Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    7 март - Последният ден на плащането
    Attached Files
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment


      Моя мъжки компютър вече ме поздрави!
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        По повод ситуацията в Украйна:

        В разгара на сватба, в едно врачанско село, подпийналия кум иска думата по микрофона. Музиката спира, микрофона дава един жален акорд микрофонния и кума казва :
        - Сеа...у тоа момент, язе сакам булката, да ми врътне една бибитка!!
        Всичко занемява, и не може да осмисли казаното около 30 секунди и поне още толкова минимум. По едно време, младоженеца рипнал, засукал ръкави, и тръгнал ядосан към кръстника.
        Кума погледнал най-невъзмутимо към младоженеца, и продължава по микрофона:
        -Мисла,че бех кррристААААаално ясен-казах,че сакам БУЛКАТА да го направи!!
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          За всички дами във форума:
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              ***

              Главное - что людям доставляет удовольствие.

              П.С.

              Опять актуально
              2008 2014
              Attached Files
              Last edited by Dinain; 08-03-2014, 09:46.
              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

              Comment




                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Да напомня отново, че темата е за майтапи. Оставете политическите си пристрастия извън нея.

                  Аз лично намирам тези комикси с цветните кълба и разваления английски за много забавни.

                  Last edited by Dinain; 08-03-2014, 09:57.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Dinain написа
                    Оставете политическите си пристрастия извън нея.

                    Аз лично намирам тези комикси с цветните кълба и разваления английски за много забавни.
                    Но точно тези и подобните им комикси СА израз на политически пристрастия и мнения, макар и облечени в шеговита форма. Затова моята политика е да оставям всички подобни комикси и картинки (стига да не преминават определена граница), но да оставяме политическите коментари ("отсебятината") извън темата. Т.е. или махаме всичко с политическа окраска (ненужно, според мен) или оставяме всичко, независимо в коя посока е (е, аз лично махам всякакви наци-неща, защото за мен това е границата).

                    Comment


                      Разбира се, че са - след като кълбата олицетворяват държави, а диалозите илюстрират международните им отношения, очевидно комиксите са политически. Тя политическата сатира произвежда най-качествения хумор въобще, но това си е лично мое мнение. Американските и британските школи са феноменални в това отношение. (помните ли "Новия политик"? http://en.wikipedia.org/wiki/The_New_Statesman) Обаче да се роптае срещу политическа сатира е присъщо на... едни други времена и други режими, сигурен съм че почти всички ще се съгласим, че това е мракобесие.

                      но да оставяме политическите коментари ("отсебятината") извън темата.
                      Точно това имах предвид и аз.

                      Ето още нещо в този дух:

                      Руски блогъри и коментари в СМИ : Ако цената на реинтегрирането на Крим е 5-6 млрд , то колко ще струва това за Аляска ?
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        gollum написа Виж мнение
                        Но точно тези и подобните им комикси СА израз на политически пристрастия и мнения, макар и облечени в шеговита форма. Затова моята политика е да оставям всички подобни комикси и картинки (стига да не преминават определена граница), но да оставяме политическите коментари ("отсебятината") извън темата. Т.е. или махаме всичко с политическа окраска (ненужно, според мен) или оставяме всичко, независимо в коя посока е (е, аз лично махам всякакви наци-неща, защото за мен това е границата).
                        Позволете ми да направя едно предположение. Мисля, че коментарът на Динайн е бил в отговор на някакви други коментари, които са били изтрити. Та в тези коментари е било изявено негативно мнение за countryball комиксите и Динайн е преценил, че причината за негативизма идва от политическите пристрастия на потребителите, за които е известно, че защитават "руската страна" във форума. Понеже тук се постват такива комикси, свързани с руско-украинската криза, съответните потребители са решили, че всички такива комикси са някаква анти-руска пропаганда.

                        Съжалявам, ако греша.

                        Мога да уверя всички, че става въпрос за огромна и разнообразна общност, в която могат да се намерят хора от всякакви страни, така че е абсурдно да се търси пропагандиране на някаква специфична политическа идеология. Основната цел на тези комикси е хуморът и забавлението, колкото и да се виждат от някои като провокации, атаки или пропаганда срещу Русия. Тези комикси датират от няколко години и се занимават със всякакви теми - просто руско-украинската криза е актуална в момента и затова в момента има такива комикси. Искате ли да постнем нещо за Щатите, за да се балансират нещата? И такива комикси има бол. Това мислене е абсурдно.

                        Comment



                          Click image for larger version

Name:	1982202_541290965978836_1778107337_n.jpg
Views:	1
Size:	32.7 КБ
ID:	539283



                          "Не е вярно, че Опел не правят емоционално въздействащи коли! При вида на бяла Астра със син буркан на всеки шофьор му се ускорява пулса."
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Това ми е ясно, Залмоксис, виждал съм много такива комикси (очевидно е, че са по-скоро "явление", т.е. зад тях не стои един човек или дори определена група хора; просто са удобна с простотата и леснината си (не се искат особени рисувателни умения, правят се за 5-10 минути)), така че проблемът не е във формата, а в конкретния случай/съдържанието. Разисквали сме го вече този въпрос в модераторския раздел - има хумор и хумор, понякога липсва хумор, понякога го има, понякога е меко казано обидно за определени хора, въпреки че може и да е забавно, ако се абстрахираш. Въпросът е по-общ от конкретната форма (този тип комикси).
                            Аз лично съм против случаите, когато се публикува тук не защото е смешно, а защото този, който го пуска има определена позиция. Проблемът е, че дали е така или не е въпрос на субективна преценка, а е опасно да се налага цензура на такава основа (лесно могат нещата да се изкривят). Затова моята преценка е, че може да се публикува почти всичко, но без коментари и обсъждане. Ако някой се чувства обиден: да докладва поста и ние ще преценим дали да го махнем (в повечето случаи бих го направил - поне аз, де). Но има и неща, които бих изтрил директно, дори и да има хумористичен елемент (сещам се, да речем, за една картинка на пушещ комин с надпис "таборът отива в небето" - такова нещо или подобно бих го изтрил, а този, който го е пуснал ще си отнесе наказанието; има определени граници: за мен това е една от тях).

                            Както и да е, в конкретния случай: не е смешно, поне за мен - само политическо послание. Дали е въпрос на чувство на хумор, не знам. Но - хората са различни, такова е и чувството за хумор.

                            Comment




                              има за всекиго по нещо. От време на време има наистина интелигетни и забавни неща, но немалко са неоригинални, безинтересни и понякога съвсем просташки.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment













                                Чужденците учат руски:








                                Ъ според китайците - все едно са те ритнали в стомаха.





                                Comment

                                Working...
                                X