Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts







    Калашникът е изконен. Много колоритни снимки, но ми се струва че някои са бая нагласени.

    Фотограф Джимми Нельсон (Jimmy Nelson) путешествует по миру: от Чукотки до Папуа Новой Гвинеи, знакомится с представителями малых народов и делает фантастические фотозарисовки об их быте. Проект называется "Before they
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Интересно...



      От вчера се върти из интернетЯ това. Големият въпрос е - истина или не
      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

      Comment




        Изглежда е истина, друг е въпросът на каква цена ще е и колко хора ще се навият да рискуват с "творението". Може и да удари Африка в земята, доколкото си спомням имаше някакъв проект на Уницеф за $100-ов лаптоп за децата от Третия свят.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Всичко което се купува с европейски пари трябва да е произведено в ЕС. Така че могат да участват в търгове за закупуване на техника до които други производители няма да имат достъп.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Обесен иранец оживя в моргата:
            http://www.segabg.com/article.php?id=670231

            А подзаглавието на статията показва новото на грамотност на журналистите ни:
            Правосъдието не е единно каква трябва да е съдбата на престъпника
            Edit: Явно заглавието не идва от редактора на Сега а от информационната агенция и някой гениален преводач. Редактора смени подзаглавието с предложеното от мен.
            Last edited by Amazon; 17-10-2013, 20:18.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Брей, много интересен казус...

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                Брей, много интересен казус...
                Аз съм съгласен с мнението, че наказанието дефакто вече е изпълнено и документите са попълнени. Това че онзи е оживял, не значи че трябва да го душат втори път.
                Но пък показва колко варварски са наказанията в Иран. Явно крана вдига бавно стрелата и осъденият се души бавно без да му се чупи врата. За момиченцето е ясно, тя е по-лека и я оставиха да рита под крана. Но това е голям тежък мъж. Това значи че си инквизират всичките осъдени по този начин.
                Подозирам че е умишлено защото екзекуциите са публични и да се радват присъстващите отрепки. На екзекуцията на тинейджърката се бяха събрали огромен болюк кривоглави, грозни дебили по джапанки и снимаха с мобилни телефони (имаше снимка от екзекуцията някъде в нета).
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Поразтърсих се и ми попадна това:
                  Top 10 Amazing Execution Survival Stories
                  Ясно е, че не е първият подобен случай, и това се случва предимно при екзекуциите с бесене. Според гореописаните куриози, в почти всички такива случаи (неуспешна екзекуция) осъденият в крайна сметка е бил помилван. Има цитиран дори и друг случай с неуспешна екзекуция на жена в Иран, но чрез пребиване с камъни.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Да, и на мен ми се струва, че е нормално да бъде помилван в тоя случай. Някак не върви да го бесят втори път...

                    А за варварските наказания - трябва да отчитаме и културните различия все пак. Така са си свикнали хората

                    Comment


                      Панорама 1453
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Click image for larger version

Name:	i148489_image_135b2e15c01530c3ebee4b812f2e7ee7.jpg
Views:	1
Size:	181.5 КБ
ID:	537649
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          Любопитни истории/митове от разни военни конфликти.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Аз съм съгласен с мнението, че наказанието дефакто вече е изпълнено и документите са попълнени. Това че онзи е оживял, не значи че трябва да го душат втори път.
                            Но пък показва колко варварски са наказанията в Иран. Явно крана вдига бавно стрелата и осъденият се души бавно без да му се чупи врата. За момиченцето е ясно, тя е по-лека и я оставиха да рита под крана. Но това е голям тежък мъж. Това значи че си инквизират всичките осъдени по този начин.
                            Подозирам че е умишлено защото екзекуциите са публични и да се радват присъстващите отрепки. На екзекуцията на тинейджърката се бяха събрали огромен болюк кривоглави, грозни дебили по джапанки и снимаха с мобилни телефони (имаше снимка от екзекуцията някъде в нета).
                            ...Но слышу: Жив зараза. Тащите в медсанбат! Расстреливать два раза уставы не велят...
                            (В.Высоцкий)

                            Помилован. Каза министър на правосъдието на Иран .
                            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                            Comment


                              Помилован. Каза министър на правосъдието на Иран .
                              Но май ще е зеленчук, след 12 мин без кислород...
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Amazon написа Виж мнение
                                Но май ще е зеленчук, след 12 мин без кислород...
                                Да, возможно...(хотя сердце наверняка не переставало биться и кровь немного поступала в мозг) + вероятно травма позвоночника.
                                Но в любом случае - публика осталась довольна решением
                                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                                Comment

                                Working...
                                X