Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    War, war never changes..

    Comment


      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        ПСВ като кръчмарски бой
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          War, war never changes..

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Ох, котьо...С такива учителки приказките за упадъка в българското образование стават направо излишни
            A strong toun Rodez hit is,
            The Castell is strong and fair I wis...


            блог за средновековна балканска история

            Comment


              Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
              Ох, котьо...С такива учителки приказките за упадъка в българското образование стават направо излишни
              Айде сега, все едно в друга държава си учил. За учители, еле пък начални се влиза с най-нисък бал,като резултата там обикновенно са разни фльорци, и само по случайност повечето фльорци са симпатични.

              Comment


                През 1902 година това е било забавна фантасмагория.
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Фаувето изгореха
                  Съществуването на "Фолксваген" е застрашено заради скандала с вредните емисии

                  Скандалът с дизеловите двигатели на VW e основна тема в германските медии. Регулаторните органи в САЩ наредиха на немския автомобилен гигант "Фолксваген" да изтегли от пазара половин милион коли заради устройство, което прикрива истинските нива на вредните емисии, предаде Би Би Си. Мярката засяга модели, произведени в периода 2009-2014 г.
                  Става въпрос за софтуер, който позволява на автомобилите да преминат лабораторните тестове, дори когато те отделят вредни емисии 40 пъти над допустимия стандарт.
                  Чудя се, ако всичко това е вярно, колко точно луди са били директорите на WV, за да си мислят че няма да ги хванат?
                  Last edited by Amazon; 22-09-2015, 20:10.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    VW винаги по инстинкт са ми били противни, сега знам защо.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      VW uber alles!!!

                      По-страшен от рекол-а (Тойота през последните години е реколнала сигурно към 30 млн. автомобила за различни дефекти) е спадът на акциите, но ще го преживеят. Всичките автопроизводители имат история с подобни скандали, всъщност VW е последен да се присъедини към серията: http://www.cbc.ca/news/business/volk...akes-1.3237636

                      "Rather than promptly disclosing and correcting safety issues ... Toyota made misleading public statements to consumers and gave inaccurate facts to members of Congress," U.S. Attorney General Eric Holder said in March 2014.


                      ....

                      Умира ли професията на водещия на новините?
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Хайде сега, има доста голяма разлика между укриването на дефекти (което е редовна практика) и това фабрично да настроиш компютъра на двигателя да лъже на държавните тестове. При това става дума за емисии надвишаващи нормите не с някакви проценти, а с много пъти.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Официално от VW твърдят, че е бъг. Може и да си признаят някога, след десет години и редица дела, но се съмнявам - обикновенно сключват някаква сделка с властите много преди това.
                          Не виждам чак такава разлика - принципът е един и същ: криеш, лъжеш или отричаш някакви данни, за да продаваш повече коли. Дори да знаеш предварително, че са грешни. Примерно Киа като лъжеха масово за разхода на гориво по брошурите, и не само те разбира се. Класическият пример е още от 70-те с Форд Пинто и пожароопасния резервоар - знаели са за това още преди да се пусне колата на пазара, но са решили да го оставят така. Във всичките случаи производителят знае, че има някакъв проблем, но ще струва прекалено скъпо да се отстрани и вместо това решават да го замажат.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Dinain написа Виж мнение
                            ...
                            Ще ходиш ли на жалейката в Перник с другите фолцвагенисти

                            Imperial написа Виж мнение
                            VW винаги по инстинкт са ми били противни, сега знам защо.
                            На мен са ми били по-скоро скучни. Обаче това което пишеш е основният проблем. Такъв гаф май никога не е имало в автомобилната индустрия. Лесно доказуемо зловредно действие бъркащо в джоба на потребителите, правителствата, конкуренцията. Такъв голям концерн ще преживее глобите, заводите няма да ги затворят. Обаче ИМО ще инкасира безпрецедентна загуба на престиж. Дори Сони чак така не са се окаквали. А веднъж стане ли една марка противна на потребителите...
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              VW uber alles!!!

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                Може и да си признаят някога, след десет години и редица дела, но се съмнявам - обикновенно сключват някаква сделка с властите много преди това.
                                Днес, по новините на БТВ, за малко мернах някакво официално изказване на човек от VW, в което се извиняваше и си признаваше, че умишлено за манипулирали каквото та са манипулирали. Може и да не съм дочул правилно, ама си признаха. Сега какво ги очаква като глоби тепърва предстои.

                                Comment

                                Working...
                                X