Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    jordani_vt написа Виж мнение
    Няма как регулациите да увеличават риска,
    Само докато са в разумни граници. А иначе има и още как. Тоталитарните режими на ХХ век са пример за крайни регулации, но това "снижаване на риска" неизменно е водело единствено до прогресивно обедняване, т.е. до възможно най-големият риск от кризи.

    Ако продължим аналогията с огъня, то именно тотална забрана да се ползва огън с цел да се предотвратят пожари, ще нанесе възможно най-големите поражения, защото напълно ще унищожи ползите от употребата на огън, които са неизмеримо по-големи от съсипиите, нанасяни от пожарите. Можем да се помъчим да ограничим възникването на пожари с въвеждане на противопожарни правила и контрол по тяхното спазване, но ако прехвърлим разумната граница на ограниченията, ще увеличаваме вредите, вместо да увеличаваме ползите.
    Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

    Comment


      pnp5q написа Виж мнение
      Тъй, тъй, някои болести поизчезнаха и се зачуха едни врясканици против ваксините. Но няма да отменяме биологията сега, нали?
      Всъщност сериозните медицински изследвания отделят голямо внимание именно на вредата от ваксините. Там ситуацията е точно калкулиран риск. Ако те интересува, ще ти изровя една статия (не вестникарска а от реферирано издание) коментираща именно риска от грипните ваксини. Крайния извод е, че ако не спадаш към рискова група, ваксинирането срещу грип в дългосрочен план е много по-вероятно да доведе до негативни последици (автоимунни заболявания, рак) от колкото разболяването от обикновен грип.

      Comment


        Angelmr написа Виж мнение
        риска от грипните ваксини
        А по каква логика проблемите на борбата с най-бързо мутиращия вирус - да не кажа единствен по рода си в това отношение, станаха дотам ОБЩО-валидни, че да говорим смело за "вредата от ваксините" въобще? Извинявай, но въпросът ми е риторичен; така само - за протокола.
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          pnp5q написа Виж мнение
          А по каква логика проблемите на борбата с най-бързо мутиращия вирус - да не кажа единствен по рода си в това отношение, станаха дотам ОБЩО-валидни, че да говорим смело за "вредата от ваксините" въобще? Извинявай, но въпросът ми е риторичен; така само - за протокола.
          Ами защото грипната ваксина не само че спада към множеството на ваксините, но е и най-рекламираната по телевизиите ваксина. Наглостта стига до там, че чрез новините тия дни журналистите се опитват да ни вменят вина, че само два процента от Българите сме се били ваксинирали срещу грип...
          А аз не демонизирам ваксините въобще. Но да твърдиш че нямало вреда е в най-добрия случай наивизъм. Вреда има много голяма. Просто при някои ваксини ползата за обществото надхвърля многократно вредата за индивида.
          ПС. Ти медик ли си? Ако е така, ще те затрудни ли да навлезеш в малко подробности по въпроса за оценката на риска от ваксините?

          Comment


            Доколкото схващам, рисковете са конкретни, докато ползата е обща, както пише и Angelmr (за няколко души на 1 000/10 000/100 000 ефектите могат да са много неприятни, за малко повече - средно неприятни, но за основната маса ваксинирани ще са по-скоро положителни: т.е. става въпрос за сметка (за цялото), между цената/стойността на вредата за малкия брой хора (обикновено доста под 1%, доколкото съм чел), спрямо стойността от ползата, че по-големия брой (99%) няма да се разболеят от съответната болест или ще я изкарат много по-леко). Т.е. заменя се конкретен риск, за цялостен ефект (благо). ясно е, че от индивидуална гледна точка за този, който получава лошите странични ефекти (а те могат да бъдат и много лоши) тази сметка няма никакъв смисъл, но за обществото/държавата има определен смисъл, защото те не работят с индивидуалната съдба/живот, а със съвкупността (обществото).
            Но това наистина е тясно специализиран въпрос, който има смисъл да се обсъжда в някакъв специализиран (медицински/фармацевтичен форум), нали? Така или иначе, това цялото (както винаги) върви както като смислен научен дебат, така и като икономическо-рекламен, така и в рамките на "зелените" дискурси, но се съмнявам, че на някое ниво освен първото има смисъл да се разглежда цялата работа.

            Comment


              Angelmr написа Виж мнение
              Вреда има много голяма.
              Каква - детайли?
              Не съм медик. Доколкото знам, компютърните анти-вируси оползотворяват механизма на работа на ваксините - организма "натрупва" база данни с "подписи" (специфични белтъчни поредици) на гадовете, които са го атакували. Ваксината представлява изкуствено внасяне на такъв "подпис" за сведение. Първите ваксини са били от недобити бацили - което е ясно защо е рисковано; на това отгоре са ги развъждали върху живи яйца - които, знаеш от бита, много бързо се развалят и при непродължително забравяне извън хладилника. Сегашните са докарани доколкото е възможно да са от утрепани гадове и даже - от достатъчно наподобяващи подписа на гада химии; и основата не е от яйце. Най-непредвидимият - и страшно рисков, за съжаление - момент си остава, че при поставянето организма трябва да е ЗДРАВ. А това понякога е страшно трудно да се прецени, особено при малки деца.
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                Някъде съм забутал статията а в базите с информация които ползвам не намерих друга отнасяща се към дългосрочните странични ефекти от ваксинациите. Повечето автори изследват единствено намаляването на заболеваемостта от целевото заболяване и нищо друго. Проблемите с ваксините са много и не са свързани толкова с основното заболяване. Не съм експерт в областта, така че не твърдя че съм изчерпателен. Но основните проблеми са свързани с огромната сложност на биохимичните процеси. Сложността на системите е с порядъци по-голяма от тази на програмния код и ефекта не е точно същия както с антивирусните програми. В миналото хората са си мислили точно като теб. Ваксините били просто научаване на организма че едикоя си белтъчна структура е опасна и срещу нея трябва да се изгради имунна защита. Не знам защо това не е точно така и какво се обърква, но в действителност в последните десетилетия се наблюдава истински бум на автоимунните заболявания. Проблема е че организма започва да бърка кое е заплаха и кое е част от неговия собствен метаболизъм. Именно тук са свързани по някакъв начин ваксините, но не знам точно как. В статията която се оказа че съм загубил се цитира сериозна корелация между ваксинирането против грип и развитието на автоимунни заболявания в последствие. Но не си спомням дали авторите бяха успели да стигнат до извод защо резултатите са такива. Не знам и дали тази корелация е валидна и за другите ваксини. Оскъдните ми познания по биохимия подсказват, че би трябвало да е валидна, но не съм достатъчно запознат, за да кажа със 100% сигурност.

                Comment


                  Вижте, всяка критика срещу задължителното ваксиниране за определени болести, е напълно безполезна, че даже и вредна. Статистиката сочи огромно намаление на смъртността с въвеждането на задължителното ваксиниране. Дали това ще действа и в случая с грипа и безкрайно мутиращите му щамове - не се знае, но със сигурност коктейлните ваксини срещу няколко щама носят значително повече полза, отколкото вреда.

                  Comment


                    Дайте да не бъркаме ваксините създадени против детски паралич, бяс, едра шарка, туберколоза и още доста подобни, с ваксините правени за пари, като тази против грип.
                    Благодарение на първите в момента тези болести почти не съществуват в развитите страни. А до преди 100-тина години са отнасяли доста животи.
                    Грипа се кара на крак за 3 дни, само таз годишния се караше в тоалетна ;-)
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      Узнайте, какие денежные премии получат медалисты Сочи-2014

                      Азербайджан
                      золото-510 тысяч долларов.
                      серебро-255 тысяч $
                      бронза-130 тысяч $

                      Казахстан
                      золото-250 тысяч долларов
                      серебро-200 тысяч $
                      бронза-75 тысяч $

                      Белоруссия
                      золото-150 тысяч долларов
                      серебро-75 тысяч $
                      бронза- 50 тысяч $

                      Италия
                      золото-189 тысяч долларов
                      серебро-101 тысяч $
                      бронза- 67 тысяч $

                      Украина
                      золото-125 тысяч долларов
                      серебро-85 тысяч $
                      бронза-58,75 тысяч $

                      Россия
                      золото-113 тысяч долларов
                      серебро- 71 тысяч $
                      бронза- 42 тысячи $

                      Франция
                      золото-40 тысяч долларов
                      серебро- 27 тысяч $
                      бронза-17 тысяч $

                      Финляндия
                      золото-40 тысяч долларов
                      серебро-20 тысяч $
                      бронза-13 тысяч $

                      Армения
                      золото-30 тысяч долларов
                      серебро-20 тысяч $
                      бронза-10 тысяч $

                      Германия
                      золото-27 тысяч долларов
                      серебро-20 тысяч $
                      бронза-13 тысяч $

                      США
                      золото- 25 тысяч долларов
                      серебро-15 тысяч $
                      бронза-10 тысяч $

                      Канада
                      золото-20 тысяч долларов
                      серебро-15 тысяч $
                      бронза-10 тысяч $

                      Южная Корея поощрит своего золотого медалиста не единовременной выплатой, а ежемесячным пособием в размере 923 долларов на протяжении 22 лет.
                      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                      Comment


                        Олимпийските съоръжения - в Ню Йорк
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          Япония и мусульманство
                          Так на заметку чисто.

                          1. Мусульманин никогда не получит в Японии гражданства. Япония - единственная страна, которая не выдает мусульманам гражданство. Спорить не получится. Закон есть закон.

                          2. Мусульмане не имеют права продолжительно находится на территории Японии.
                          3. Попытка распространения ислама - уголовное преступление. За это можно сесть в тюрьму и надолго.

                          4. В Японии нет ни одной школы, где преподают арабский язык.

                          5. Коран - запрещенная книга. Импортировать е¸ нельзя. Доступна только "адаптированная" версия на японском.

                          6. Соблюдение обрядов разрешено только в закрытых помещениях. В случае, если ритуалы увидят обычные японцы, мусульманину грозит тюрьма.

                          7. Разговаривать на арабском строго запрещено.

                          8. У Японии практически нет ни одного посольства в арабских странах.

                          9. Ислам в Японии исповедует 0.00% японцев.

                          10. Приехавшие на работу в Японию мусульманин имеет право работать ТОЛЬКО в иностранных компания. Т.е. японские компании не принимают на работу людей исповедующих ислам.

                          11. Визы в Японию мусульманам дают очень редко. Даже знаменитые врачи, ученые исповедующие ислам не могут получить визу в Японию.

                          12. В трудовых договорах часто прописано, что работодатель без объяснений имеет право уволить сотрудника, если узнает о его исламской вере

                          13. Мусульманам запрещено арендовать дома в Японии, не говоря уже о покупке в собственность.

                          14. Переводом технической документации с японского для арабских заказчиков занимаются НЕяпонские компании

                          15. К мусульманам относятся как к изгоям. Если кто-то в районе - мусульманин к нему вся округа будет относится как к преступнику.

                          16. Об открытии исламских школ даже не может идти речь.

                          17. Япония не приемлет законы Шариата.

                          18. Японка уличенная в связи с мусульманином становится изгоем общества.

                          Това не го знаех , ето защо няма джихадисти японци .

                          Comment


                            Те си имат дотатачно луди глави екстремисти и без да имат мюсулмани!
                            Сънят е слаб заместител на кофеина!

                            Comment


                              Centurionus, откъде е тази информация? Аз избягвам да се доверявам на случайни руски „или каквито и да е други“ блогъри, особено когато нещата, които пишат, звучат крайно невероятно. Още повече, че информация по въпроса има буквално на една ръка разстояния. Ислямът в Япония ("Уики" на английсик език). Цитирам:
                              'There are currently between 30 and 40 single-story mosques in Japan, plus another 100 or more apartment rooms set aside, in the absence of more suitable facilities, for prayers.
                              Some sources have stated that in 1982 the Muslims numbered 30,000 (half were natives).[9] Many[specify][not in citation given] of the ethnic Japanese during the economic boom of the 1980s converted when large swathes of immigrants from Asia came and integrated with local population.[13] The majority of estimates of the Muslim population have been put at around 100,000 in estimates.[9][14][15] Islam remains a minority religion in Japan, and there is no evidence as to whether Islam is growing or not. Conversion is more prominent among young ethnic Japanese married women, as documented by the Japan Times as early as the 1990s.[13] Furthermore in 2000 Keiko Sakurai had estimated the number of ethnic Japanese Muslims in Japan at 63,552, and around 70,000 - 100,000 foreign Muslims residing in the country.[10] However according to essayist Michael Penn states that 90% of Muslims are foreign and about 10% are ethnic, but the true figure is unknown and this is just another speculative estimate.[14] In Japan the government does not take religion into account as part of the demographic concern under religious freedom. As Penn states, "The Japanese government does not keep any statistics on the number of Muslims in Japan. Neither foreign residents nor ethnic Japanese are ever asked about their religion by official government agencies".
                              т.е. както сам виждаш, първо, няма никакви ограничения етнически японци да приемат исляма и, второ, няма законови ограничения пред исляма, т.е. в Япония има религиозна свобода (нещо, за което знаех от преди, та точно затова и ме изненада извадената от теб информация).
                              Едно бързо търсене в Интернет показва, че има някакви блогъри (копиращи/възпроизвеждащи една и съща информация), от която приведеното от теб е кратко обобщение. На какво се опират не е ясно, но ми звучи като някаква пропаганда.

                              Comment


                                И аз проверих , наистина е блогърски мит , може и да има йота истина , но е явно неофициална .

                                Comment

                                Working...
                                X