Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Click image for larger version

Name:	1499685_552530364821290_1094782015_n.jpg
Views:	1
Size:	22.1 КБ
ID:	538096
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Comment


        "- Как по английски будет спайдер мен?
        - Chelovek-pauk."
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Китай забрани лукса
          за държавни и партийни кадри, което е част от политиката за борба срещу корупцията и разхищенията, съобщи АФП. Така властите в Пекин забраниха поднасянето на супа от акулова перка, както и менюта с лястовиче гнездо по време на официални приеми. Циркулярно писмо на Централния комитет на Китайската комунистическа партия вече изрично забранява предлагането на алкохол и скъпи цигари по време на официални приеми. Освен това ръководители от по-нисък ранг нямат право да наемат хотелски апартамент по време на командировка, а техните домакини не трябва да им предлагат подаръци в пари в брой, акции или скъпи сувенири.
          скръц
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment




            Легенда
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Работеха гадините и бяха качествено произведени. Долколкото знам лиценза е на успешен модел на Philips. Ние имахме въпросния модел на Филипс и телевизионният техник го поправяше с компоненти от Велико Търново.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                моят изкара десет години само с едно влизане в сервиз - след токов удар изгоря захранването ... след това смених няколко "маркови" неота, сонита и нам какви си ... за същото време ...

                Comment


                  Вече го обърнахме на офтопик, но при настоящата икономическа ситуация е самоубийство за производителя ако произведе толкова качествен продукт, колкото произвежданите по онова време. Обща тенденция е да се произвеждат еднодневки, които често да бъдат подменяни.

                  Comment


                    Все още се правят!
                    Единият ми телевизор е на 12 години и не виждал сервиз още. А е китайски
                    Имам компютри на по 15 години, които са си с оригиналните части (стоят като паметник) и са работещи
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      Имам предвид нещата правени това хилядолетие. И преди се е забелязвал ефекта, но сега е много по-силен. За сравнение да не кажем че коментираме само електрониката, едно от хобитата ми е спортна стрелба. Най-евтината ми пушка е feinwerkbau 300 s, произведена 79-та година според серийния номер. Моя екземпляр е леко позанемарен, но това не му пречи да вкарва десетки при подходящ стрелец, а на модела дори и сега да е напълно конкурентноспособен за национални състезания (не ме разбирайте погрешно аз не съм състезател просто пушката е способна да ходи по състезания с някой по-адекватен стрелец). Другата му пушка е щаер от началото на 90-те. Взех я с една разбита резба, но с подмяна на един елемент се оправи и в момента дори е по-добра от първоначалния си вид, понеже е на въздух, а фабрично е била на СО2. Най-новата ми пушка, която вече продадох, е алуминиев валтер модел от преди 5-6 години. Тази пушка е толкова крехка и чуплива, че трябва буквално да и трепериш да не стане нещо. На тези пушки редукторите им се разбиват за няколко хиляди изстрела и се смятат за консуматив, по конструкцията на пушката има десетки уплътнения които се износват, болтчета навити в алуминия, които си разбиват резбата и тнт. При мен за под 10 000 изстрела захващането което фиксира резервоара се разклати от развиване и завиване при зареждане с въздух, докато на баба фани дългогодишните собственици коментират че към 100 000 изстрела може и да се позамислят да сменят уплътнение и пружина но не че много е нужно, а за да са с нови.

                      Comment


                        Вече го обърнахме на офтопик, но при настоящата икономическа ситуация е самоубийство за производителя ако произведе толкова качествен продукт, колкото произвежданите по онова време. Обща тенденция е да се произвеждат еднодневки, които често да бъдат подменяни.
                        Това беше тенденцията но от известно време започна да се променя. Първи се усетиха производителите на автомобили. Европейските все още са боклуци, които като направят над 100 000 километра и постоянно са по сервизи, но американските и японските са направо железни. Моят Нисан тежи доста над 2 тона - нищо не е пестено, а е седан, не джип. Току що ме качи по стръмен заснежен хълм блокиран от разни европейски боклуци закъсали на пътя. Джипове БМВ и мерцедеси, един пасат а англиското мини пред мен се заъртя странично и за малко да ме тресне. Има хонди и буици произведени това хилядолетие които са на по 200-300 хиляди километра и собствениците им не знаят къде е сервиза. Само сменят масло и гуми. Вече се случва и с електрониката. Имам телевизор, плейстейшън и компютър които вече са на по близо 7 години и нищо им няма.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Амм това е проблем на гумите и на шофьорите, не на колите.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            @Амазон...
                            Айде бе, такива грандиозни обобщения. Шевролет щото е велика кола и никога не се разваля, а всички европейски коли са боклуци, нали?
                            Но да не обръщаме темата на автомобилен форум.

                            Lamborghini Forum:
                            Странен шум при 360 км/ч

                            Subaru Forum:
                            Алооо? Сам ли съм тук бре?

                            Mercedes C-Klasse Forum:
                            Мерцедесчето ми се намокри тази неделя като ходих с него за хляб - какво да правя?

                            Mazda MX-5 Forum:
                            Един нещастен ловец мина през колата ми със скапания си Туарег!

                            VW Touareg Forum:
                            Нек'ъв MХ5 ми се е закачил от долу на купето. Някакви идеи как да го махна?

                            Peugeot Forum:
                            Продавам месечна карта за градски транспорт. Колата излиза по-рано от сервиза от очакваното!

                            Bentley Forum:
                            Днеска използвах пепелника. Как да си го сменя?

                            Porsche Cayenne Forum:
                            Разход под 31л/100км. Проблем в инжекциона?

                            Smart Forum:
                            Инсталирах двигател от мотоциклет. Най-сетне повече мощност!!!

                            Camaro Forum:
                            Приятелката ми спа с брат ми и жена му. Как да ги убия? Вече имам едно дело и не ми се връща в затвора...

                            Mustang Forum:
                            Некъ'ф мизерник със Сивик се опита днес да ме изпревари!

                            Civic Forum:
                            Некъ'ф мизерник с Мустанг се опита днес да ме изпревари!

                            Mitsubishi Galant Forum:
                            Мама ми подари колата си. Търся ефтини 18-ки!

                            VW Bora Forum:
                            Сърдит съм! Всички казват, че карам Голф с раница на гърба. (за това карам комби)

                            Opel Forum:
                            Моята Корса няма никаква ръжда! СЕРИОЗНО! (темата изтрита от модератора)

                            Lexus-Forum:
                            От къде да си намеря задни стопове като на VW?

                            Seat Marbella Forum:
                            Днеска успях да карам редом с един камион!

                            BMW E36-Forum:
                            Къде има най-яките дюнери в града ве?

                            Trabbi-Forum:
                            Бях днеска до Мерцедес-Бенц да си сменя двигателя с техен. Обаче проблем: работи-не работи-работи-не работи...

                            Обаждане по телефона от Мерцедес: Инсталирали сме ви мотор за чистачки! Моля превключете от интервал още един път на горе за позиция едно!

                            Hummer Forum:
                            Днеска ми се счупи в движение единия носач. 14 ранени и 2ма убити......
                            Трябва ли задължително да си купя черната металик боя от представителството? Най-близкото е на 25км, което прави 50лв за бензин....

                            Yugo Forum:
                            Вашето кога за последно беше в движение?

                            Honda Civic CRX-Forum:
                            Кучето на съседа спи в тръбата на ауспуха ми. Мога ли въпреки това да запаля колата?

                            Toyota Corolla Forum:
                            Най-сетне направих 500'000 км, кога ще се счупи най-сетне?

                            Polo Forum:
                            Най-сетне 6 см по-ниско окачване! Сега обаче не стигам до микрофона зa поръчки на МакДрайв...

                            Ferrari Forum:
                            Търся съвет за командировка в Колумбия. Искам много бързо да влезна и излезна!

                            Fiat Forum:
                            Чудя се дали има живот извън сервиза?

                            BMW 7ца Forum:
                            Помощ при програмирането на системното меню - как да си накарам пепелника да се затвори?

                            Mercedes new S-Klasse Forum:
                            Търся си 2ра кола с адекватни реакции при мъгла

                            Тойота Aygo Forum:
                            Всички ме питат колко е било голямо яйцето-изненада и дали след това трудно съм го сглобил
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              @Амазон...
                              Айде бе, такива грандиозни обобщения. Шевролет щото е велика кола и никога не се разваля, а всички европейски коли са боклуци, нали?
                              Хехехе, прав си разбира се, ама виж как се казва темата
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                Шевролет щото е велика кола и никога не се разваля
                                Ами не знам за шеви, аз карам форТ и не мисля, че някога повече ще купя европска колесница. Виж японска - винаги. Но не тойота, убийствено скучни коли.

                                Бтв правилното произношение на шеви е "шевролей"
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X