Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    На 19.05.2016г. температурата в град Фалоди (Phalodi) в индийския щат Раджастан е достигнала 51 градуса по Целзий. http://edition.cnn.com/2016/05/20/as...d-temperature/
    Как се ходи по асфалт при 51 градуса?
    Бос(а) по асфалта вървя си, свиркам си и нищо не търся...

    Май си търсят джапанките.
    Pedestrians in Gujarat's Valsad had a nasty surprise waiting for them on Saturday. As they got onto this road, shoes and slippers stuck to the melting tar. D...
    Last edited by Николов; 24-05-2016, 13:37.

    Comment


      Цокаш студена миринда и псуваш Лично съм се пържил на 54 градуса в Триполи, Либия. Па нищо ми няма. Почти

      Comment


        А в една съседна страна...

        Румънският полицай, който се превърна в звезда
        Подобно на хиляди ченгета по целия свят, един ден инспектор Мариан Година получава гневно обаждане от началниците си. Наредено му е да се яви пред ръководството незабавно.
        Причината се оказва шеговита публикация във Фейсбук, където младият пътен полицай от Брашов (град с 250 000 души население в планините на Трансилвания) решава да разкаже куриозен случай от работата си.
        ....
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Фейсбуком по бездорожью и разгильдяйству!
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            Добре бе, някой с повече познания в биологията може ли да ми обясни - това сега инстинкт ли е или някакъв колективен интелект:

            Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users.

            Comment


              Мравките отглеждат ларви на бръмбари в гнездата си. От тази гледна точка, може да ги пишем разумни
              Сънят е слаб заместител на кофеина!

              Comment


                Не мисля че е по-различно от мравки, правещи мост (от телата си) и прочее подобни доста характерни за тях "групирания". Сигурно можем да говорим за "групов интелект".

                Comment


                  От чисто механична гледна точка задачата ми се вижда доста по-сложна. Нещо не ми е ясно как взаимодействат, как я решават. Хм.

                  Comment


                    Различно.
                    Пчелите указват къде има нектар с танци.
                    Мравките предават химически сигнали
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Добре бе, някой с повече познания в биологията може ли да ми обясни - това сега инстинкт ли е или някакъв колективен интелект:

                      http://i.imgur.com/abvIgxJ.gifv
                      "Градът" на Саймък спомняш ли си ?
                      Мравките проявяват колективен интелект. Термитите са даже по-напред от тях. Тия им качества ги правят най-разпространените видове насекоми и като се има предвид, че колективно живеещите такива са сравнително късни еволюционни издънки, то пред тях има много бъдеще. Току-виж някой ден стегнем звездолетите заради тях, защото манията им да строят ни е излязла през носа
                      Quae fuerant vitia, mores sunt.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        От чисто механична гледна точка задачата ми се вижда доста по-сложна. Нещо не ми е ясно как взаимодействат, как я решават. Хм.
                        Да, както написа ВалБо мравките използват букет от феромони, за да комуникират, или в посочения случай да оставят пътека от феромони, за да се синхронизират и да доведат други работници при намереното. Това за механичната гледна точка.

                        Как обаче "мислят" и "откриват" на мен ми е загадка. Мравките за пастири - пазят, отглеждат и доят листни въшки. Мравките са градинари - отглеждат гъби, растения, обогатяват почвата и правят композити. Мравките имат "професии" и специализации. Мравките имат детски ясли и "лелки", които работят в тях. Мравките водят нападателни и отбра нителни войни и образуват огромни армии.

                        А за който е пропуснал има една страхотна фантастична книга на Бернар Вербер "Мравките". Има я в читанката. Разбира се почти всичко в нея е научна фантастика, но за който се интересува от темата е мехлем за душата. Цял нов свят.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Добре бе, някой с повече познания в биологията може ли да ми обясни - това сега инстинкт ли е или някакъв колективен интелект:

                          http://i.imgur.com/abvIgxJ.gifv
                          Още нашите предци вярно са отбелязали, че „една глава е добре, а две – още по-добре”. И в това се убеждаваме на всяка крачка и в бита и в работата. В сюжетите на народните приказки и легендите на п…


                          Преди време, в един брой на списание 8 имаше статия за колективния разум, не можах да намеря броя. Ставаше въпрос за някакви устройства, които измерваха резонанси при събития обхващащи големи групи от хора.

                          Comment


                            Аз съм на мнение, че за разлика от насекомите, при човека масовостта води до намаляване на интелекта.
                            Сънят е слаб заместител на кофеина!

                            Comment


                              Кухулин, хрумна ми идея за обяснение - представи си ги като крайни автомати, управлявани не от електрически, а от химически импулси.
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                България за две години е изнесла оръжие за 2 милиарда лева!
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X