Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaden Gogi написа Виж мнение
    Kъдето ако вие не се врете няма да се въдят и терорирсти. Вие имате танкове и самолети, те си нямат, ползват алтернартивни методи за борба.
    Не подкрепям тероризма, но и не оневинявам събитията които го предизвикват.
    Шутишь?
    Если бы они имели танки и самолеты - было бы в 100 раз легче боротся с ними.
    Терроризм - абсолютное зло.
    Я не понимаю даже малейший намек на сострадание.
    Никто (ни Россия, ни Израиль, ни Америка как государство) специально не убивает безвинных женщин и детей.
    А террористы убивают безвинных женщин и детей.
    тероризм осужден во всем мире как и нацизм.
    даже разговора не может быть об алтернативном мнении о причинах и роли терроризма.

    У меня больше половины телефонных номеров в мобильнике занимают Магомеды, Артуры, Мураты, Серазудины.
    каждый день общаюсь со своими друзьями с Кавказа. Частый гость и в Назрани, и в Нальчике, и Владикавказе.
    Знаю, что абсолютное большенство не поддерживает террористов. Хотят просто жить и работать.
    Как можно одобрять радикальный вахабизм?

    но и не оневинявам събитията които го предизвикват - какие события вызвали и что вызвали?
    Что знаешь ты в Болгарии о Кавказе, чего я не знаю в России?
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment


      Да ви напомням ли, че раздела не е за такъв тип разговори? Тези седмици нямам свободно време, та не ми го губете излишно, ако е възможно.

      Comment


        Eguo написа Виж мнение
        Что знаешь ты в Болгарии о Кавказе, чего я не знаю в России?
        А какво искат кавказците от Русия ? Интересна ми е руската гледна точка.

        Comment


          Gaden Gogi написа Виж мнение
          Kъдето ако вие не се врете няма да се въдят и терорирсти. Вие имате танкове и самолети, те си нямат, ползват алтернартивни методи за борба.
          Не подкрепям тероризма, но и не оневинявам събитията които го предизвикват.
          Не виждам що се заяждаш с Еguo? Един вид излиза, че го отъждествяваш с нещо комисарско, за което ни най-малко няма индикации от постовете му.
          А?

          Comment


            Сун Дзъ написа Виж мнение
            А какво искат кавказците от Русия ? Интересна ми е руската гледна точка.
            То же самое, что жители Родопи от Болгарии.
            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

            Comment


              Eguo написа Виж мнение
              То же самое, что жители Родопи от Болгарии.
              Не разбирам. Аз не знам някой от Родопите да е искал нещо по-различно от всеки друг гражданин на България. Че е беден регион - да, но нищо друго.
              Не ми отговори на въпроса. Нещо прекалено ли питах ?

              Comment


                Точно обратното, в повечето случаи близките въобще нямат участие или са били против сближаването на близкия си с терористични организации. За подстрекаване не знам откъде ти хрумна, но не са много хората, които ще подстрекават близките си да се самоубият. Не че няма и такива случаи, но те са крайни изключения. Съзнаваш ли какво извращение е това...?
                Заради скорошните случаи ми хрумна. Терорисите които взривиха маратона в Бостън, отвратителната им майка ги беше индокринирала и сега ги защитава по интервюта. Автобуса със студенти който джихадиската взриви в Русия преди няколко дни, е била изпратена от мъжа си. Много от терористките в театъра в Москва бяха жени на загинали чеченски бойци.
                Семейството ИМХО играе огромна роля в крайният ислямизъм. Три примера не са ли достатъчни, за да ми хрумне подобна мисъл?

                А и ти сам си противоречиш:
                Преди десетина години, в израелската армия беше приета практика, домът на терористи-самоубийци, или на техните роднини (ако са живеели при тях) да бъде разрушаван, а имуществото - конфискувано. Беше продиктувано в немалка степен от съображението, че терористичните организации обещават и дават финансово обезщетение в рамките на $10-50,000 на близките на загиналия - сериозен стимул за пропаднали младежи или бедни родители. След няколкостотин разрушени къщи и няколко години, Върховният съд на Израел се произнесе срещу практиката като неморална, противозаконна и неефективна. http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/4274977.stm
                Интересно, че Русия сега ще пробва същото.
                Явно че не съм първият на когото е минала такава мисъл.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Сун Дзъ написа Виж мнение
                  Не разбирам. Аз не знам някой от Родопите да е искал нещо по-различно от всеки друг гражданин на България. Че е беден регион - да, но нищо друго.
                  Не ми отговори на въпроса. Нещо прекалено ли питах ?
                  Я тоже тебя не понимаю. Все мои друзья кавказцы хотят тоже, что и остальные граждане России. (Жить, работать, растить детей, иметь хорошее здоровье и достаток).
                  Может ты хочешь знать, что хотят вахабиты от России?
                  http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    Да ви напомням ли, че раздела не е за такъв тип разговори? Тези седмици нямам свободно време, та не ми го губете излишно, ако е възможно.
                    Голъм, възможно ли е да не затъркваш всички мения а само филските/фобските? Все пак психологията на тероризма и скорошните войни които предизвика/беше повод за, ИМО си заслужава да се обсъдят. Както и мерките които се вземат, колкото и драконовски да са.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Eguo написа Виж мнение
                      Может ты хочешь знать, что хотят вахабиты от России?
                      Да за терористите питах - "вахабиты"-те.
                      Както казах руската версия от първа ръка (от теб) ми е интересна.

                      Comment


                        Gaden Gogi написа Виж мнение
                        Ти пък сега. за всеки "нормален" човек всяко мюсли по дефиниция е извращенец който бие жена си и се чука с офци (или камили)
                        Гоги, губиш ми времето, а дори не си забавен.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          В л.с.
                          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                          Comment


                            Eguo написа Виж мнение
                            Что знаешь ты в Болгарии о Кавказе, чего я не знаю в России?
                            Да да, руснаците сте бели и пушисти и затова на повечето места където сте стъпили ви мразят в червата и ви измислят прозвища от сорта на "кацап".
                            Иначе за Родопите- когато някой от там почне да гърми бомби насам-натам из скромната ни държава, тогава ме питай подобни неща.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Гоги, губиш ми времето, а дори не си забавен.
                              Къде съм казал че се опитвам да стм забавен?Отделно бих губил твоето време ако ти го бях писал на ЛЦ.някой някога беше писал че има функция "игнориране" във форума, активираш я и не четеш написаните от мене неща.

                              Comment


                                Gaden Gogi написа Виж мнение
                                Да да, руснаците сте бели и пушисти и затова на повечето места където сте стъпили ви мразят в червата и ви измислят прозвища от сорта на "кацап".
                                Иначе за Родопите- когато някой от там почне да гърми бомби насам-натам из скромната ни държава, тогава ме питай подобни неща.
                                Гоги, не совсем ясна твоя позиция.
                                Я несколько раз видел, что ты обвиняешь некоторых в "русофильстве". Сейчас ты опять пытаешся сказать противопоставлением, ако руснаците не бели и пушисти - руснаците черно и хлъзгави? Никто не заставляет тебя любить русских. Хочешь, люби азербайджанцев, если они для тебя более предпочтительны.
                                Вопрос в другом, про отношение к терроризму. Я например не в добрых отношениях с Динайн, но никогда даже не пытался обвинить Израйль в действиях против террористов. Очень рад за Израиль, и полностью одобряю его действия, хотя они часто бывают даже более решительны, чем у России.
                                Нельзя быть "и вашим и нашим" по некоторым позициям.
                                Лично я- против терроризма. Хоть в Америке, Хоть в Израле, хоть в Болгарии. Без всякого поиска оправдания для террористов.
                                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                                Comment

                                Working...
                                X