Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Добре, а когато вали как ще караш с костюм, било то и с дъждобран.
    Идея си нямам, аз съм фен съм на електрическите коли. Колелото е за спорт и каране на подходящи места. Не е да се бута между трафика и да се създават предпоставки за катастрофа.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Това беше към Гоги основно

      Иначе и към електричките бях силно скептично настроен, обаче наскоро имах пряк допир до Tesla model S и много бързо взех да си променям мнението.
      Но това е за другата тема
      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

      Comment


        Ultramarine написа Виж мнение
        Единственият работещ вариант който виждам бeз използване на автомобил е да си държа костюмите в офиса и да ги давам на фирма да ги пере в края на седмицата след което да ги доставя обратно.
        Отиваш в понеделник с кола, оставяш дрешките, след това няколко дни с колело...теоретично. Аз лично 2-3 пъти в седмицата хидя с колело и гледам да е когато има работа по центъра че тамс кола д аобиаклям е гадно

        Comment


          Gaden Gogi написа Виж мнение
          Това аз не бих го пуснал по велоалея, то реално си е скутер и няма място там, да си пъпли по улицата!!!!
          Точно това е проблема, за велоалея с пешеходци е прекалено бърз, а за улицата прекалено бавен (при нашите тесни и натоварени улици).
          Между другото в Холандия скутерите се карат по велоалеите, не по улиците. Явно са решили че скоростта която развиват е по-скоро за велоалея. А електровелосипедите се движат най-често с 30, макар че някои по-мощни могат да развият и около 50 при оптимални условия.

          Comment


            Angelmr написа Виж мнение
            Точно това е проблема, за велоалея с пешеходци е прекалено бърз.
            Бърз друг път И все пак нещото е с мотор, да си се движи по шосето....

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              Аз по-скоро искам да забранят бензиновите и дизеловите автомобили и да разрешават само електрически. Да забранят изобщо автомобилите в целият център на София ще е безумие. Трябва да се зареждат магазините. Там са посолствата и държавната администрация. Неизброимо количество бизнеси и т.н.
              Amazon, не става въпрос въобще да се забранят автомобилите в целия център. В статията, която постнах (и от която започна цялото обсъждане) изрично се споменава, че забраната е само за лични автомобили. Градският транспорт и бусовете, които зареждат магазините, ще продължават да имат право да преминават през центъра. Та и моя въпрос беше дали тук народа ще е недоволен ако се забрани на лични автомобили да влизат на центъра?

              Иначе и аз не виждам проблем в това да се разрешава поне на електрическите коли да се движат в централния район.

              Comment


                Аз мога да споделя мой си опит - вече осем или девет години си ходя с велосипед на работа, грубо казано, около седем месеца годишно (хич не си падам по времето, когато трябва да се връщам по тъмно, та затова тези месеци в годината ходя с метро). Има си склонове за изкачване по пътя, но пък, како писа и Гоги, ако караш кротичко, няма и какво чак толкова да се изпотиш. За дъжд - нещата се решават с непромокаемо яке за велосипед (има най-различни вариации на темата, всичките са много малки и леки, освен това имат и отвори а вентилация, та няма проблем с допълнително загряване). Но пък аз имам късмета маршрута ми почти изцяло да минава през паркове (другият ми късмет е, че не се налага да нося костюм в офиса - професията ми не го изисква ).
                Що се отнася до София, реално центърът й хич не е голям и почти навсякъде можеш да стигнеш по-бързо пеш или с велосипед, отколкото с автомобил (особено с тесните улици и задръстванията). А ако е по-далеч, метрото предлага доста добра възможност за стигане бързо. По-скоро ако има проблем, това е, че все още няма достатъчно велоалеи, а част от тези, които са изградени са си доста условни и няма кой знае колко удобни места, където можеш да си оставиш велосипеда (и да се надяваш след това да го завариш). Автомобилите сигурно са по-удобни за лошото време, но аз поне не срещам някакви особени проблеми с него (с велосипеда), но пък са свързани и с бая други проблеми и разходи (предполагам основният проблем е с паркирането в центъра).

                Гиго написа
                Та и моя въпрос беше дали тук народа ще е недоволен ако се забрани на лични автомобили да влизат на центъра?
                Аз бих подкрепил идеята с две ръце, но подозирам, че ще съм част от мъничко малцинство. Повечето хора държат на автомобилите си и ще реагират зле на подобно нещо. Да не говорим пък за по-влиятелните от тях.

                Comment




                  Че и са агресивни, газят пешеходците...
                  Иначе, не знам какво се чудите толкова. Когато е лошо времето за колело, ходиш с градски транспорт... или си купуваш кола като нормален човек, де.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    От три години ходя на работа с колело в промеждутъка от април до октомври и категорично се придвижвам по-бързо, отколкото с автомобил. С велосипед пътят ми е 12-13 мин, а с автомобил 20-25. През зимата пък ставам малко по-рано и ходя пеша – точно 40 мин. Е, когато вземат да се изливат потоци от небето, хващам метрото, но за това малко разстояние не съкращавам много – с метрото ми е около 20 мин пътя (естествено тук влиза времето за придвижване от и до метро станциите).

                    Та всичко зависи от разстоянието и местоработата. В моя случай от 3,5 километра колелото е идеалния вариант, защото работя в центъра на София и велосипедът е единствения ми логичен избор за придвижване. С автомобил си е на право мъка да вися по задръстванията и после да търся място за паркиране, а пък в метрото сутрин е толкова претъпкано, че започва да ми се обажда клаустрофобията Естествено за по дълги разстояния, сметката и изборът на превозно средство би изглеждал друг...

                    Покрай перипетиите ми с колоезденето бях писал един текст преди време, ама ще го пусна в „майтапи”, че не му е тук мястото
                    http://mamkamu.blog.bg/
                    http://gledam.blogspot.bg/

                    Comment


                      Моят опит е сходен, но аз живея в центъра, а пътувам навън (не че има значение - пътува се в двете посоки; но пък нямам автомобил, т.е. не мога да сравня кое е по-удобно), може би има малка разлика в дължината на разстоянието. И при мен периода е някъде март-април до октомври-ноември (зависи от времето през годината). Т.е. напълно си е възможно и удобно и сега, а ако инфраструктурата се развие още, ще е и по-удобно.

                      Comment


                        Айде стига за колела. Пускам нещо военно и историческо.



                        Горните не са неочаквани, по-интересна е втората снимка.



                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Аз живея в Хаджито, а работата ми е в горния край на Симеоновско шосе - 10 км с колело, 12 км с кола ... вече 6 години джиткам когато е добро времето с колелото и съм бил свидетел на какво ли не и като водач на кола и като колоездач. Всеки човек си е сам за себе си, не може слагаме цялата дадена група под един знаменател. Едно само ще добавя - когато преди 6 години си взех колелото жена ми ме буквално ЗАДЪЛЖИ да си купя каска и жилетка, и аз нямаше как да не посетя вело-магазина. Гледам я една такава стериопорена и нещо не и хващам вяра... Питам продавача - Е, има ли полза от тази каска или е само за лично успокоение? Той ми отвърна: Момче недай си Боже да ти се наложи да я "ползваш" ще има голяма разлика дали си бил с нея или без нея! И беше много прав...

                          Comment


                            Хатори Ханзо написа Виж мнение
                            Едно само ще добавя - когато преди 6 години си взех колелото жена ми ме буквално ЗАДЪЛЖИ да си купя каска и жилетка, и аз нямаше как да не посетя вело-магазина. Гледам я една такава стериопорена и нещо не и хващам вяра... Питам продавача - Е, има ли полза от тази каска или е само за лично успокоение? Той ми отвърна: Момче недай си Боже да ти се наложи да я "ползваш" ще има голяма разлика дали си бил с нея или без нея! И беше много прав...
                            За съжаление повечето не ползват каски, къде от гъзария къде от скръндзълък...но то си е за тях, в крайна сметка ако нямат нищо ценно в черепите. Иначе и мене много ме дразнят всякакви кретени без каски, без мигалки и с еносят като черни сянки в ноща...а ако нещо стане ще го лежиш като за човек.

                            Comment


                              Хатори Ханзо написа Виж мнение
                              а работата ми е в горния край на Симеоновско шосе
                              Миналата година там над Макси засякох една девойка, след работно време се набираше нагоре, костюмс поличка, чорапогащник и токчета, блондинка без каска....в доста добра форма но не можах да зазяпм повече защото жената беше до мене

                              Comment


                                Click image for larger version

Name:	060315_48.jpg
Views:	1
Size:	103.4 КБ
ID:	548554
                                Хора без работа, интересно с скакво задвижващо колело са го скалъпили това.

                                Comment

                                Working...
                                X