Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа
    Значи разбрахме кой е пенсионерът на форума
    "Пенсионерът не чува", но "Ние разбрахме кой е пенсионера на форума"
    Докторите казват - алкохола е враг, Господ казва - обичай врага си!?

    Comment


      Magic 2
      Magic 3
      Папката очевидно може да се създава само от августейши особи: Импириъл и И.Ц.А.

      Comment


        Агобот, имай милост към човек без средно образование, граматиката ми куца понякога, но се старая... :hanged:

        Силата на обонянието:
        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
        Last edited by Dinain; 15-03-2008, 00:43.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Agobot, всъщност правият е Динайн: ние разбрахме кой е пенсионерът на форума.
          Сказуемно определение, което винаги е с пълен член. По-просто се помни, че и от двете страни на спомагателните глаголи е, съм, бил и т.н. думите са с пълен член.
          Иван е най-добрият ученик в класа.
          Голъм е най-уважаваният във форума.

          Comment


            Хана написа
            Agobot, всъщност правият е Динайн: ние разбрахме кой е пенсионерът на форума.
            Сказуемно определение, което винаги е с пълен член. По-просто се помни, че и от двете страни на спомагателните глаголи е, съм, бил и т.н. думите са с пълен член.
            Иван е най-добрият ученик в класа.
            Голъм е най-уважаваният във форума.

            Според мен, примерите ти са правилни, но правилно е "Ние разбрахме кой е пенсионера на форума". В случая "Пенсионера" не е прилагателно, което описва подлога, както в примерите, които си посочила. А също, преди спомагателния глагол "е", имаме друг глагол - "разбрахме", като подлога в изречението е "Ние", а не "пенсионера".
            Някой друг няма ли да се включи(или поне да ни се посмеете на проблема)?

            Dinain написа
            Агобот, имай милост към човек без средно образование, граматиката ми куца понякога, но се старая... :hanged:

            Силата на обонянието:
            http://www.youtube.com/watch?v=y-_eLCtRqW4

            Dinain, tова беше за майтап, съжалявам ако си го разтълкувал по друг начин . Между другото, и аз съм с четвърти клас(повтарян няколко пъти и завършен като частен ученик). Просто майка ми има свободно време и ми проверява глупостите за граматични и правописни грешки.
            Last edited by Agobot; 15-03-2008, 02:16. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            Докторите казват - алкохола е враг, Господ казва - обичай врага си!?

            Comment


              Агобот не спори с филолозите (Хана)
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                Бре, аз мислех че след като няма "ние" в изречението ми, "пенсионер" е подлог, понеже той(пенсионерът) "е" и в края на краищата се оказах прав, ура! Не съм се обидил, шегувам се
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Dinain написа
                  Значи разбрахме кой е пенсионерът на форума
                  Друг път. Аз съвсем нищо не чувам. :vsad:
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Книгата - Физика на Бога 7:



                    Защо ли не написах и аз една книжка?
                    Last edited by Agobot; 15-03-2008, 03:25. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                    Докторите казват - алкохола е враг, Господ казва - обичай врага си!?

                    Comment


                      Още от Божидар Палюшев:
                      # Грешките на херметизма и езотеризма, шифърът на да Винчи и истината за Иисус Христос
                      # Теория на квантовата гравитация и Космическият разум
                      # Физика на Бога 6 - Наука и религия

                      Още от ИК "Дилок":
                      # Черна книга на търговските марки - Машинациите на световните концерни
                      # Тайните на розенкройцерите - Западният път на посвещение
                      # Не пипай тази книга!
                      # Тайните на Изтока
                      # Кръстоносният поход срещу Граала - История на Албигойците
                      # Тайната история на човечеството
                      # Грешките на херметизма и езотеризма, шифърът на да Винчи и истината за Иисус Христос
                      # Махало за начинаещи
                      # Звездната раса - Нашата извънземна ДНК и истинският произход на видовете
                      # Митовете около масоните


                      :kill_myse
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Друг път. Аз съвсем нищо не чувам.
                        Няма страшно. Аз също.
                        "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                        Comment


                          Stormbringer написа
                          Няма страшно. Аз също.
                          Вие сте слухови инвалиди :sm113: .
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
                            Тюх, днес се представи малко слабичко. Италиански с английски акцент.

                            Той наистина прави всичко възможно сам да се изгони. Едно е да се лигави, но да не си взима насериозно песните
                            Не 7, а 77 пъти по 7...

                            http://www.mathematicalanthropology.org/

                            Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                            Comment


                              Guy de Mont Ferrand написа
                              Вие сте слухови инвалиди :sm113: .
                              Може проблемът да е в звуковите им карти/колонките/слушалките... ако поддържат само басите...:mhehe:

                              "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                              It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                              Comment


                                Комарите общуват в ултразвуковия диапазон (от 16 000 Hz нагоре). Затова и част от устройствата против комари излъчват ултразвуци. Малко хора могат да ги възприемат.

                                Comment

                                Working...
                                X