Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това не се сетих къде да го пусна, затова го давам тук. Голямата базилика в Плиска снимана с дрон

    Drone view of The Great Basilica of Pliska, which has been described as the mother of all Bulgarian churches, will be reconstructed and restored. The Great B...

    Comment


      Десетки страни подкрепят ограничаване на правото на вето в Съвета за сигурност
      Десетки страни се подписаха по предложение на Франция петте постоянни членки на Съвета за сигурност на ООН да не могат да упражняват правото си на вето при случаи на геноцид и брутални случаи на нарушаване на човешките права, предаде "Ройтерс".

      75 държави от Азия, Африка, Европа и Латинска Америка са одобрили предложението. От Париж съобщиха, че очакват още страни да се присъединят. Държавите, които членуват в ООН, са 193.

      "Надяваме се, че повече нации ще се обвържат с предложението, така че да нямаме повече ситуации като тази в Сирия, където се извършват масови убийства и Съветът за сигурност е парализиран от ветото", обясни френският външен министър Лоран Фабиюс. Той допълни, че Франция – една от петте постоянни членки на Съвета, вече е обещала да не използва това свое право. Нито една от останалите страни, постоянни членки – Русия, САЩ, Великобритания и Китай – не са се подписали под френското предложение.
      75 държави от Азия, Африка, Европа и Латинска Америка са се подписали под инициатива на Франция за ограничаване на правото на вето в случаи на геноцид и масови кръвопролития.


      Това е интересно. Но дали може да стане?
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Предполагам и на вас попадат такива подборки - тази ми се стори така, по-любопитна: мисли от игри.
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          http://www.dnevnik.bg/sviat/2015/10/...to_na/?ref=rss

          Това е интересно. Но дали може да стане?
          Няма как да се получи. Това би пропукало статуса на ООН като напълно беззъба и безполезна организация. Как си представяш Англия, Русия и САЩ да се откажат от толкова власт и да я делегират на ООН? За Китай честно казано не знам, обаче силно се съмнявам.
          Не знам какви са мотивите на Франция, но шапка им свалям за инциативата, нищо че е обречена.

          pnp5q написа Виж мнение
          Предполагам и на вас попадат такива подборки - тази ми се стори така, по-любопитна: мисли от игри.
          Готино. То гейм индустрията добива все повече влияние. Мернах онзи ден че по богатият свят на Witcher 3 книга са направили (няма общо с оригиналните произведения на Анджей Сапковски).
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Карта на свързаните към интернет устройства по света. Нашият регион тука не изглежда зле.

            Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

            Comment


              Eто един добър клип, целия канал се занимава с историята на първата световна, в този епизод става въпрос за България
              Thank you Plamen Ganev for helping with the research for this episode!Bulgaria joined the ranks of the Central Powers in World War 1 in October 1915 and shor...

              Comment


                Ако намериш карта на това каква е скоростта на интернета ще видиш ние как ще светнем, а разни развити държави ще позагаснат.

                Comment


                  miau написа Виж мнение
                  Ако намериш карта на това каква е скоростта на интернета ще видиш ние как ще светнем, а разни развити държави ще позагаснат.
                  Зависи какво ще мериш. Международният достъп, или достъпа към локални сървъри. При международния се съмнявам да има някакви големи разлики. При локалния с този нов оптичен кабел дето минава на осмица през страната, няма кой да бие България
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Зависи какво ще мериш. Международният достъп, или достъпа към локални сървъри. При международния се съмнявам да има някакви големи разлики. При локалния с този нов оптичен кабел дето минава на осмица през страната, няма кой да бие България
                    И при международния достъп сме добре. 1мбс е нещо(като минимум) което май всеки интернет доставчик предлага. Иначе при локалните сървъри летим.

                    Comment


                      Първо ИЛИ в Австралия!
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Скайнет е все по-близо.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Thorn написа Виж мнение
                          Скайнет е все по-близо.
                          Само в смисъла на пощурял софтуер (неочаквани бъгове), като оня кар, дето премаза работник в Германия преди месеци. Но предвид това по-скоро отиваме на варианта главата на професор Доуел, ама не на маса, а на mech - пИрфектно, мен ако питаш!
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Luger
                            War, war never changes..

                            Comment




                              Comment


                                Това наистина е потресаваща история.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X