Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Пилот написа
    Чета си аз за ГШ-30-6 и поставянето му на МиГ-27К и стигам до култовият пасаж:



    Вкратце - от отката на оръдието таблото с часовниците (което хич не е леко, къде ти течни кристали по това време) просто пада в краката на пилота (всичко това по време на пикиране...)

    те ти какво един приятел ми е писал:

    У меня отец 7лет на Су-27 отлетал... Пушка - плохая... Во время стрельбы так тресет, что откозывают приборы и прочее оборудование... Раз даже панель приборов целиком на него вывалилась - возвращался придерживая е¸ одной рукой... Именно по этому из них мало стреляют...
    ако ти трябва превод свиркай


    Dark Galaxy ---> GoodKnight

    Comment


      #17
      Helpdesk
      (източник - www.kazanlak.com)

      helpdesk:
      what kind of computer do you have?"
      customer:
      a white one....

      ------------

      customer:
      i cant get my floppy disk out of my drive...
      helpdesk:
      did you press the eject button?
      customer:
      yeah sure, but nothing happen
      helpdesk:
      oh, that sounds bad, let me take a note...
      customer:
      ooh.. wait a second.. i am sorry, i just see that my floppy disc is still on my desk. I didnt even put it in... sorry....

      ------------

      helpdesk:
      could you please click on "my computer" on the left side of your monitor?
      customer:
      left from you or left from me??

      ------------

      helpdesk:
      hello, how can i help you?
      customer:
      hello, i can't print...
      helpdesk:
      could you please click on start and..
      customer:
      please dont start with this technical bullshit.. I am not Bill Gates..

      ------------

      voicemail:

      hello, it's martina jansen calling. i cant print. Everytime i try to i get an error "printer doesnt exist". Thats impossible! The printer is right next to me on my desk. I mean, i can see him and the computer says its not existing...

      ------------

      customer:
      I cant print in red!
      helpdesk:
      Do you have a colour printer?
      customer:
      OH! thank you~

      ------------

      helpdesk:
      and what do you see on your monitor?
      customer:
      a small little teddy my boyfriend gave me as a present..

      ------------

      customer:
      my keyboard isnt working anymore.
      helpdesk:
      are you sure its plugged in?
      customer:
      no, cuz i cant see behind the computer...
      helpdesk:
      please take the keyboard and go back a bit from your computer
      customer:
      okay
      helpdesk:
      could you take the keyboard with you?
      customer:
      yes
      helpdesk:
      that means, the keyboard isn't plugged in. Is there maybe another keyboard on your desk?
      customer:
      yes.. there is another one.. OH! and this on is working...!

      ------------

      helpdesk:
      now press "F8"
      customer:
      nothing happens
      helpdesk:
      what did you do now exactly?
      customer:
      i pressed the key "f" 8 times and nothing! happens

      ------------

      helpdesk:
      your password is small a, tall v and the number 7.
      customer:
      seven, tall or small??

      ------------

      the customer can' access the internet.
      helpdesk:
      are you sure, that you use the correct password?
      customer:
      yes of course, i did watch my colleage doing it before..
      helpdesk:
      would you tell me what password you use?
      customer:
      5 stars.

      ------------

      helpdesk:
      which anti-virus program do you use?
      customer:
      netscape
      helpdesk:
      thats not an anti-virus program
      customer:
      of course, i am sorry.. i meant internet explorer.

      ------------

      customer:
      i hope you can help me.
      My friend put a nice screen saver on my computer, but every time i move my mouse, it disappears.

      ------------

      helpdesk:
      microsoft, how can i help you?

      customer:
      i am waiting for you for 4 hours now. How long does it still take?
      helpdesk:
      ah..? i am sorry, but i dont understand how i can help you ?
      customer:
      i did wrote something in word and pressed the help button. That happend 4 hours ago! when are you finally going to help me?

      ------------

      helpdesk:
      how can i help you?
      customer:
      i am writing an email for the first time.
      helpdesk:
      ok, and where you need help?
      customer:
      at the address of my friend. i am finding the "a" but i dont know how i can paint those lines around it..

      ------------


      I hope you all understand it !
      Note:
      All customers have been women

      Comment


        #18
        Едно материалче също по темата, старо, със сигурност пускано тук, но все пак
        Една седмица от живота на системния администратор

        ПОНЕДЕЛНИК
        8:05
        Обади се потребител че си е забравил паролата. Кзах му да използва
        програмата за възстановавяване на паролата наречена FDISK. Блаженно невеж, той ми благодари и затвори. Боже и тези хора гласуват и шофират?

        8:12
        Счетоводителката се обади да ми каже че не вижда базата данни с
        разходите. Давам и стандартния отговор на Супервайзора No 112 “Добре, но това работи при мен”. Нека се пени и буйства докато изключа кафемашината от UPS-а и включа обратно сървъра. Съветвам я да опита отново. Още един доволен потребител.

        8:14
        Потребителя от 8:05 се обади и каза че има съобщение "Error accessing Drive 0." Казах му че това е проблем на операционната система. Прехвърлих го на подръжката на Microsoft.

        11:00
        Относително спокойствие за последните няколко часа. Решавам да включа телефона , за да се обадя на приятелката си. Казвам и че родителите ми ще дойдат в града за уикенда.. Казах и да почака и я прехвърлих на портиерския килер в сутерена. Какво си мисли? Националните игри по "Myst" и "Doom" са тук този уикенд.

        11:34
        Друг потребител звъни (не се ли научиха вече). Казва че иска ACL на HR да се смени защото никой освен HR може да достъпва базата Казах му, че няма проблем. Затворих. Смених ACL. Добавих @MailSend така че да се изпраща дo */US.

        12:00
        Обяд

        3:30
        Връщане от обяд

        3:55
        Събуждане от дрямката. Лошия сън ме прави раздразнителен. Ритнах сървърите без причина. Пак задрямах.

        4:23
        Още един потребител звъни. Иска да знае как да си смени шрифта на формата. Питах го какъв Чипсет използва. Да се обади като го намери.

        4:55 pm
        Решавам да изпълня "Create Save/Replication Conflicts" макроса че
        следващата смяна да има какво да прави


        ВТОРНИК


        8:30
        Завърших четенето на лога от последната нощ. Ужасно много време ми отне за Save/Replication конфликти.

        9:00 am
        Шефа на поддръжка пристигна. Иска да дискутираме моето отношение към хората. Кликни върху PhoneNotes SmartIcon. “За нищо на света, много съм зает. Сложи го в календара”. Изкрещявам аз вземам няколко отчета , които (мистериозно) изчезват.. Тръгва си мърморейки.

        9:35 am
        Шефекип-а от R&D иска създаването на нов потребител. Казах му че се нуждае от от форма J-19R=9C9\\DARR\K1. Казва че никога не бил чувал за такава форма.. Отговорих му че тя е в базата данни SPECIAL FORMS. Разправя, че никога не е чувал за такава база. Прехвърлих го на портиерския килер в сутерена.

        10:00 am
        Наперен женски глас от R&D иска нов потребител. Казах и че се нуждая от номера й, департамента, името на шефа й, семейното положение. Стартирах @DbLookup в паролите, базата на Центъра по контрол на заразите, и моята лична база. Няма попадения. Казах и че опотребителя ще и бъде готов до довечера. Припомняйки си урока от последната седмица “Взаимоотношения с клиенти," аз и предложих персонално да и доставя потребителя до апартамента й.

        10:07 am
        Портиера ме спря и ми каза че води странни разговори в килера в
        сутерена. Предложих му да тренира с Notes. Започва веднга. Нека гледа конзолата докато изпуша цигара.

        1:00 pm
        Върнах се от почивката за цигара. Портиера каза че телефона
        продължително звънял , но той ги прехвърлял на момичето от кафето. Обичам го това момче.

        1:05 pm
        Голямо вълнение! Съпорт менаджера паднал в дупката която се получи след като извадих плочките пред вратата на офиса. Наблегнах колко е важно да не бягаш в компютърната зала дори и ако викам “О господи - пожар”

        1:15 pm
        Development Standards Committee се обадиха и се оплакаха за някакво
        преименуване на имената на формите. Искайки извинение за неудобството им казах че ще ги оправя. Затворих и стартирах глобално search/replace using *.

        1:20 pm
        Мери Харнет от кафето се обади. Каза че продължава да води разговори за "Notice Loads" или "NoLoad Goats," не била сигурна, не можел да чува поради индустрилния шум. Казах и че може би става въпрос за "Lettuce Nodes." Може би дистрибутора на хранителни продукти има нов артикул? Благодари и затвори.

        2:00 pm
        Юристката се обади да каже че си загубила паролата. Казах и да провери в портмонето си, на пода на колата, и в банята. Казах и за радиоактивно излъчване отзад на компютъра. Предложих и да сложи тръби на всички отверствия, които намери на компютъра. Неохотно и направих нов потребител въпреки че не искаше.

        2:49 pm
        Портиера пак дойде.Искаше още уроци. Измъкнах се за остатъка от деня.


        СРЯДА


        8:30 am
        Сърдит потребител се да каже че чипсета няма нищо общо с шрифта на формата. Казах му естествено че е трябвало да провери "Bitset," не "chipset." Глупавия потребител се извини и затвори.

        9:10am
        Support менаджера, с гипсиран крак, се върна в офиса. Насрочи за 10:00am среща с мен. Потребител се обади и иска да говори за с него за ужасния съпорт. Казах му, че менаджера има среща. Понякога живота ти дава материал направо в ръцете...

        10:00 am
        Извиках Луи от сутерена да ме покрие. Отивам в офиса на Support
        менаджера. Той ми каза че не иска да ме уволнява, но може да ми предложи няколко други работи. Повечето включваха земеделски инструменти в трети страни с умерени до тежки политически вълнения. И между другото, го питах знае ли за новия бъг който взема full-text индесирани данни и ги препраща на случайни емайли от Marketing на корпоративната Web. Срещата завърши когато се протегна за клавиатурата, Web броузера, и хапчета за киселини в стомаха.

        10:30 am
        Казах на Луи че върши страхотна работа. Предложих му да му покажа
        корпоративния mainframe PBX някога.

        11:00 am
        Обяд

        4:55 pm
        Върнах се от обяд

        5:00 pm
        Смяната дойде, прибирам се.


        ЧЕТВЪРТЪК


        8:00 am
        Ново момче ("Maрвин") започва работа днес. "хубаво каре" отбелязах.
        Показах му сървърното ,ел-помещението, и техническата библиотека. Сложих го на IBM PC-XT. Казах му да преглътне камъка, Notes се стартира и на монохромен и на цветен монитор.

        8:45 am
        PC-то на новия свърши да зарежда. Казах му че ще му създам потребител. Сложих минимална дължина на паролата- 64 символа. Отидох да пуша.

        9:30 am
        Запознах Луи пазача с Марвин. "Хубаво каре” коментира Луи. Не е
        ли страхотен?!

        11:00 am
        Победих Луи на домино. Лиу се махна. Нещастника бепе скрил домино в ръкава си ("Винаги имам backup-и"). Потребител се обади да каже че Accounting сървъра е спрял. Осбодих Ethernet кабела от радио антената (за по-добро приемане) и го пъхнах обратно в хъба. Казах на потребителя да опита отново. Още един щастлив потребител!

        11:55 am
        Информирах Марвин от Корпоративна политика за 98.022.01: "Че всички нови потребители работещи в дни завършващи с “Y” да се наслаждават на всички аспекти на работата в корпорацията. Всеки е длъжен да осигури поддръжка и облекчение на по-старшите технически анализатори на смяна. Марвин се колебае.

        Посочих му “Корпоративна политика” (съвършенно изделие на труда, ако мога така да кажа). Помни това е като пица с двойна плънка без плънка.! На излизане Марвин стъпа на хлопаща плочка до изхода на вратата.

        1:00 pm
        Oooooх! Пицате така ме приспива...

        4:30 pm
        Събудих се от освежаващия сън. Накарах Марвин да чете обявите.

        5:00 pm
        Смяната дойде. Включих, изключих HR сървъра няколко пъти (само тествах On/Off бутона...). До утре.

        ПЕТЪК


        8:00 am
        Нощната смяна още се оптва да смени захранването на HR сървъра. Казах им че преди да си тръгна работеше добре.

        9:00 am
        Марвин още не е дошъл. Решавам да започна да отговарям аз на
        обажданията. Спрях прехвърлянето на обажданията към Mailroom-а.

        9:02 am
        Оп. Потребителско обаждане. Потребител от Диес Моийнес не може да репликира. Аз го определих като слънчево изригване. Казах му да се обади на Телекомуникациите.

        9:30 am
        Господи, друг потребител! Те са като мравките. Казва че е от Сан Диего и не може да репликира данни с Диес Моийнес. Казах му че е заради слънчево изригване , но с 2-а часова разлика. Предложих му да върне времето на сървъра с 2 часа.

        10:17 am
        Обаждане от Пенсакола. Казва че не може да прати майл до Сан Диего. Казах му да смени времето с 3 часа напред

        11:00 am
        Емайл от корпорацията до всички да спрат смените на времето по
        сървърите.Смених часа му и го препратих до Мулуоки.

        11:20 am
        Свърших @CoffeeMake макроса. Затворих телефона.

        11:23 am
        Мулуоки питат кой ден сме днес.

        11:25 am
        Support менаджера ме спря да ми каже че Марвин напуска. "Толкова е трудно да намериш качествена поддръжка..." Аз отговорих. Support
        менаджера каза че имам ангажимент със ортопеда следобяда и мога ли да го заместя за през уикенда. "Няма проблем!"

        11:30 am
        Обадих се на Луи и му казах че голяма възможност му се отваря и той е поканен на среща този следобед. "И-е сигурно. Можеш да си донесеш енфие"

        12:00 am
        Обяд.

        1:00 pm
        Започнат пълен backup на UNIX сървъра. Пренасочих го към NULL устройство за по-бързо.

        1:03 pm
        Пълния седмичен backups свърши. Хора, Обичам новите технологии!

        2:30 pm
        Хврълих един поглед в списъка със срещи на шефа. Отказах срещата за 2:45 pm. Той наистина би желал да е в тях и да почива, знаете.

        2:39 pm
        Обаждане на нов потребител. Искал да знае как да се свърже с документ. Казах му да стартира програмата за връзка към документитес CTRL-ALT-DEL. Казва че PC се рестартирало. Да се обади в Microsoft.

        2:50 pm
        Support менаджера се обади да ми каже че имало объркване в офиса на доктора и ангажимента му отпадал . Каза че отивал у дома си.. Казах му че ще види корпоративния сайт по-късно.

        3:00 pm
        Някакъв новак звъни. Казва че перодично макроса не работи. Казах му да сложи @DeleteDocument на края на формулата. Обещах да му пратя документа-притурка на който толкова държеше.

        4:00 pm
        Приключих смяната на фона на всчики документи на бяло. Също сложих point size to "2" в базата с помощта.

        4:30 pm
        Потребител не можел да види нищо в документите. Казах му да отиде на "Edit -- Select All", натисне клавиша DEL, и да рефрешне .

        4:45 pm
        Звъни друг потребител. Разправя че не може да чете помощните документи. Казах че ще ги оправя. Затворих. Смених шрифта на Wingdings.

        4:58 pm
        Включих кафемашината в хъба за да видя какво ще се случи. (Почти) нищо.

        5:00 pm
        Нощната смяна се появи. Казах им че хъба се държи странно и им пожелах приятен уикенд.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #19
          Sulla написа
          All customers have been women
          Е, и?!?? Нали знаеш шегата за `интуитивността` на мишката като интерфейсно устройство - сложи пред компютъра монголски скотовъдец /някой, дето му е първа среща, по възможност - с индустриална среда въобще/ и чакай да видиш колко време ще му трябва да се сети, че трябва да кликне ДВА пъти БЪРЗО едно след друго.
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            #20
            Ааа, не бях погледнал внимателно, превода на български на последния текст е ужасен, затова давам английската версия:
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #21
              pnp5q написа
              Е, и?!??...
              Така пише в сайта , не зная дали е вярно.

              П.П.: Ти остави монголците, те и някои български скотовъдци ще гледат като теле на афиш!

              П.П.2: Воланд, забавно текстче, браво! :tup:

              Comment


                #22
                Sulla написа
                All customers have been women
                Това е един жалък сексистки пост, изпълнен с шовинизъм и комплексарски подтекст.:evil:
                Отдавна е доказано, че вас, мъжете не ви бива за нищо. Какво се опитвате да доказвате с подобни измишльтони?
                Ренесансът в Европа настъпва с края на чумата

                Comment


                  #23
                  Подкрепям мунчо Мъжът е само вибратор с по-дълготрайни батерии ха ха ха но работещ на пресекулки
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #24
                    Много точно казано!:tup: Радостно е, че все още има мъже, които да го осъзнават и да си го признават чистосърдечно.
                    Ренесансът в Европа настъпва с края на чумата

                    Comment


                      #25
                      Това е един жалък сексистки пост, изпълнен с шовинизъм и комплексарски подтекст.
                      Отдавна е доказано, че вас, мъжете не ви бива за нищо. Какво се опитвате да доказвате с подобни измишльтони?
                      Нищо не се опитвам да доказвам, просто пуснах един майтап от нета в тема за майтапи ! Ако ти намериш не 1, а 100 подобни текстове за мъже - пускай на воля, ще се посмея от сърце и няма да те обвиня в никакъв "сексизъм, шовинизъм и комплексарски подтекст" !

                      П.П.: И един приятелски съвет - спри да търсиш под вола теле! Не зная за другите потребители, но чрез подобни постове ти за мен се опитваш да докажеш, че описанието към ника ти не е просто една празна фраза, а е изпълнено със солидно съдържание . Дано не съм прав...

                      Comment


                        #26
                        Как сте, как сте, шегувайки се ви питам, :church: ха-ха:mhehe:

                        Comment


                          #27
                          Това като лафа - Кажи петима велика българи? Левски,Ботев, Аспарух, Самуил,Братя Миладинови,Калоян,Симеон,Борис и тн.
                          А сега кажи пет велики българки. :mhehe: :sm113:
                          Кръвта из нашите гърди
                          не е съвсем изляна!
                          Народе, цял стани! Иди!
                          Че Македония въстана.

                          Comment


                            #28
                            То няма иконка за трол, иначе би била доста на място в случая. Нещо такова, но по-изчистено. Или пък такава иконка.

                            Comment


                              #29
                              Sulla написа
                              спри да търсиш под вола теле!
                              Телета под вола търсят мъжете, защото си въобразяват разни неща.

                              Sulla написа
                              Не зная за другите потребители, но чрез подобни постове ти за мен се опитваш да докажеш, че описанието към ника ти не е просто една празна фраза, а е изпълнено със солидно съдържание .
                              За това пък описанието към твоя ник не мога да го свържа по някакъв начин със съдържанието на твоите постове...

                              ...Ако искаш, можем да продължим на ЛС.

                              shadowsong написа
                              А сега кажи пет велики българки. :mhehe: :sm113:
                              Зад всеки "велик" българин е стояла по една жена, която го е дърпала за носа и му е въртяла главата в "правилната" посока.:mhehe:
                              Досега великите жени не са изпъквали, защото са били подтискани от мъжете. Но свърши се вече с мъжката хегемония. Занапред ще властват жените.
                              Феминизмът ще победи! Венсеремос!:rock:
                              Ренесансът в Европа настъпва с края на чумата

                              Comment


                                #30
                                Мунчо написа
                                Зад всеки "велик" българин е стояла по една жена, която го е дърпала за носа и му е въртяла главата в правилната посока.:mhehe:
                                Досега великите жени не са изпъквали, защото са били подтискани от мъжете. Но свърши се вече с мъжката хегемония. Занапред ще властват жините.
                                Феминизмът ще победи! Венсеремос!:rock:
                                Спокойно, лекува се - халоперидол 3х1 и повечко спане.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X