Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Тия пичове действат здраво, сериозно са се захванали за изкупват греховете на човечеството
    А всъщност се оказа, че тия са други пичове - наши, рудоземски



    RSDR - Rudozem Street Dog Rescue Rudozem Street Dog Rescue (RSDR) is a non profit foundation based in Rudozem, Bulgaria which was founded and still ran by Diane and Tony Rowles and their family. After moving from the UK in 2007, they quickly realised the plight of the street dogs in Rudozem and


    ПП Предните са индийци: http://animalaidunlimited.org/, просто кучетата си приличат

    Comment


      Gaden Gogi написа Виж мнение
      ...впрочем защо са се хванали за месото а не за алкохола и тютюна?
      Четейки по диагонал, стигнах до "В свят от вегани, които не консумират животински продукти, в това число яйца и мляко, годишно ще умират 8,1 милиона души по-малко" и се отказах. Глупости на търкалета.
      В интерес на истината обаче животновъдството е сериозен замърсител и откъм парникови газове (метан), и откъм органични отпадъци. Доколкото съм чувал, свинските изпражнения не стават за тор - като може и да бъркам, разбира се.
      Отделно четох мнения, че "профилактичното" даване на антибиотици на промишлено отглежданите животни е довело до развитие на устойчиви срещу тях бактерии, влияещи и върху хората. Отново без да съм навлизал в подробности, може да съм се объркал и да става дума само за "животински" бактерии.
      А пък уловът на риба е на път в обозримо бъдеще да стане невъзможен индустриално поради липсата на риба.
      Така че не е като да няма проблеми заради яденето на МНОГО месо от хората. Но да пропагандираш веганство е меко казано, несериозно.

      Comment


        Някои предпочитат безтегловност
        Кой ли я е пипал?
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          bsb написа Виж мнение
          Четейки по диагонал, стигнах до "В свят от вегани, които не консумират животински продукти, в това число яйца и мляко, годишно ще умират 8,1 милиона души по-малко" и се отказах. Глупости на търкалета.
          В интерес на истината обаче животновъдството е сериозен замърсител и откъм парникови газове (метан), и откъм органични отпадъци. Доколкото съм чувал, свинските изпражнения не стават за тор - като може и да бъркам, разбира се.
          Отделно четох мнения, че "профилактичното" даване на антибиотици на промишлено отглежданите животни е довело до развитие на устойчиви срещу тях бактерии, влияещи и върху хората. Отново без да съм навлизал в подробности, може да съм се объркал и да става дума само за "животински" бактерии.
          А пък уловът на риба е на път в обозримо бъдеще да стане невъзможен индустриално поради липсата на риба.
          Така че не е като да няма проблеми заради яденето на МНОГО месо от хората. Но да пропагандираш веганство е меко казано, несериозно.
          Малко офтопик:
          Тора от свинефермите си става. Проблема е че тора трябва да угние, което изисква време и отделя метан. Но можем да ги използваме за производство на метан нали?

          Comment


            А от метана мисля че лесно се произвежда водород.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              А от метана мисля че лесно се произвежда водород.
              Да но и като метан си е полезен.

              Comment


                Angelmr написа Виж мнение
                Да но и като метан си е полезен.
                От казаното до сега излиза, че концепцията да се произвежда царевица за етанол е напълно погрешна.
                По-правилно е да се отглежда добитък за месо и мляко, а от станичния продукт (фекалиите) да се произвежда метан и тор.
                Звучи много по-целесъобразно икономически, пък и води към безотпаден производствен цикъл.
                "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                Comment


                  Изчезнал Безследно написа Виж мнение
                  От казаното до сега излиза, че концепцията да се произвежда царевица за етанол е напълно погрешна.
                  По-правилно е да се отглежда добитък за месо и мляко, а от станичния продукт (фекалиите) да се произвежда метан и тор.
                  Звучи много по-целесъобразно икономически, пък и води към безотпаден производствен цикъл.
                  Че то за това се говори от десетилетия, някъде и се прилага. Но нещо не много масово, евтиния природен газ прави идеята нерентабилна. Иначе в Пловдив още през 80-те бяха захванали да правят метанови реактори, които да преработват отпадъците на града, но след един инцидент спряха проекта, а след това в условията на пазар, нямаше кой да го рестартира. Но постепенно ще става все по-масово приложението на технологията.

                  Comment


                    Напишете в гогол biogas\z\

                    Това най-ме кефи...
                    Извинете за правописа, но толкова мога...
                    Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
                    Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!

                    Comment


                      Кървава касапница отпреди 3250 години в Северна Европа, озадачава учените с мащабите си
                      Бойно поле отпреди 3250 години на територията на съвременна Германия разкрива пред археолозите останки от загинали воини, дървени бойни бухалки, върхове от копия, кремъчни и бронзови върхове от стрели и бронзови мечове и ножове. Ужасът на сцената е застинал във времето, “консервиран” в торфните отлагания. Учените са изненадани от мащабното сражение. До този момент никъде другаде в Северна Европа не са откривани следи от толкова голяма битка, а се смяташе, че сражения с такива мащаби са се водели в далеч по-късни времена.

                      Поради това, както и заради липсващи каквито и да е писмени източници, никой не знае кои са били воините, срещнали се в битка край бреговете на река Толензе в северната част на днешна Германия, близо до крайбрежието на Балтийско море.
                      Бойно поле отпреди 3250 години на територията на съвременна Германия разкрива пред археолозите останки от загинали воини, дървени бойни бу...


                      Слагам това тук, понеже в "Античност" няма обща тема.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        http://historynakratko.blogspot.bg/2016/03/3250.html

                        Слагам това тук, понеже в "Античност" няма обща тема.
                        http://forum.boinaslava.net/showthre...l=1#post403399 имаме вече тема.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Dinain написа Виж мнение
                          http://historynakratko.blogspot.bg/2016/03/3250.html

                          Слагам това тук, понеже в "Античност" няма обща тема.
                          Дилбо отвори тема преди няколко дни. Може да пуснеш линка и там, защото твоя е хубав превод на бъларски: http://forum.boinaslava.net/showthre...ht=#post403410

                          П.П: Торн ме изпревари.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Имаше някакви данни за оживена търговия в посока север-юг, като една от стоките със сигурност е била кехлибар. Обаче както беше указано - данните са ужасно малко, почти никакви. Явно все пак в този доисторически период е имало голямо движение и развитие, от което нищо почти не е оцеляло.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              messire Woland написа Виж мнение
                              Имаше някакви данни за оживена търговия в посока север-юг, като една от стоките със сигурност е била кехлибар. Обаче както беше указано - данните са ужасно малко, почти никакви. Явно все пак в този доисторически период е имало голямо движение и развитие, от което нищо почти не е оцеляло.
                              Нещо явно е оцеляло. Има запазен викингски мечове ковани от източна стомана. С качество и консистентност на съвременна сплав. Викингите никога не са имали тази технология. Също има намерени мумифицирани от пясъка на пустинята, в гробове от праисторическо време, хора и цели семейства с типични северняшки черти. Вярно че това е чак желязната епоха, но може пък движението никога да не е замирало напълно?
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Протокелтите са се развихрили на брега на реката, какво толкова. И те са хора

                                Comment

                                Working...
                                X