже да е модератор, просто махайте шибания раздел. Моменталически. Целия. ИМХО няма чак толкова да липсва на никой. Поне на мен не.
                  След време може да се възстанови. Евентуално. Под друга форма.
                  Ако зависеше от мен и има вариант за избор между дали Голъм да си промени решението и раздела "Модерна Епоха и Съвремие". Раздела изхвърча.

                  Голъм е най-активният модератор. Активен в позитивният смисъл. Ако спре да модерира, не виждам как това ще направи форума по-добър.
                  Освен това какво има да се лъжем. До появата на темата за Украйна, всичко си беше спокойно. Там се появиха разни тролове и фоби, които сега вероятно засипват Голъм на ЛС, с писмени извлечения на душевните си проблеми.
                  Last edited by Amazon; 10-05-2014, 04:52.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    ValBo написа Виж мнение
                    Мда..
                    Вместо да се махне модераторът от който се оплакваме, се маха този, от който не се оплакваме...
                    Форума е отражение на реалния живот.
                    Last edited by Amazon; 10-05-2014, 04:59.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Това, което контрол_alt написа за gollum е най - безпочвената нападка, която съм срещал във форума. В никакъв случай нито gollum , нито Dinain или пък някой друг от модераторите да не се поддават на натиск от потребители, които ни засипват с някакви елементарни пропаганди. Всички имаме пристрастия, но трябва да са с мярка. Форумът освен всичката си полезност, има и възпитателно действие - сега като си спомням точките спрямо мене, срещу които толкова негодувах тогава , днес мисля че са били прави. Който не му харесва.....
                      Last edited by pehotinec; 10-05-2014, 18:27.
                      "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                      Comment


                        Хмм, намирисва ми на пуч!

                        И модераторите са хора, не се стягайте толкова! (И на мен се е случвало да съм недоволен от определени модераторски решения - в случая нормална реакция би било да се обърнеш лично към модератора - след това всеки решава за себе си)
                        Форума е такъв, какъвто е, благодарение на техните усилия, за което имат моите адмирации (всеки който не е съгласен може да провери в историческите раздели на други форуми, които се списват на български, или дори да види някоя стара, ама много стара тема в този).
                        Last edited by boilad; 10-05-2014, 09:07.
                        Liberte, egalite, fraternite
                        Viva la revolution
                        Zalmoxis написа
                        Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                        http://hristoen4ev.blogspot.com/
                        dibo написа
                        Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                        - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                        Comment


                          pehotinec написа Виж мнение
                          Това, което контрол_alt написа за gollum е най - безпочвената нападка, която съм срещал във форума. В никакъв случай нито gollum , нито Dinain или пък някой друг от модераторите да не се поддават на натиск от потребители, които ни засипват с някакви елементарни пропаганди. Всички имаме пристрастия, но трябва да са с мярка. Форумът освен всичката си полезност, има и възпитателно действие - сега като си спомням точките спрямо мене, срещу които толкова негодувах тогава , днес мисля че са били правилни. И изобщо, господа, командирите не се избират , а се назначават. Който не му харесва.....
                          контрол_alt е поредната инкарнация на участник, баннат за обиди и неадекватно поведение във форума. Това е и една от причините на някои от модераторския екип да не ни се занимава с модериране - защото заради такива личности ядовете стават твърде много.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Дрязгите в един колектив, се решават със софри(тийм билдинги по модерному).
                            След като си пил с някого на една маса и вече го познаваш лично, е някак по трудно да го псуваш във форум.
                            А и се изграждат по-добри контакти.
                            Та модераторите може да организират нещо, пък било и то на локално ниво:-)
                            Сънят е слаб заместител на кофеина!

                            Comment


                              По-добре е, че gollum повече няма да модерира. Това само пречи неговата активност в дискусиите. На времето когато не изпълняваше модераторски функции беше по-активен и пишеше интересни "академични" есета. Дано сегашното му положение на обикновен потребител го инспирира отново, стига да е запазил интересите си (което той отрича) по военно-историческите теми.
                              Comment is free, but facts are sacred.

                              Comment


                                ValBo написа Виж мнение
                                Дрязгите в един колектив, се решават със софри(тийм билдинги по модерному).
                                След като си пил с някого на една маса и вече го познаваш лично, е някак по трудно да го псуваш във форум.
                                А и се изграждат по-добри контакти.
                                Та модераторите може да организират нещо, пък било и то на локално ниво:-)
                                Локално (както писа и Торн) си е трудно - хората са пръснати по цял свят общо взето
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X