Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Браво, добра новина!
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Интересно, къде е крайната дестинация на този износ. Защото, не вярвам да е наистина в САЩ, Турция и Саудитска Арабия. Първите си имат родно производство, а другите две страни са въоръжени с американско оръжие. Но както знаем, всичко се продава, в бизнеса няма място за сантименталности и морал.

      Comment


        Mazzini написа Виж мнение
        Интересно, къде е крайната дестинация на този износ. Защото, не вярвам да е наистина в САЩ, Турция и Саудитска Арабия. Първите си имат родно производство, а другите две страни са въоръжени с американско оръжие. Но както знаем, всичко се продава, в бизнеса няма място за сантименталности и морал.
        Доколкото знам основните пазари са армиите на примерно Индия , Ирак и Авганистан, и гражданският пазар в САЩ.
        Но не се продават само АК. Има от бутикова електроника и летящи управляеми мишени до каквото се сетиш. До преди извесно време дори български разузнавателни БЛА отиваха в пакистанската(и май турската) армии, обаче май фирмата вече я няма.

        Ето например сайта на най-големият отличник в продажбите ВМЗ - Сопот: http://vmz.bg/
        Вижда се какво продават: артилерийски и реактивни снаряди както и ПЗРК. Все скъпи неща от които големите армии като индийската и турската се нуждаят.

        П.П: Хе, те си имали и собствен модел РПГ: DRTG-73: http://vmz.bg/%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%...c%d0%bf%d0%bb/

        Това сигурно е на база нещо руско, като произвежданияте от тях РПГ-22, обаче гранатата на нашето изглежда много различно.

        Ето родният модел:



        И ето руското:

        Last edited by Amazon; 26-05-2016, 20:32.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Американският снайперист - фалшив не само на кино

          Comment


            една страхотна фантастична книга на Бернар Вербер "Мравките"
            Чел съм я, наистина е страхотна.

            Доколкото си спомням, мозъкът е кралицата-майка - тя издава заповедите чрез "парченца" феромони, които са различни от тези на обикновените мравки. Т.е. командата се пренася физически от самия мравуняк до най-отдалечената точка, където трябва да се свърши нещо, от уста на ухо (или по-точно от антена на антена, мравките си предават информацията търкайки антените си) и понеже е различен вид, е "императивна". Докато мравките си предават една на друга по-обикновенни данни, както и "разузнавателни данни" обратно до майката, относно това, което се случва в радиуса на мравуняка (като "тук има храна", "тук има вражески мравуняк" и т.н.). По този начин цялото "мравище" действа като едно тяло с компютър в средата (заровен на скришно място). Доколко това е реално изследвано или е плод на фантазията на автора, не знам.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              pnp5q написа Виж мнение
              Кухулин, хрумна ми идея за обяснение - представи си ги като крайни автомати, управлявани не от електрически, а от химически импулси.
              То е ясно, че играе химията, но нещо алгоритмите не са ми ясни. С химически сигнали нито можеш да оптимизираш по този начин колектива от нула, нито пък има кой да го оптимизира централно. Според мен няма начин да не играе някакъв колективен модел, само че ако е инстинкт - как се е формирал в такива детайли? А ако не е инстинкт - как се съхранява, каква е тая колективна памет... Тук опираме до поста на Mazzini, само че нещо не намирам научните публикации, посочени в него.

              Comment


                По спомени го написах... Мисля че го бях чел в "8", но не съм сигурен .

                Comment


                  Списанието хубаво, но тоя Тошиюки Нагазаки с гъбките - проблем.

                  Comment


                    ValBo написа Виж мнение
                    Аз съм на мнение, че за разлика от насекомите, при човека масовостта води до намаляване на интелекта.
                    Абсолютно! Вчера търсейки съвсем различна информация попаднах (поне за мен) на най-голямата документирана масова психоза или пълна тъпотия в най-новата история на България .


                    Вечерта дори намерих свидетел присъствал на "събитието" , твърдеше ,че са били доста повече от 3000 чакащите "крисиянците" .

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      нито пък има кой да го оптимизира централно
                      Уточни "оптимизира", моля. Инак има кой да го управлява централно. Може би го и оптимизира, но не съм сигурна каква оптимизация очакваш в случая. Не съм срещала твърдения, че действията им са оптимални. Спрямо какво да са по-ефективни?
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        War, war never changes..

                        Comment


                          Кой оптимизира поведението на ято птици или пасаж риби? Защо да не работят механизми сходни с тези, които "оптимизират" строежа на телата ни? Т.е. ако има "централна памет", тя най-вероятно е изцяло "инстинктивна".

                          Comment


                            pnp5q написа Виж мнение
                            Уточни "оптимизира", моля. Инак има кой да го управлява централно.
                            Имам предвид конкретния пример с червея, дет го влачат в четири редички, а другите бутат. Ти можеш ли да предложиш по-ефективна схема от механична гледна точка? Според мен тази е оптимална.

                            gollum написа Виж мнение
                            Кой оптимизира поведението на ято птици или пасаж риби? Защо да не работят механизми сходни с тези, които "оптимизират" строежа на телата ни? Т.е. ако има "централна памет", тя най-вероятно е изцяло "инстинктивна".
                            Ако е инстинкт, нямам никакви въпроси (освен по сложността на възникването му). Но се съмнявам, че ако хванеш група мравки, винаги ще го влачат по този начин. Поне аз не съм виждал да влачат друго нещо така, но може и да не съм гледал достатъчно.

                            Comment


                              Мравките листорези, отглеждат гъби, за които правят предварителен композ от листа. Ако го приложим към маймуните, направо ще ги обявим за разумни.
                              Има много неща за които можем само да правим теории все още. Кой е разумен, кой не... Да няма - "Сбогом и благодарим за рибките!" :-)
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment


                                Нищо чудно

                                Comment

                                Working...
                                X