Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Well, it's classified
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      Симпатяга
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Eguo написа Виж мнение
        2. говорили по- русски, но не с кавказским или московским акцентом - у Белоруссов (и у Сибиряков) русский язык "классический".
        Може ли такова нещо да се определи със сигурност? Приятели руснаци са ми казвали, че в Русия акценти трудно се определяли, освен някой специфични думи. Не било като в България, или Англия където две области буквално все едно говорят различно наречие. Разбира се изключвам кавказкият акцент, защото той е ясно разпознаваем. На мен са ми казвали, че също нямам акцент, освен че понякога съм бъркал ударенията(и по-рядко падежите, но все пак аз съм си чист българин учил руски като хоби). Сега от теб с изненада научавам, че може да се различи сибиряк с московчанин на база акцента.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Може ли такова нещо да се определи със сигурност? Приятели руснаци са ми казвали, че в Русия акценти трудно се определяли,
          незнаю... Это зависит от профессионализма. Более 10 лет основная моя работа разговаривать со всеми регионами России. Каждый день.
          Для меня определяется не очень сложно.
          Вологда ("о"кают), Ростов-на-Дону ("хэ"кают), Краснодар("хэ" кают), Кавказ ("скрипят", "э"кают, смягчают некоторые буквы). нац. Поволжские республики ("о"кают и употребляют слова не по назначению), Якутия ("о" кают), Татарстан (говорят правильно, но ударения в предложениях другие) и пр.

          Практически нет акцента в Русски регионах за Уралом. Это связано с тем, что там население сформировано из других районов России. И получается "среднее арифметическое"
          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment


            Чавизъм след Чавес
            Венецуела избухна, но поне засега протестите не застрашават президента Николас Мадуро

            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Китове и делфини си правят състезание:



              Вече си имаме не само лятна и зимна олимпиада, но и океанска
              Last edited by Amazon; 05-03-2014, 03:04.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment




                27 Science Fictions That Became Science Facts In 2012


                Някои неща са плашещи.


                Постът на Амазон ме подсети за това:

                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Северна Америка се движи стабилно в посока на енергонезависимост.

                  The new U.S. oil boom will affect everything from prices at the pump to how the U.S. deals with Russia.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Chinese officials debate why China can’t make a soap opera as good as South Korea’s

                    BEIJING — There is no shortage of problems facing China these days: a terrorist attack that recently left 33 people dead and 143 injured, corruption in government, a worrisome slowdown in economic growth.

                    So when the country’s two highest governing bodies met in Beijing this week, what was the burning issue on the delegates’ lips? A South Korean soap opera that has taken the country by storm.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      3D на обикновен екран
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Между другото въпроса никак не е маловажен. Ако ти остане време виж този филм (има го в нетфликса): http://www.imdb.com/title/tt0403950/
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Излиза Правец-64М
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Световният дълг достигна рекордните 100 трилиона долара
                            "Задълженията отбелязват сериозен ръст след фалита на банката "Леман брадърс" през 2008 г.

                            Централата на Банката за международни разплащания в швейцарския град Базел. Проучване на банката показа, че от средата на 2007 г. до средата на 2013 г. дълговете на правителствата и частните организации са се увеличили с 30 трилиона долара - от 70 трилиона на 100 трилиона долара,
                            Размерът на световния дълг се е повишил с повече от 40 на сто и надхвърля 100 трилиона долара от началото на финансовата криза насам, сочат данни на Банката за международни разплащания, цитирани от агенция "Блумбърг". Това се дължи на мерките, които правителствата предприемат, за да изведат икономиките на страните си от рецесията, както и на факта, че компаниите се възползваха от рекордно ниските лихвени нива. За сравнение, световният БВП през 2013 г. е възлизал на 87.18 трилиона долара.

                            От средата на 2007 г. до средата на 2013 г. задълженията на правителствата и частните организации са се увеличили с 30 трилиона долара - от 70 трилиона до 100 трилиона долара. Този скок е придружен със спад в стойността на капитализацията на компаниите с 3.86 трилиона долара до 53.8 трилиона долара според данни на Банката за международни разплащания, която е базирана в швейцарския град Базел. Основни емитенти на облигации са били държавни институции, показват данни, разпространени от институцията. "Заради значителното увеличаване на държавните разходи в последните години правителствата (включително централните, щатските и местните власти) са най-големите емитенти на дълг", обясняват анализаторът Бранимир Груич и икономистът Андреас Шримф от Банката за международни разплащания. Например емитираните държавни дългови инструменти от САЩ са нараснали от 4.5 трилиона до 12 трилиона долара в периода между 2007 и 2013 г. За този период продадените дългови инструменти на частни компании в глобален мащаб надхвърлят 21 трилиона долара. "

                            The global debt clock
                            Интерактивна карта с всички страни, за които има данни.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              "Тази година полупроводници, догодина - цели!" (с)
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                War, war never changes..

                                Comment

                                Working...
                                X