Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Отговор на Воланд от # 197

    Това, че тази тема ти е любима, не би ли трябвало да те притеснява. Ако ще и да е с ирония - пак.
    Да, притеснява ме. Теб би трябвало да те притеснява много повече, но от моята гледна точка изобщо не си личи.

    Моля, с примери. Основният проблем на хората, които се опитват да вдигат революции тук, е че не могат да говорят конкретно. Затова - дай примери.
    Приемам това като разрешение да наруша точка 2.6.8. от правилата, въпреки че не съм съвсем сигурен дали ти ли си модераторът в тази тема. Все пак за да отговоря на питанията ти е неизбежно да се повторя.
    Според мен Сула е прав за:
    1 "ценността на всеки форум от единомишленици (не само в нета) е възможността той да се обновява", (разбирам го не като единствената ценност на определен форум, по този въпрос мнението ми е изложено по-горе)
    2 "със ситемата, която те (форумодържателите) изграждат потенциално са на път да отпъдят много интелигентни млади хора от форума си, като ги заклеймят необмислено като "тролове", заради един неправилно формулиран постинг или неправилно поставена тема"(на втория ми пост в БС собственика на форума ме репликира, че или съм трол, или не знам за какво става дума)
    3 "повечето от темите в различните раздели седят с месеци недокоснати" (нужни ли са ти примери?)
    4 "Най-голям оборот имат веселите загадки, видовете оръжия, майтапите и тази тема" (лека корекция от мен - и новините, които така или иначе възпроизвеждат само чужди публикации)
    5 "Това трябва да пали някои предупредителни светлини. Те трябва ясно и точно да подсказват логиката, чепривилегийте са хубаво нещо и са право на основателите, но те трябва да се дефинират ясно и да бъдат така тунинговани, че да осигуряват постъплението на свежи идеи" (тук може да сравниш мнението ми за въпроса за регламентираността, което би могло удобно да се причисли към поривите за справедливост или както ти казваш - революция).

    Цитирам пунктовете, по които съм напълно съгласен със Сула, без да коригирам даже правописните грешки.

    Преминавам към Митака и моето виждане за неговата правота по конкретни "примери":
    1 "Моето мнение е, че правилата ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВАТ!. Никой не е по-голям от правилата. Ако тук под правила се разбират .....връзки или старшинство (стари членове, дет могат да си правят, ако не каквото искат, то поне каквото, други членове (пак стари) могат да разрешат). Това значи, че няма ПРАВИЛА." - пост #165
    2 "Най-интересната и най дискутираната тема освен тази и още една е рския самолет".

    Не ми се рови в другите постове на Митака тук или другаде, за да продължавам да излагам виждането си, че е прав за някои неща, и кои са те. Защото ако продължа, ще се получи като песничката за попа и кучето. Или за катастрофата и милиционерите, дето констатирали, че станала катастрофа и дошли милиционери и констатирали, че станала катастрофа и дошли милиционери и констатирали че ...

    Няма лошо, случвало се е и преди, може да се случи пак. Но това става с лични усилия. А не с протести. Трябва да се вложи нещо, не може без това.
    Съгласен. Че без усилия не може. Каквото и да е, камо ли хубав форум. Но какво им е лошото на протестите, и не е ли тази тема включително и за протести? А и някой твърди ли, че не трябва да се влага нищо?

    Моето впечатление е друго. Има известна кресливост и повторение в протестите по принцип от страна на Митака. Но без конкретност.
    За съжаление и тук не мога да се съглася с теб, колкото и хубаво да би било. За повторението ще се съглася, както и с виждането ти че това (да се повтаряме) не е добре. Притеснителното е, че по същество на въпроса за мене Митака е прав. Преглеждал съм мненията на му в темата за Резун само веднъж, но сега повече ме интересуват мненията му в тази тема, като предпочитам да не ги смесваме. Искрено казано, а и на твоето ниво на диспозиция спрямо опонента, смятам че в същата тема за Резун и при теб се наблюдава кресливост, но съчетана с позицията на модератор (което за мен е по-лошо). И не го казвам с цел да те засегна, а защото искам да погледнеш на нещата трезво и отстрани. Кресливост, високомерие, безпардонност и пр. мога да извадя и от доста други мения на хора от "ядрото". Нещо което не съответства напълно на идеята за хубав форум, която иначе всички поддържаме.
    Дали протестите на Митака са свързани с конкретните две теми, и по какъв начин са свързани, тук ще се въздържа да разсъждавам. По-важното е дали в конкретния контекст е прав.

    Пак за твоите "правила" и за "стандартите" на Империъл: Някъде във форумните правила май се прозираше идеята, че форумът не е чат. Като модератор как би преценил доколко двете мнения преди моето отговарят на тази цел и на изискването за аргументираност? Ако отговорът е свързан с привилегиите, за които става дума вече няколко пъти, защо тези привилегии не са отразени като изключения от/в правилата така, че да са ясни на всички?

    Comment


      vassiln написа
      ...
      Кратък отговор.
      По точка 1: няма начин да се направи система, която да удовлетворява едновременно всички. Затова ние, модераторския екип, смятаме, с основание, че е по-важно да се гледа мнението на доказалите се участници във форума.
      По точка 2: нормално е, когато отидеш на ново място, първо да се огледаш. Ако още от първите постове тръгнеш с рогата напред, както правиш ти, да обясняваш на форумната общественост, колко не са прави, естественият резултат е, че ще бъдеш санкциониран. За да е по-просто и ясно: ако влезеш във форум на любителите на автомобили и започнеш още с влизането си да им обясняваш, че трябва да зарежат колите и да ходят пеш, сам се сещаш какъв ще е резултатът.
      По точка 3: нормално. Това е преди всичко въпрос на интерес. Който има интерес от някаква тема, пише по нея и я развива, а не плаче, че видиш ли, няма кой да пише там. Това е - просто и ясно. Примерно аз имам интерес от раздела за ВСВ и си развивам определени теми там, бавно, но за бързо няма и време. Ти ако се окаже, че имаш някакви интереси в някаква тема - развивай я, никой няма да ти пречи.
      По точка 4: това си е просто тролщина, остава си за твоя сметка.
      По точка 5: не винаги е възможно. Но пък в не една и две теми вече сме спорили по въпроса и аз лично не мисля, че цялото време на модераторите трябва да отива в спорове с 1-2 трола. Заради такива глупости не остава време човек да си развива интересите както иска. По-скоро ти се замисли - какво реално търсиш на форума. Ако и ти, като потребителя mitaca търсиш тук единствено заяждане - по-добре си тръгни сега, за да не се стига до банове и други такива. А ако търсиш конструктивна дискусия - трябва да го покажеш по някакъв начин. Но преди всичко - досега не съм видял твой пост, който да развива някоя тема. Замисли се.
      И т. н., честно казано, не виждам смисъл да продължаваме да преливаме от пусто в празно. Ако имаш нещо съществено да казваш - кажи го най-накрая.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Мисля ме приключихме с конкретния проблем. В момента се обмислят две корекции във форумните правила, които до седмица-две ще станат реалност. Чакате до тогава и ако има още нещо неясно, пишете. Останалото е преливане от пусто в празно - всеки е изложил позицията си и не мисля, че е останало нещо за обсъждане.

        Comment


          Do administratorite!

          Zdraveite!
          Pyrvo iskam da se izvinq za latinicata, no kirilizatoryt "xvyrli fira"
          Vtoro iskam da vi pozdravq za saita!
          I sega po sa6testvo.
          Az sym sobstvenikyt na www.orenda-bg.net
          Bix jelal da vi predloja da razmenim linkove za vrazka mejdu saitovete, tyi kato tematikata e sxodna. Smqtam, 4e i dvete strani 6te imame polza ot tezi otno6eniq, za da populqrizirame, kakto produktite si taka i nai-vajnoto BYLGARSKOTO, bylgarskata istoriq i t.n.

          e-mail mi e i.kolibanekov@abv.bg ako imate nqkakvi zapitvaniq ili, za da obsadim nqkoi ne6ta

          Jelaq vi lek den i uspex, kolegi!

          Comment


            Само на мен ли ми прави впечатление, че отново сме в застой? От две седмици в сайта си стоят едни и същи теми и по тях коментират едни и същи хора.

            Дано поне някой Чобанин отнякъде да се обади с кръшните си коментари, за да си поразвеселят нещата, че ако трябва да чакаме до "лятоска", може и да остареем.
            Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

            Гюстав Льо Бон

            Comment


              Sula написа Виж мнение
              Само на мен ли ми прави впечатление, че отново сме в застой? От две седмици в сайта си стоят едни и същи теми и по тях коментират едни и същи хора.

              Дано поне някой Чобанин отнякъде да се обади с кръшните си коментари, за да си поразвеселят нещата, че ако трябва да чакаме до "лятоска", може и да остареем.
              А Чобанка става ли - от старозагорските села ?
              Нартиада

              Comment


                Ако това все пак ви итересува-съжалявам,ама много съжалявам,че заключихте темата "Произход на власите".Извън празната полемика в темата бях готов да напиша доста неща,които още не са известни на българската аудитория/естествено защото източниците не са български!/.Ако някой ден решите отново да отворите темата ще се върна иначе вече не откривам смисъл да пребивавам в този форум!
                sanguis romanorum

                blog-Загражден/област Плевен/

                Comment


                  Пандора написа Виж мнение
                  А Чобанка става ли - от старозагорските села ?
                  Става!
                  Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                  Гюстав Льо Бон

                  Comment


                    Чел съм материали от форума от доста време,но регистрация имам от скоро. Мисля,че той е много добър . Дори когато обсъжданията се разгорещят, те пак са на високо ниво. Лично мене напоследък много ме заинтригува въпроса за историята и събитията, за народите на север от Дунав през римско време. Например за траки и келти от нашите северно български земи,които са се изтегляли постепенно още по- на север отвъд обхвата на римското владичество, а после са се върнали заедно с готи,славяни и пр.Мисля, че същността и реалното положение със тези гети,трибали и др.в е доста по-различно от общоприетото.Бих желал да прочета някакви материали или да ме насочите към такива.Привет!
                    "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

                    Comment


                      ...
                      Last edited by Баба Яга; 20-06-2010, 11:41.
                      „Der Vorteil der Klugheit besteht darin, dass man sich dumm stellen kann. Das Gegenteil ist schon schwieriger.“

                      Kurt Tucholsky

                      Comment


                        Може ли някой да ми обясни как мога да дам линк към дадено мнение, а не към цялата страница на дадена тема ?
                        Искам да кача нещо от "Майтапи" в настроението ми в скайп, ама става малко тъпо да пиша - "Чети еди кое си мнение, от еди кого си на еди коя си страница".
                        ДАЛЕКУ ОД СЛОБОДАТА
                        И НЕРАЗДЕЛЕНИ ОД НЕА
                        ОВДЕ ПАДНАА 40 ХЕРОИ
                        НА ИЛИНДЕН

                        Паметна плоча, Крушево,
                        ИЛИНДЕН 1953

                        Comment


                          Не е възможно, само можеш да си цитираш мнението.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            batbayan написа Виж мнение
                            Може ли някой да ми обясни как мога да дам линк към дадено мнение, а не към цялата страница на дадена тема ?
                            Искам да кача нещо от "Майтапи" в настроението ми в скайп, ама става малко тъпо да пиша - "Чети еди кое си мнение, от еди кого си на еди коя си страница".
                            В горния десен ъгъл на мнението има едно номерче. Това е текстът на връзката към конкретното мнение. Пробвай и ще видиш какво имам предвид.

                            Comment


                              Моля профилът ми на форума да бъде изтрит.
                              „Der Vorteil der Klugheit besteht darin, dass man sich dumm stellen kann. Das Gegenteil ist schon schwieriger.“

                              Kurt Tucholsky

                              Comment


                                По-добре се успокой. Няма смисъл да се сърдим за глупости. За мен ще бъде просто нелепо да напуснеш форума заради това. Правилата са, за да не стават скандали и да не се стига до крайности, а не да се прилага натиск върху мнението на хората. Мислейки трезво, ще разбереш, че го няма онова отношение, което според теб си видяла в темата. Аз поне не виждам такова.

                                Comment

                                Working...
                                X